"S naším územím neobchodujeme," řekl Zelenskyj. "Otázka územní celistvosti a suverenity je mimo diskusi," poznamenal. O vítězství ve válce je přesvědčen. Otázkou ale je, kdy boje skončí. "Je to hluboká otázka. Je to bolestná otázka," uvedl.

"Někde jsou (Rusové) zatlačeni bojem. Jinde sami opouští své pozice," řekl Zelenskyj o situaci na severu země v nočním vystoupení, z něhož citovala agentura Reuters. Obyvatele, kteří se do oblasti vrací, vyzval k velké opatrnosti. "(Rusové) položili miny na celém území, v domech, pod stroje a dokonce i pod těla těch, které zabili," tvrdí. Lidé by se měli vrátit, až pomine nebezpečí ostřelování. Na východě země se podle prezidenta Rusko chystá na silnější vojenské údery.

Televizi Fox News ukrajinský prezident také řekl, že by Kyjev chtěl závazky "vedoucích zemí", že bezpečnost Ukrajiny bude chráněna mezinárodní smlouvou. Zopakoval, že by jeho země byla přínosem pro Severoatlantickou alianci. "Je pro nás těžké mluvit o NATO, protože nás NATO nechce přijmout," podotkl. "Myslím, že je to chyba, protože když do NATO vstoupíme, učiníme ho mnohem silnější," vyjádřil své přesvědčení.

Zelenskyj dále zdůraznil, že Rusko je potřeba zastavit teď, jinak bude pokračovat v agresi i mimo hranice Ukrajiny. "Čím více jim dáte, tím více roste jejich chuť," konstatoval. Řekl také, že sankce zavedené Spojenými státy a dalšími zeměmi fungují, ale je nutné je posílit.

V pátek se podle ukrajinského prezidenta za použití humanitárních koridorů podařilo evakuovat 6200 lidí, zhruba polovinu z nich z těžce zkoušeného Mariupolu. "Evropa nemá právo mlčet o tom, co se děje v našem Mariupolu. Celý svět by měl reagovat na tuto humanitární katastrofu," apeloval. V ruskými vojsky obleženém městě na jihovýchodě Ukrajiny zůstává ve velmi těžkých podmínkách kolem 160.000 ze zhruba 400.000 obyvatel, kteří zde žili před válkou.

Zelenskyj dnes také mluvil s lotyšským protějškem Egilsem Levitsem, mimo jiné o ruských válečných zločinech. "Shodli jsme se, že všichni viníci musí být potrestáni," uvedl ukrajinský prezident na twitteru a ocenil podporu jednoho z baltských států.