půjčky

Ilustrační foto

Jak na přehledné porovnání půjček?

Byznys

Rozbila se vám pračka, potřebujete si nechat opravit auto, nebo máte jiné neplánované výdaje a řešíte, co s tím? Přemýšlíte o tom, že si na to půjčíte, ale nevíte, jak vybrat půjčku, abyste nezaplatili víc, než musíte? Čtěte dál, na všechny otázky vám odpovíme.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán slíbil odklad splácení půjček až do července

Svět

Maďarská vláda prodlouží domácnostem a podnikům odklad na splácení půjček do července, aby zmírnila dopady koronavirové krize. Uvedl to dnes premiér Viktor Orbán. Ten na facebooku také uvedl, že místní daň pro malé a střední podniky se od Nového roku sníží o polovinu.

Alena Schillerová

Schillerová vyzvala poskytovatele nebankovních úvěrů k pomoci klientům

Byznys

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) písemně vyzvala nebankovní poskytovatele úvěrů, aby vycházeli vstříc klientům, kteří se vlivem epidemie covid-19 dostali do problémů se splácením. MF o tom dnes informovalo ČTK. Zástupci bank i největších nebankovních společností přislíbili individuální pomoc dlužníkům již dříve.

Ilustrační foto

Byznys

Banky k 19. červnu schválily 323.500 žádostí o odklad splátek

Banky podle statistik České národní banky k 19. červnu přijaly 363.000 žádostí o odklad splátek, schválily jich 323.500. O odklad splátek lze žádat do 31. října. Od předchozího zveřejnění údajů k 12. červnu dostaly banky 9500 žádostí, z nichž 8900 schválily. ČTK to sdělil hlavní poradce České bankovní asociace Vladimír Staňura. Podíl neschválených žádostí klesl pod 11 procent.

Peníze CZK, ilustrační fotografie

Potřebujete půjčku? 3 rady, jak se zadlužit s rozumem

Byznys

Setkali jste se již se zklamáním v oblasti půjček? Máte potíž vybrat správnou společnost, které byste mohli věřit? Anebo jste si půjčili obnos peněz, který jste poté nemohli splácet? V tomto případě je dobré si půjčit s rozumem. Využít půjčku, která vám rozumí, můžete právě u společnosti Tetička. (PR článek)

Vánoce

Nová čísla: Kolik letos každý Čech utratí za Vánoce?

Byznys

Výdaje Čechů na dárky a další vánoční nákupy neustále rostou. Celková částka, kterou v průměru za letošní Vánoce plánují utratit, činí 12.297 korun. To je o 1310 Kč více než loni. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro úvěrovou společnost Profi Credit.

Vlajka Slovenska

Novomanželské půjčky budu mít na Slovensku mírnější podmínky

Svět

Slovensko zmírní podmínky pro poskytování novomanželských půjček, které stát začal nabízet letos v létě a které po zahájení Slováky příliš nezaujaly. O příslušné změně zákona dnes rozhodl parlament. Zmíněný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) lze použít na financování koupě, výstavby nebo rekonstrukce bytu.

Proč je důležité sledovat výši RPSN a poplatků?

Proč je důležité sledovat výši RPSN a poplatků?

Byznys

Máte jasno ohledně zkratky RPSN, které představuje roční procentuální sazbu nákladů? Pokud ne, je nejvyšší čas to změnit! U půjček totiž nesmíte hledět jen na výši úroků a termín splatnosti, ale i na další důležité faktory. A tady je právě RPSN jedním z těch, na které je rozhodně třeba dbát už při výběru půjčky. Její hodnota jasně vypovídá o férovosti půjčky.

Veselé Vánoce přeje redakce serveru Globe24.cz

Každý druhý Čech si před Vánocemi půjčuje rizikově, nejčastěji na elektroniku

Byznys

Češi si půjčují nejvíce před Vánoci. Každý druhý si půjčuje rizikově, a to nejvíce u prodejců zboží. Nejsilnějším obdobím je druhá polovina listopadu a začátek prosince, kdy roste objem úvěrů až o pětinu ve srovnání s průměrem celého roku. Prosinec je spolu s lednem obdobím, kdy jsou lidé nejvíce v mínusu na svých účtech, vyplývá z průzkumu agentury Kantar pro Poradnu při finanční tísni a Sdružení českých spotřebitelů.

Byty

Státní půjčka na bydlení pro mladé? Češi čekali ve frontě přes noc

Domov

Praha - Státní fondu rozvoje bydlení dnes začal přijímat žádosti o půjčku, na peníze mají nárok mladé rodiny do 36 let. Ráno v 06:30, zhruba 90 minut před spuštěním programu, čekalo na pobočkách fondu v Praze i v Olomouci shodně něco přes sto zájemců. Podle předběžných údajů byly před 12:00 přijaty žádosti za zhruba 300 milionů korun, celkem je pro letošní rok vyčleněno asi 650 milionů korun.

IX. sjezd KSČM v Praze

Domov

Zakažme reklamy na půjčky, burcuje KSČM

Praha - Od příštího roku by mohla z televizních obrazovek, z rozhlasového vysílání, z novin a časopisů i z internetu nebo z plakátů zmizet propagace bankovních a nebankovních půjček. V novele o regulaci reklamy navrhla zákaz šíření skupina komunistických poslanců. Za jeho porušení by hrozila podle předlohy až dvoumilionová sankce.

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně

Půjčí Česko 40 miliard korun MFF? Poslanci brzy rozhodnou

Domov

Praha - Sněmovna pravděpodobně beze změn schválí zákon o poskytnutí státní záruky České národní bance za úvěr pro Mezinárodní měnový fond. Centrální banka má MMF poskytnout půjčku 1,5 miliardy eur, tedy asi 40 miliard korun. Půjčku, která má posílit zdroje MMF, bude financovat ze svých devizových rezerv. Normu dnes poslanci poslali do závěrečného kola schvalování.

Ilustrační foto

Češi mají půjčky za riziko, ale přirozené

Byznys

Praha - Drtivá většina Čechů považuje půjčky a dluhy za riziko, myslí si to 87 procent lidí. Zároveň je ale 82 procent dotázaných přesvědčeno, že půjčování peněz a pořizování věcí na dluh je v dnešní době přirozenou součástí života.

Krok po kroku: Jak se zbavit nevýhodné půjčky a refinancovat ji

Krok po kroku: Jak se zbavit nevýhodné půjčky a refinancovat ji

Byznys

PR článek - Splácíte půjčku a každý měsíc před splátku si říkáte, že už je na čase s vaším nevýhodným dluhem něco udělat? Vysoká splátka vám narušuje domácí rozpočet? Kvůli úvěru tak jen stěží pravidelně vycházíte a o tvoření finanční rezervy nemůže být ani řeč? Pak je ten správný čas nevýhodnou půjčku refinancovat.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy