Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volby v Británii: Další špatná zpráva pro labouristy. Čtěte nový průzkum

Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn
Foto: Facebook

Britští konzervativci premiéra Borise Johnsona mají mezi voliči největší podporu od roku 2017, ukázal průzkum, o němž dnes informovala agentura Reuters. Podle ankety, kterou uspořádala sociologická služba SavantaComRes, roste mezi voliči i obliba opozičních labouristů, kteří ovšem dál zaostávají.

V průzkumu společnosti Kantar z minulé středy by konzervativcům ve volbách odevzdalo hlas 37 procent dotázaných, podle dnes zveřejněného průzkumu je to 41 procent.

Our latest #GE2019 Westminster voting intention on behalf of the Sunday @TelegraphCON 41% (+1)LAB 33% (+3)LD 14% (-2)BRX 5% (-2)Other 7% (-1)13th - 14th Nov(changes from ComRes/@Telegraph poll, released Weds eve)https://t.co/6aInKymzLB

— Savanta ComRes (@SavantaComRes) November 16, 2019

Labouristy Jeremyho Corbyna by v minulém průzkumu volilo 27 procent, v nynějším 33 procent. Proevropští liberální demokraté by nyní dostali 14 procent hlasů a protiunijní Strana pro brexit Nigela Farage pět procent.

Hlavním tématem předvolební kampaně je opět odchod Británie z Evropské unie. Zatímco konzervativci pod vedením premiéra Johnsona chtějí po volbách pracovat na odchodu Británie z Evropské unie k 31. lednu příštího roku na základě v říjnu vyjednané dohody, labouristé Johnsonovu dohodu odmítají a chtějí vyjednat lepší. O té by pak podle jejich představy měli Britové hlasovat v novém referendu.

Témata:  volby ve Velké Británii Velká Británie Jeremy Corbyn Labouristická strana Konzervativní strana (Spojené království)

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy