reklama

Společnost Google tak podle Reuters rozšiřuje ústupky, které před dvěma lety slíbila evropským regulátorům. Evropská komise v roce 2018 vyměřila firmě pokutu 4,24 miliardy eur (zhruba 108 miliard Kč) za využívání systému Android k upevnění dominantní pozice jejího internetového vyhledávače.

Google se pak v roce 2019 rozhodl umožnit konkurentům soupeřit v jednotlivých členských zemích Evropské unie prostřednictvím aukcí o čtyři místa na seznamu pro výběr výchozího webového vyhledávače. "Nyní provádíme některé konečné změny u výběrové obrazovky, včetně bezplatné účasti příslušných vyhledávačů," uvedl dnes Oliver Bethell ze společnosti Google. "Zvýšíme rovněž počet vyhledávačů umísťovaných na tuto obrazovku," dodal.

Nová nabídka pro volbu výchozího vyhledávače by se měla začít zobrazovat od září. Bude zahrnovat pět nejpopulárnějších vyhledávačů v dané zemi podle služby StatCounter. Tato pětice se zobrazí na začátku seznamu v náhodném pořadí, za ní pak bude následovat až sedm dalších vyhledávačů.

reklama