Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá Lufthansa i přes stávky loni vydělala rekordních 1,8 miliardy eur

Lufthansa, ilustrační fotografie
Lufthansa, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Frankfurt - I přes opakované stávky pilotů a letušek hlasí německé aerolinky Lufthansa za rok 2016 rekordní zisk 1,8 miliardy eur (48,7 miliardy Kč) oproti předloňským 1,7 miliardy eur. Pomohl i fakt, že se zmírnil strach z teroristických útoků.

Tržby se ale lehce snížily o 1,2 procenta na 31,7 miliardy eur, uvedla dnes společnost.

Důležitá byla úspora 652 milionů eur, které firma ušetřila na důchodech letců a letušek. Ve středu podnik uzavřel podobnou dohodu s piloty, ta by měla letos přinést do jeho rozpočtu další stovky milionů.

V tomto roce Lufthansa očekává mírně nižší zisk kvůli tlakům na ceny letenek a rostoucím cenám pohonných hmot. Společnost letos navýší kapacitu o 12 procent, z toho osm procent přibude díky převzetí Brussels Airlines a úmluvě o pronájmu 38 letadel a personálu společnosti Air Berlin.

Témata:  Lufthansa Německo ekonomika

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2025 17:36

28. dubna 2025 10:28

Kulatiny Agáty Hanychové. Oslavenkyně prozradila, co jí dělá největší radost

Dnes je 28. dubna 2025, což znamená jediné. Agáta Hanychová slaví kulaté 40. narozeniny. V předvečer významného jubilea dala dcera herečky Veroniky Žilkové jasně najevo, co je pro ni v současnosti v životě nejdůležitější. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Kotníkové boty vládnou jaru: Jaké modely jsou trendy?

Kotníkové boty vládnou jaru: Jaké modely jsou trendy?

Jarní měsíce se nesou v duchu sluníčka i nevyzpytatelného počasí. A od toho tu jsou vyšší boty, které zachovají ten správný tepelný komfort i v chladnějším počasí . Můžete si tak užívat slunné dny venku v pohodlí a bez omezení. Jarní trendy kotníkovým botám fandí, a tak můžete tvořit hravé i elegantní kombinace, které nezůstanou bez povšimnutí. A navíc to ocení i vaše kotníky!