Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter umožnil platícím uživatelům v USA psát výrazně delší tweety

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Americká internetová společnost Twitter umožnila předplatitelům své služby Twitter Blue ve Spojených státech psát výrazně delší tweety, a to v rozsahu až 4000 znaků. Původně byly tweety omezeny na 140 znaků, v roce 2017 firma limit zdvojnásobila na 280 znaků, upozornil server časopisu Forbes.

Služba Twitter Blue stojí osm dolarů (zhruba 176 Kč) měsíčně. Podle nového majitele a šéfa společnosti Twitter Elona Muska je výrazné zvýšení počtu uživatelů této služby jedinou cestou k zajištění finanční budoucnosti podniku, píše Forbes. "Bez výrazných příjmů z předplatného existuje značná pravděpodobnost, že Twitter nepřežije nadcházející útlum ekonomiky," uvedl Musk v listopadu.

Musk koupil společnost Twitter koncem října za 44 miliard dolarů (zhruba 970 miliard Kč). Firma od té doby čelí odlivu inzerentů. Podle výzkumné společnosti Standard Media Index (SMI) se příjmy Twitteru z reklamy v listopadu meziročně snížily o 55 procent a v prosinci dokonce o 71 procent.

Na twitteru přestala inzerovat mimo jiné největší americká automobilka General Motors, výrobce léků Pfizer či německý automobilový koncern Volkswagen. Firmy se obávají, že na twitteru by se mohlo objevovat více závadných příspěvků, protože Musk přehodnocuje přístup této platformy k regulaci obsahu.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

12. května 2025 12:39

Ničivý požár v Jablonci nad Jizerou. Plameny z domu přeskočily i na auto

Hasiči měli v neděli večer plné ruce práce s požárem v Jablonci nad Jizerou. Zasahovalo celkem šest jednotek, plameny z hořícího domu přeskočily i na auto. Požár se podařilo zlikvidovat do půlnoci, škoda jde do milionů korun. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Jaká budoucnost nás čeká?

Může umělá inteligence ohrozit lidstvo? Vědec z MIT odpověděl na ožehavou otázku

Technologické firmy vyvíjející umělou inteligenci by měly přijmout stejný přístup k posuzování rizik, jaký před 80 lety uplatnili vědci před prvním testem atomové bomby. S tímto varováním přichází známý zastánce bezpečnosti AI Max Tegmark, který tvrdí, že bez důkladných výpočtů hrozí, že extrémně vyspělá umělá inteligence (tzv. Artificial Super Intelligence, ASI) se vymkne kontrole a ohrozí samotnou existenci lidstva.