Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Provident Financial zažehnal krizi? Po otřesu mění management, akcie opět stoupají

Ekonomika, ilustrační fotografie
Ekonomika, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Londýn - Britská společnost Provident Financial tento týden přišla o téměř 60 procent tržní hodnoty. Dnes oznámila výměnu na postu ředitele sekce drobných půjček, načež akcie firmy posílily o zhruba 20 procent.

Firma se zaměřuje na poskytování půjček méně bonitním klientům, kteří nesplňují kritéria standardních bank. Podnik se snaží restrukturalizovat právě sekci drobných půjček, v níž si místo najatých agentů buduje vlastní personální základnu.

Zatímco loni se společnosti dařilo vymáhat 90 procent dluhů, nyní je to pouhých 57 procent. Z tohoto důvodu firma letos očekává ztrátu 80 milionů až 120 milionů liber (2,3 miliardy až 3,4 miliardy Kč).

V úterý podruhé za poslední dva měsíce zhoršila společnost výhled, zrušila výplatu dividend a její ředitel Peter Crook rezignoval. Akcie firmy v reakci odepsaly 75 procent hodnoty.

Nová ředitelka Manjit Wolstenholmeová se rozhodla nahradit ředitele sekce drobných půjček Andyho Parkinsona bývalým šéfem divize spotřebitelských úvěrů Chrisem Gillespiem. Jeho úkolem podle vyjádření podniku bude "znovu vybudovat vztahy se zákazníky, zvýšit výběr dlužných částek na standardní úroveň a celkově stabilizovat provoz".

Témata:  ekonomika Velká Británie půjčky

Související

Aktuálně se děje

28. října 2025 10:20

Veronika Gajerová dosáhla oddlužení

Herečka Veronika Gajerová (62) může konečně po pěti letech klidně spát. Soud totiž v říjnu rozhodl o jejím oddlužení a tím ukončil její insolvenční řízení. Od roku 2020 splácela Gajerová celkem 41 věřitelům částku 3 204 631 Kč. Někteří věřitelé si sice před zrušením jejího úpadku stěžovali, že dostali málo, ale soud herečku nakonec z jejích problémů osvobodil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jak Aliance pro cloudovou bezpečnost nastavuje standardy, které chrání vaše cloudové technologie

Jak Aliance pro cloudovou bezpečnost nastavuje standardy, které chrání vaše cloudové technologie

Když se řekne cloud, většina z nás si vybaví rychlost, flexibilitu a neomezený prostor. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, kdo vlastně přináší doporučení a osvědčené postupy, aby tento prostor nebyl „divokým západem“ digitálního světa? V době, kdy se do cloudu přesouvají i kritické služby státu a zdravotnictví, už nejde jen o pohodlí, ale i o otázku bezpečnosti a důvěry. A právě proto vznikla mezinárodní komunita odborníků – Aliance pro cloudovou bezpečnost (CSA). Jejím cílem je sjednocovat standardy a sdílet know-how napříč trhem. V článku se podíváme, co dělá a proč její práce může zajímat i vás.