České aerolinie (ČSA)

ČSA

ČSA loni vydělaly 55,6 mil. Kč, pomohly jim emisní povolenky

Byznys

České aerolinie (ČSA) se loni v insolvenci dostaly zpět do zisku, vydělaly 55,6 milionu korun před zdaněním. Náklady byly sice vyšší než tržby z prodeje letenek, firmě ale pomohl prodej emisních povolenek. Z dat zveřejněných insolvenčním správcem to zjistil server Zdopravy.cz.

ČSA

České aerolinie provoz své letecké linky z Prahy do Kyjeva zatím nepřeruší

Domov

České aerolinie (ČSA) provoz své letecké linky z Prahy do Kyjeva zatím nepřeruší. Dopravce chce bezpečnostní situaci na Ukrajině dál monitorovat a v případě jejího zhoršení bude reagovat. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí aerolinií Vladimíra Dufková. Provoz nepřerušují ani další tři ukrajinské aerolinky, které z Prahy na Ukrajinu pravidelně létají.

ČSA

ČSA oznámily úřadu práce propouštění všech zaměstnanců

Byznys

České aerolinie (ČSA) se chystají propustit až všech svých 430 zaměstnanců, oznámily úřadu práce. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN), kterým oznámení o hromadném propouštění potvrdila předsedkyně Odborové organizace posádek letadel Tereza Löffelmanová. Leteckou společnost zasáhly dopady epidemie koronaviru, se státní pomocí přitom počítat nemůže. Aerolinky jsou pod ochranným moratoriem před věřiteli, které vyprší na konci února.

ČSA

Záchrana Smartwings? Mohou dostat záruku až 900 milionů, stát si klade dvě podmínky

Byznys

Stát jedná s leteckou společností Smartwings o záruce 500 až 900 milionů korun za úvěry, které mají firmě pomoci překonat dopady zastavení provozu v době pandemie koronaviru. Podmínkou je přejmenování firmy na ČSA a udržení 2500 zaměstnanců. Vlastníci společnosti, která ČSA ovládá, jsou do aerolinek připraveni vložit 1,6 miliardy korun.

Boeing 737 MAX 8 Smart Wings

Byznys

Stát si brousí zuby na Smartwings. Mohl by koupit až 100procentní podíl

Stát by mohl koupit až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings. České televizi (ČT) to dnes řekl ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Rozhodnout se dle něj musí do konce června, projedná to vláda. Havlíček už minulý týden připustil, že by se stát o podporu Smartwings měl postarat, hovořil ale spíše o zárukách za úvěry či přímých úvěrech. Individuální bankovní záruku dnes také nevyloučil.

Miroslav Kalousek /TOP 09/

Stát vstoupí do firem v problémech? Babiš to nevyloučil, opozice nešetří kritikou

Domov

Stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) to připustili v České televizi (ČT). Babiš v té souvislosti zmínil leteckou společnost Smartwings. Zástupci pravicové opozice takové úvahy kritizují.

Letadla, ilustrační foto

Česko a Rusko si navzájem omezují letecké spoje. Jádrem sporu je dohoda z roku 1966

Byznys

Ruské letecké společnosti Aeroflot a Ural Airlines (Uralskije avialinii) oznámily, že na základě rozhodnutí českých úřadů omezily počet dnešních letů na linkách do Prahy. Ural Airlines později sdělila, že lety mohla obnovit. České ministerstvo dopravy ČTK informace potvrdilo s tím, že jde o odvetné opatření vůči ruským aerolinkám, které bylo po dnešním jednání dočasně posunuto.

ČSA

V Helsinkách evakuovali cestující z českého letadla

Svět

Helsinky/Praha - Cestující Českých aerolinií (ČSA) museli dnes v Helsinkách těsně před startem nouzově opustit letadlo. Na palubě se totiž náhle objevil dým. Informují o tom finská média. V Česku na incident upozornil server Blesk.cz

Zřícení letu ČSA OK 001 na trase Praha- Bratislava (28. července 1976)

Největší česká letecká katastrofa: Při letu OK 001 z Prahy do Bratislavy zahynulo 76 lidí

Domov

Před jednačtyřiceti lety zažilo české letectví dosud poslední velkou tragickou havárii. Letadlo na trase Praha - Bratislava krátce před přistáním spadlo do vody tzv. Zlatých písků. Zemřelo 76 lidí. Nehoda zaviněná posádkou v sobě spojila mnoho českých "nej", ale vedla k zásadnímu zlepšení bezpečnosti českého letectví. Od té doby už nikdy v českém letadle nezemřelo tolik lidí...

ČSA

Byznys

ČSA vzrostl meziročně zisk o 8 procent

Praha - Českým aeroliniím vloni vzrostl meziročně zisk o osm procent na 241 milionů Kč. Provozní výsledek hospodaření za rok 2016 skončil ziskem 285 milionů Kč.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy