Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter obnoví nedávno pozastavené účty novinářů, oznámil Musk

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Twitter obnoví účty několika novinářů, které byly pozastaveny v souvislosti s kontroverzí ohledně zveřejňování údajů o pohybu letadla majitele Twitteru, miliardáře Elona Muska. Uvedl to Musk na svém účtu na twitteru.

"Lidé promluvili. Účtům, které zveřejnily moji polohu, bude nyní zrušeno pozastaveni," napsal.

Účty novinářů byly zablokovány krátce poté, co Musk uvedl, že podnikne právní kroky proti dvacetiletému vysokoškolákovi Jacku Sweeneymu, vlastníkovi twitterového účtu, který sledoval pohyb miliardářova soukromého letadla. Nyní již zablokovaný účet používal veřejně dostupné letové údaje a informoval o každém vzletu a přistání Muskova soukromého letadla. Musk tvrdí, že sdílením lokačních dat byla ohrožena bezpečnost jeho syna.

"Je úplně v pořádku mě kritizovat od rána do večera, ale sdílet moji polohu v reálném čase a ohrožovat moji rodinu ne," uvedl předtím Musk. Dodal, že účty, které se dopouštějí takzvaného doxingu, tedy veřejného sdílení soukromých informací, budou potrestány zablokováním na sedm dní.

Témata:  X (dříve Twitter) Elon Musk

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 14:08

Anna K. připustila překvapivý scénář. Tohle po bolavém rozchodu nikdo nečekal

Anna K. nevyloučila scénář, který by po loňských událostech označila řada jejích fanoušků za nemožný. V osobním životě to sice zpěvačce s Tomášem Varteckým nevyšlo, ale na hudební scéně by se na jejich společná léta dalo navázat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.