Miloslav Kala

Nejvyšší kontrolní úřad

Zeman opět jmenoval prezidentem NKÚ Kalu

Domov

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) jeho dosavadního šéfa Miloslava Kalu. Úřad vede od roku 2013. Poslanecká sněmovna jej v březnu zvolila kandidátem na jmenování, byl nakonec jediným uchazečem. Zeman při ceremoniálu řekl, že si práce NKÚ i Kaly váží a podporuje rozšíření kompetencí úřadu.

Alena Schillerová

Schillerová špatně připravila rozpočet. Nelze všechno svádět na epidemii, zlobí se NKÚ

Byznys

Státní rozpočet nebyl připraven na výrazné zpomalení ekonomiky ani na mimořádnou krizi, která nastala v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19. Uvedl to prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala ve stanovisku NKÚ ke zprávě vlády o hospodaření státního rozpočtu za loňské první pololetí. O špatné připravenosti státního rozpočtu na případné zpomalení ekonomiky psal NKÚ již dříve, ministerstvo financí ale s jeho výhradami nesouhlasilo.

Ministerstvo zdravotnictví

Podezřelé nákupy respirátorů? NKÚ si posvítí na ministerstvo zdravotnictví

Domov

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověří nákupy ochranných pomůcek v době nouzového stavu. Serveru HlídacíPes.org to řekl prezident NKÚ Miloslav Kala. Úřad připravuje změnu plánu kontrolní činnosti, kterou do měsíce projedná kolegium NKÚ. Nouzový stav a situace kolem koronaviru otevírá podle Kaly pro kontroly celou řadu nových témat.

Vláda ČR

Domov

NKÚ kritizuje vládu: Stát je "zasukovaný", neumí čelit řadě problémů

Stát není schopen správně reagovat na dynamické změny ve společnosti, ať už jde o digitalizaci, zjednodušení daňových povinností, úspory energií, sociální bydlení či dopravu. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve výroční zprávě za loňský rok, ve které hodnotí fungování České republiky. Na malé výkonnosti celé státní správy se podle kontrolorů podepisuje stávající struktura a procesy. I když stát investuje výrazné prostředky, nedostává za ně to, co čeká, uvedl NKÚ. Premiér Andrej Babiš (ANO) kritiku odmítá, proti zprávě se vláda ohradí dopisem.

Ilustrační foto

Peníze na investice nejsou? Šéf NKÚ kritizuje vládu za rozpočet

Domov

Praha - Pololetní přebytek státního rozpočtu podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslava Kaly není výsledkem zlepšeného hospodaření, ale způsobil ho především růst ekonomiky. Problémem je pokles objemu peněz na investice v řádu desítek miliard korun.

Miloslav Kala /ČSSD/, prezident NKÚ

Kandidáti do NKÚ stále nejsou. Ostuda, reaguje Kala

Domov

Praha - Poslanecká sněmovna dnes nezvolila na tři uvolněná místa v širším vedení Nejvyššího kontrolního úřadu, kolegiu, žádného ze tří navržených kandidátů. Ani jeden z nich nezískal potřebný počet hlasů. Oznámil to předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Prezident úřadu Miloslav Kala v reakci na to uvedl, že jde o mezinárodní ostudu. Domnívá se, že motivací politických stran je rozdělit si místa v kolegiu. Nyní bude muset Sněmovně předložit nové návrhy a Sněmovna pak o nich bude opět hlasovat.

Aktuálně se děje

25. května 2024 22:27

Kreml odstartoval čistky v ruské armádě, začalo zatýkání elit

Boj o moc: FSB a armáda v Rusku soupeří po neúspěchu v Kyjevě. Rozsáhlé čistky mezi nejvyššími důstojníky jsou důsledkem zápasu o vojenské zdroje.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy