reklama

„Je Země placatá nebo kulatá? Myslím, že k závěru musí každý dospět sám. Nejsou žádné konkrétní informace o této otázce, kromě těch, které nám dávají. Tlačí nás k tomu, co si máme myslet," řekl Irving, který jako profesionální sportovec strávil část života v letadlech.

„Učili mě, že Země je kulatá, ale jestliže trochu přemýšlíte o tom, jak cestujete, můžete skutečně věřit, že obíháme kolem Slunce?" tázal se Irving.

Jak se zdá, podobné názory rozhodně nezastává sám. Valery Fyodorov, generální ředitel agentury (VTsIOM) zabývající se veřejným míněním, přiznává, že byl překvapen, když zjistil, že podle průzkumů jeden ze čtyř Rusů věří, že se Slunce otáčí kolem Země.

Jakkoliv se mu to prý zdálo divné, tyto výsledky odpovídají výsledkům dlouhodobých průzkumů. Sociologové se již několik let Rusů na tuto otázku ptají, a pokaždé značná část populace projevuje alternativní pohled na světový řád, píše deník Izvestia.

„Podle průzkumu veřejného mínění čtvrtina Rusů věří, že Země neobíhá kolem Slunce, ale že Slunce obíhá kolem Země. Jedná se o sociologický fakt, který byl křížovou kontrolou znovu potvrzen,“ upřesnil Fjodorov.

Fedorov také dodal, že 90 procent průzkumů VTsIOM nebylo nikdy zveřejněno. Řekl, že zbývajících 10 procent bylo „dost“ na to, aby byl vybudován úplný obraz o ruských náladách.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama