reklama

CEO společnosti Elon Musk vytvářel ohledně solární střechy několik dní "humbuk" na sociálních sítích. Nakonec vše představil přímo v Hollywoodu, ve studiích společnosti Universal Studio, ve kterém jsou postavené cele městské čtvrti připravené k filmování.

V prezentaci se ukázalo několik různých druhů střešních konstrukcí, od těch tradičních, až po moderní, které na první pohled vůbec nepřipomínají solární panely. Sám Musk prozradil, že u střech je také velmi důležitý design, což jsou poměrné podivná slova od muže, který způsobil revoluci v automobilovém průmyslu, plánuje také revoluci v cestování anebo kolonizaci planety Mars.

"Doufám, že tohle je budoucnost, kterou chcete," řekl při představování. Na začátku svého vystoupení zdůraznil, že mise jeho firmy je urychlit odchod z éry fosilních paliv a vytvořit energii z obnovitelných zdrojů. K tomu jsou podle webu Tesly potřeba tři komponenty - udržitelná výroba energie, veliká baterie a elektrické vozy. Samostatně už existují, mnohem účinnější ale budou, když se zkombinují do jednoho.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama