Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Židé stáli za útoky z 11. září? V Londýně se objevila skandální graffiti

Židé, ilustrační fotografie
Židé, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

V londýnské čtvrti Camden se na synagoze a několika obchodech, celkem na devíti místech, objevila o svátku chanuka antisemitská graffiti.

Neznámý pachatel na zdi nastříkal Davidovu hvězdu a číslice devět a jedenáct, jimiž odkazuje na konspirační teorii, že teroristickými útoky z 11. září 2001 v New Yorku stojí židé. Policie věc vyšetřuje jako rasově motivovaný zločin z nenávisti. Informoval o tom dnes list The Guardian.

This is a reminder that antisemitism is still with us. Thanks @CST_UK for reporting to @MPSCamden. We hope action is taken to find & punish the perpetrators. Let’s all work to defeat antisemitism in 2020! https://t.co/Zs0EwKVC1u

— Board of Deputies of British Jews (@BoardofDeputies) December 29, 2019

"Dokazuje to, že antisemitismus mezi námi přetrvává," napsal o incidentu na twitteru Výbor zástupců britských Židů (Board of Deputies of British Jews).

"Doufáme, že se ve věci bude konat a že se pachatelé najdou a budou potrestáni. Zkusme v roce 2020 společnými silami antisemitismus vymýtit," dodal výbor.

Témata:  antisemitismus Londýn židé

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy