Profil editora - Natálie Novoměstská

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

komentátor

Lukáš Kovanda je český ekonom a autor, pracuje jako hlavní ekonom v Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády, kde se zaměřuje na ekonomické důsledky covid-19. Jeho expertíza zahrnuje makroekonomii, investice a nové trendy včetně sdílené ekonomiky, kryptoměn a fintechu. Sleduje také vývoj geopolitické a ekonomické situace doma i ve světě a je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Bitcoin, nová kybernetická měna

Bitcoin po íránském útoku na Izrael padl nejvíc za rok. Hrozí růst cen ropy a zlata

Byznys

Po nočním útoku Íránu na izraelské cíle Teherán signalizuje, že je připraven převzít přímější roli ve svém konfliktu s Izraelem, do nějž dosud vstupoval zejména skrze své spojence typu teroristů z Hamásu nebo Hizballáhu. To může znamenat novou kapitolu ve vleklém střetu obou zemí, přestože zmíněný noční útok, jenž se čekal předem, byl z velké části odražen.

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy