Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Microsoft znemožnil Rusům instalovat operační systémy Windows 10 a 11

Windows 11
Windows 11
Foto: The Verge

Americký softwarový gigant Microsoft znemožnil uživatelům v Rusku instalovat si v počítačích operační systém Windows 10 a 11 ze své oficiální internetové stránky, napsala dnes agentura TASS.

Při pokusu o instalaci Windows 11 ze stránek Microsoftu se objevuje hlášení o chybě, podle kterého vznikl problém s požadavkem. Uživatele odkazuje na kontaktní formulář podpory Microsoftu.

Windows 11 nelze instalovat ani při použití VPN (virtuální privátní sítě). Také při snaze instalovat Windows 10 se podle TASS objevuje informace o chybě, tuto verzi operačního systému ale lze získat s VPN.

Microsoft začátkem března oznámil, že pozastavuje prodej svých produktů a služeb v Rusku. Firma tak podobně jako mnoho dalších západních podniků reagovala na ruskou invazi na Ukrajinu, neukončila ovšem spolupráci s ruskými školami nebo nemocnicemi.

Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox. Windows je nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě.

Témata:  Rusko Microsoft Windows 11

Související

Aktuálně se děje

8:25

Tomáš Vartecký se jde léčit. Upřímná zpověď o velkých problémech

Loni to nebyla hudba, čím Tomáš Vartecký plnil stránky médií. A hudba to není ani na začátku letošního roku, kdy na sociálních sítích zveřejnil zásadní oznámení. Vartecký prozradil, že se potýká s velkými problémy, které si vynutily přerušení činnosti. Podle některých médií nastupuje do léčebny. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.