Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velký objekt narazil do Jupiteru +VIDEO

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: NASA

Londýn – Plynný obr Jupiter je největší planetou naší Sluneční soustavy. Amatérští astronomové na videu zachytili, jak do planety naráží neznámý objekt. Informoval o tom server The Huffington Post.

Amatérským astronomům se 17. března podařilo na videu zachytit, jak se neznámý objekt – zřejmě asteroid nebo kometa – srazil s Jupiterem.

Podle vědců z NASA je pravděpodobnější, že se jednalo o asteroid, jelikož jich ve vesmíru putuje více. Událost zaregistrovalo více pozorovatelů například ve Velké Británii nebo Rakousku. Podle serveru Sky and Telescope byla březnová srážka teprve čtvrtou takovou za poslední desetiletí.

Podobná podívaná se astronomům naskytla například v roce 1994. Tehdy šlo ale o větší událost, jelikož na Jupiter dopadly části komety Shoemaker-Levy 9.

Témata:  vesmir vesmír: Jupiter asteroid

Související

Aktuálně se děje

8. února 2026 21:54

Jitka Boho prozradila, na čem se s Lukášem Langmajerem neshodli

Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy