reklama

S odpovědí na tuto intimnější otázku přišla dvojice newyorských dermatologů doktor Cameron Rokhsar a doktorka Lindsey Bordonová a v rozhovoru pro deník DailyMail odhalili pozoruhodné věci. Podle nejrůznějších testů se ukázalo, že jiná barva pohlavních orgánů a bradavek úzce souvisí s tím, jak se v průběhu let zbarvují lidské vlasy.

Hladina hormonů přítomných v těle, jako je testosteron nebo estrogen, regulují aktivitu našich melanocytů, buněk, které se nacházejí v kůži a ve vlasech. Tyto pigmentové buňky uvolňují melanin neboli protein, který je zodpovědný za naši barvu kůže či vlasů.

Tvorba těchto buněk se u člověka začne rozvíjet nejvíce ve chvíli, kdy dosáhne puberty. Od té doby se na těle začnou objevovat tmavší oblasti a s tím, jak stárneme, tmavnou ještě více. "Hormony regulují produkci melanocytů, které tvoří pigment a právě ten má vliv na to, že je v některých částech vašeho těla kůže tmavší," říká doktor Rokhsar.

Příklad se dá ukázat v podstatě na každé dívce. Když jsou dívky v mladším věku, jejich bradavky jsou mnohem světlejší. Avšak s přibývajícím věkem a hormony začnou bradavky tmavnout. Stejným způsobem to samozřejmě funguje i u chlapců. Tato funkce hormonů a melanocytů se také projevuje u vlasů a odpovídá tak na otázku, proč má tolik dětí v mladším věku vlasy světlé a ve vyšším věku se jim zbarvují do tmavších odstínů.

Podle doktorky Bordonové je tmavnutí kůže v oblastí genitálií a bradavek normální. Avšak změna barvy kůže v některých jiných částech těla může být naopak příznakem zdravotních problémů jako je například cukrovka. "Vaše kůže může ztmavnout i v některých jiných oblastech, především tam, kde se ve vysokém množství začnou ukládat cukry, a to může mít za následek právě diabetes" říká doktorka a dodává. "Je tedy pravděpodobné, že je to důvod k obavám, ale pokud si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem."

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama