Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Aféra dieselgate v USA brzy utichne? Začaly rozhovory o dohodě

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti a německá automobilka Volkswagen začaly jednat o utavření emisního skandálu. Informovala agentura Reuters. Mělo by se jednat o tečku ta americkou části aféry.

Automobilka doufá, že rozhovory vyustí v dohodu. Podle prestižního deníku The Wall Street Journal by měla pokuta u dohody činit v přepočtu 29 miliard korun, dále by mělo dojít k nezávislému dohledu a přiznání viny.

Skandál u největší evropské automobilky vypukl loni v září, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Koncern pak přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno takřka 570.000 vozů.

Už v červnu přistoupil, že za urovnání vládních a spotřebitelských žalob v USA zaplatí v přepočtu dalších 376 miliard korun. V říjnu by rozhodnutí měl potvrdit soud.

Témata:  Volkswagen dieselgate USA

Související

Aktuálně se děje

8. prosince 2025 12:30

Smartwings mizí z českých rukou. Akcie nového majitele letí vzhůru

Turecké nízkonákladové aerolinie Pegasus se akvizicí tuzemských Smartwings snaží zejména posílit svoji pozici na evropském trhu nízkonákladových leteckých dopravců. Investoři jejich snaze tleskají, neboť dnes dopoledne akcie letecké společnosti přidávají na burze v Istanbulu až zhruba čtyři procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy