terorismus v Saúdské Arábii

Humvee Saudi Arabian Army

Hlídku vojáků v Saúdské Arábii napadl IS, zemřel jeden člověk

Svět

Rijád - Saúdská Arábie zažila v posledních letech několik teroristických útoků, které úřady přičítají hnutí Islámský stát (IS). Při nejnovějším incidentu, který se udál v neděli, byla zasažena hlídka vojáků. MZV ČR vydalo varování pro turisty mířící do Saúdské Arábie.

Ilustrační foto

Na mešitu v Medíně zaútočil Pákistánec. Írán se tvrdě pustil do teroristů, neexistuje u nich meze

Svět

Rijád - Během pondělka došlo na území Saúdské Arábie ke třem teroristickým útokům. První dva sebevražedné útoky se obešly bez obětí kromě samotných islamistů, při třetím útoku v Medíně zemřeli čtyři lidé a další osoba byla zraněna. Pachatelem posledně jmenovaného atentátu je Pákistánec, který do země přišel před 12 lety a pracoval jako řidič.

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

12. března 2026 18:23

Ombudsman Křeček pomohl matce, které zbývalo 2500 korun na měsíční výdaje

Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy