Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Židé stáli za útoky z 11. září? V Londýně se objevila skandální graffiti

Židé, ilustrační fotografie
Židé, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

V londýnské čtvrti Camden se na synagoze a několika obchodech, celkem na devíti místech, objevila o svátku chanuka antisemitská graffiti.

Neznámý pachatel na zdi nastříkal Davidovu hvězdu a číslice devět a jedenáct, jimiž odkazuje na konspirační teorii, že teroristickými útoky z 11. září 2001 v New Yorku stojí židé. Policie věc vyšetřuje jako rasově motivovaný zločin z nenávisti. Informoval o tom dnes list The Guardian.

This is a reminder that antisemitism is still with us. Thanks @CST_UK for reporting to @MPSCamden. We hope action is taken to find & punish the perpetrators. Let’s all work to defeat antisemitism in 2020! https://t.co/Zs0EwKVC1u

— Board of Deputies of British Jews (@BoardofDeputies) December 29, 2019

"Dokazuje to, že antisemitismus mezi námi přetrvává," napsal o incidentu na twitteru Výbor zástupců britských Židů (Board of Deputies of British Jews).

"Doufáme, že se ve věci bude konat a že se pachatelé najdou a budou potrestáni. Zkusme v roce 2020 společnými silami antisemitismus vymýtit," dodal výbor.

Témata:  antisemitismus Londýn židé

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.