reklama

Představitelé jihokorejského zdravotnictví uvedli, že kvůli zpozorovanému trendu provádí epidemiologické šetření s cílem zjistit více. Otázka, zda se mohou opět nakazit lidé, kteří se z nemoci covid-19 zotavili, je předmětem mezinárodního zájmu. Mnoho zemí totiž doufá, že se díky zotaveným vytvoří hromadná imunita, která zabrání další vlně pandemie. Téměř 7000 Jihokorejců se podle oficiálních údajů z nemoci covid-19 zotavilo.

"To číslo se bude jen zvyšovat, 91 je pouze začátek," uvedl ale specialista na infekční choroby Kim U-ču. I on však souhlasí s hypotézou KCDC, že může jít o reaktivaci viru spíše než o opakované nakažení.

Odborníci se domnívají, že na vině mohou být také chybné testy. Jiní uvedli, že pacienti mohou stále v těle mít zbytky viru, aniž by je ohrožoval na zdraví a aniž by byli infekční.

Jižní Korea dnes oznámila, že zaznamenala 27 nových případů nákazy, což je nejméně od konce února. Dohromady se nemoc potvrdila u 10.450 lidí. Počet mrtvých stoupl o čtyři na 208. Město Tegu, kde se objevilo první velké ohnisko mimo Čínu, nezaznamenalo žádný nový případ poprvé od konce února. V Tegu bylo doposud evidováno nejméně 6807 nakažených, což je více než polovina případů v zemi.

Epidemie v Tegu propukla v kostele, v němž se schází členové hnutí Sinčchondži. Brzy bylo v Jižní Koreji mnohem více potvrzených případů koronavirové nákazy než kdekoli jinde mimo Čínu. Země se ale poté vrhla na rozsáhlé testování a opatření omezující kontakty mezi lidmi, čímž se nárůsty potvrzených případů podařilo zkrotit.

reklama