"Budoucnost Ukrajiny je v naší unii," prohlásila von der Leyenová během výročního projevu ve francouzském Štrasburku. Podle serveru Politico rovněž otevřela dveře pro změnu unijních dohod, pokud by to bylo nutné. "Vždycky budu podporovat tento parlament a všechny, kteří chtějí reformovat EU a pracovat lépe pro občany," poznamenala.

"Historie volá, abychom dokončili naší unii," řekla šéfka Evropské komise. "Ve světě, kde si někteří vybírají země jednu po druhé, si nemůžeme dovolit nechat Evropany napospas. Ve světě, kde na velikosti a síle záleží, je nepochybně ve strategickém a bezpečnostním zájmu Evropy dokončit naší unii," dodala.

Německá politička zároveň slíbila, že EU bude stát na straně Ukrajiny, dokud to bude potřeba. V rámci sedmadvacítky našly nové útočiště více než čtyři miliony běženců. "Chci jim říct, že jsou teď stejně vítáni jako v těch osudných prvních týdnech," vzkázala.

Předsedkyně komise konstatovala, že podle jejího názoru se podařilo splnit 90 procent cílů vytyčených před čtyřmi lety "Společně jsme ukázali, že když je Evropa odvážná, dokáže věci dotáhnout do konce," dodala von der Leyenová.