Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Samsung odložil obnovený prodej telefonů Galaxy Note 7

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Samsung

Soul - Jihokorejská společnost Samsung Electronics obnoví prodej telefonů Galaxy Note 7 v Jižní Koreji až 1. října, proti plánu o tři dny později.

Podnik dnes oznámil, že odklad si vyžádala snaha rychle dokončit svolávání dříve prodaných telefonů, u kterých se objevily případy vznícení baterie.

Samsung se kvůli potenciálně vadným bateriím začátkem září rozhodl, že svolá minimálně 2,5 milionu přístrojů Galaxy Note 7 na deseti trzích, včetně jihokorejského. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci či výměnu za telefon s jinou baterií.

Firma předpokládala, že svolávání přístrojů rychle dokončí a obnoví jejich prodej. Odklad obnovení prodeje na jihokorejském trhu tak podtrhuje komplikace, se kterými se Samsung v této záležitosti potýká, uvedla agentura Reuters.

Témata:  Samsung Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy