výbuch chemičky v Kralupech

výbuch chemičky v Kralupech (22.3.2018)

Březnový výbuch v kralupské chemičce: Oběti nebyly uvnitř nádrže, ale na její střeše

Praha - Oběti březnové tragédie v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou nebyly uvnitř tankovací nádrže, která vybuchla, ale na její střeše. Na dnešní tiskové konferenci ke čtvrtletním výsledkům Unipetrolu to uvedl předseda představenstva firmy Krzysztof Zdziarski. Při výbuchu 22. března zahynulo šest lidí, čímž šlo o jednu z největších tragédií v průmyslových provozech v Česku za posledních 50 let.

výbuch chemičky v Kralupech (22.3.2018)

Policie dodnes nezná totožnost jedné oběti výbuchu v Kralupech

Domov

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - Ani měsíc po výbuchu skladovací nádrže v distribučním terminálu před areálem rafinerie v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku policie nezná totožnost všech šesti obětí. Stále zjišťuje totožnost jedné oběti, která je cizí státní příslušnosti, řekla ČTK mluvčí středočeských policistů Marcela Pučelíková.

Aktuálně se děje

6. června 2025 10:16

Čtvrteční bouřky na Moravě a ve Slezsku: Kroupy až 7 cm a podezření na downbursty

Českem se ve čtvrtek prohnaly další bouřky, tentokrát zasáhly Moravu a Slezsko. Na některých místech napáchaly škody, podle zpráv padaly kroupy o velikosti až 7 centimetrů. Meteorologové zcela nevylučují bouřky ani v pátek. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy