Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceny pohonných hmot v Česku nadále klesají

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Benzin Natural zlevnil u českých čerpacích stanic ve srovnání s minulou středou o devět haléřů na průměrných 29,52 Kč/l, nafta pak o dva haléře na 28,45 Kč/l. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze.

Benzin se v hlavním městě prodává průměrně za 30,26 Kč/l. Nad třicetikorunovou hranici se jeho cena dostala už pouze na Vysočině. Litr nafty stojí v metropoli průměrných 29,24 Kč.

Naopak nejlevněji natankují řidiči v Pardubickém kraji, a to Natural i naftu. Benzin nabízí tamní čerpací stanice za průměrných 29,08 Kč/l a naftu za 27,94 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Benzin v Rakousku je nyní po přepočtu na koruny levnější než v Jihomoravském kraji, litr naturalu stojí za hranicemi průměrných 1,048 eura (v přepočtu 28,33 koruny). Také nafta je levnější a vyjde na 0,988 eura za litr, což je 26,71 koruny.

Na Slovensku je benzin dražší. Natural 95 tam podle údajů z webu fuel-prices-europe.info stojí 1,110 eura, tedy 30,00 Kč/l. Nafta ale stojí 0,960 eura za litr, v přepočtu 25,95 Kč/l. V Polsku zlevnila od minulého týdne nafta. Podle stránek www.fuel-prices-europe.info platí za litr aktuálně řidiči 4,09 zlotého (24,94 Kč). Průměrná cena benzinu zůstala na 4,2 zlotého (25,61 Kč) za litr stejně jako před týdnem.

Témata:  pohonné hmoty čerpací stanice

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2025 10:40

Výplata důchodů v roce 2025: Začaly změny ve výplatních termínech. Vyvrcholí v létě

Duben je okamžikem první velké letošní změny v termínech výplaty důchodů. Ta druhá se ještě chystá a nastane během letních prázdnin. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která každý měsíc vyplácí přes tři miliony důchodů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Americký dolar

Americký dolar se propadá. Cla otřásají ekonomikou po celém světě

Nové obchodní tarify zavedené americkým prezidentem Donaldem Trumpem mají potenciál otřást světovou ekonomikou. Evropa varuje před negativními dopady, Velká Británie se snaží situaci obrátit ve svůj prospěch a německá vláda věří, že Trump pod tlakem ustoupí. Mezitím se globální finanční trhy otřásají a investoři se obávají recese.