reklama

Studie tvrdí, že pro snížení rizika smrti a snížení pravděpodobnosti vzniku karcinomu až o 60 % stačí dodržovat několik zásad ohledně zdravého životního stylu.

Server upozorňuje, že životní styl nikdy nemůže předejít všem případům vzniku rakoviny, protože někdy zde hrají roli zcela nesouvisející prvky – například genetika. Jak ale podotýká, několik faktorů životního stylu se objevuje v rámci mnoha výzkumů: kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita a nedostatek pohybu.

S tím souhlasí i studie, která zkoumala životní styl přibližně 130 tisíc lékařů a zdravotních sester ve Spojených státech a právě na tyto rizikové faktory brala ohled.

Výsledky ukázaly, že až 80 % případů rakoviny plic lze připisovat životnímu stylu. U rakoviny tlustého střeva, slinivky břišní a ledvin to byla více než jedna pětina všech případů.

Při aplikaci těchto výsledků na americkou populaci lékaři odvodili, že by šlo předejít vzniku rakoviny v 41–63 % případů a úmrtí na rakovinu v 59–67 % případů.

Ačkoliv server připomíná, že šlo o výzkum provedený na velmi specifické skupině lidí, zároveň zdůrazňuje, že se zde projevily jasné trendy, které je třeba vzít v potaz.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama