Byznys

Tesco údajně zvažuje prodej obchodů ve střední Evropě

02.10. 15:24

Budapešť - Podle informací maďarsého listu Magyar Idők by mohl britský řetězec supermarketů Tesco prodat své aktivity v Maďarsku a dalších zemích v regionu, tedy v České republice, Polsku a na Slovensku.

Válka mezi USA a KLDR je reálná možnost. Nechá Washington své spojence ve štychu?

01.10. 13:54

Válka mezi USA a Severní Koreou je „reálná možnost“. Ve své zprávě nazvané „Příprava na válku v Koreji" to tvrdí Královský institut pro bezpečnostní a obranná studia (RUSI), který je nejstarším think-tankem zabývajícím se bezpečnostními otázkami.

Škoda Octavia má ve světe úspěch, dostala se mezi tři nejprodávanější modely

30.09. 19:24

Praha - Škoda Octavia se v srpnu vůbec poprvé dostala mezi trojici nejprodávanějších aut v Evropě. Polepšila si na žebříčku oproti červenci ze čtvrtého na třetí místo. Na první pozici je VW Golf, pomyslné stříbro má Renault Clio.

reklama

Apple je nejhodnotnější značkou na světě, Coca-Colu porazil Microsoft

28.09. 14:44

New York - Výzkumná společnost Interbrand zveřejnila letošní žebříček stovky nejcennějších značek světa. Na prvním místě je opět Apple, druhou pozici obsadil Google a třetí je Microsoft.

Německé ekonomice se bude dařit lépe, tvrdí nové prognózy

28.09. 14:04

Berlín - Hrubý domácí produkt (HDP) Německa by se měl letos podle nové prognózy zvýšit o 1,9 procenta a v roce 2018 o dvě procenta. V dubnové prognóze přitom spolkové hospodářské instituty předpokládaly letošní růst o 1,5 procenta a na příští rok o 1,8 procenta. Podnikatelská důvěra v Německu se v…

Vývoz do Číny roste nejrychleji za sedm let

28.09. 11:54

Praha/Peking - Český export do Číny vzrostl letos do července meziročně o 29 procent na 33 miliard korun, což je nejrychlejší tempo za posledních sedm let. Saldo vzájemného obchodu ale i tak zůstává výrazně ve prospěch Číny.

Proruská propaganda pracuje.: Situace v Katalánsku je srovnávána s Krymem

27.09. 08:26

Barcelona - Do hledáčku proruských médií, jejichž obecným cílem je podle deníku El País mimo jiné narušit jednotu EU, se nyní dostalo Katalánsko. Krizi spojenou s referendem o nezávislosti tohoto španělského regionu tato média staví naroveň situaci na Krymu v roce 2014.

Rekordní nezaměstnanost trápí Francouze

26.09. 20:09

Paříž - Počet nezaměstnaných ve Francii v srpnu vystoupil na nejvyšší úroveň za poslední rok. Nyní je bez práce 3,54 milionu lidí, uvedlo francouzské ministerstvo práce.

Firmě Philip Morris vzrostly zisky i přes protikuřácký zákon

26.09. 12:42

Kutná Hora - Společnosti Philip Morris ČR vzrostl v pololetí meziročně čistý zisk o 24,7 procenta na 1,6 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o sedm procent na 5,8 miliardy Kč. Protikuřácký zákon se podle ekonoma příliš projevil.

Úspěch CDU/CSU znamená kontinuitu ekonomiky

24.09. 21:55

Praha - Vítězství konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové v německých parlamentních volbách znamená kontinuitu a pokračování dosavadního směru nejsilnější evropské ekonomiky, která má zásadní vliv i na české hospodářství.

ČNB podle odborníků zvýší úrokové sazby až v listopadu

24.09. 16:20

Praha - Bankovní rada ČNB na středečním zasedání spíše ponechá úrokové sazby beze změny a k jejich zvýšení přistoupí až na listopadovém zasedání, kdy bude mít k dispozici novou prognózu.

Růst cen benzinu a nafty se zastavil. Kde řidiči natankují nejlevněji?

21.09. 09:44

Praha - Benzin od minulé středy podražil o haléř na 30,20 Kč/l, cena nafty zůstala na 28,81 Kč/l. Nejdražší zůstávají pohonné hmoty v Praze, levněji ji na jihu, severu a východě Čech. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Odboráři Škody Auto budou při kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd

21.09. 09:27

Mladá Boleslav - Odboráři Škody Auto budou při nadcházejícím kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd. Průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě letos se všemi bonusy v některých tarifních třídách dosahuje 40.000 korun.

Zrušila vám firma Ryanair váš let? Máte nárok na odškodné

20.09. 14:46

Praha - Cestující ze zrušených letů Ryanairu do Londýna mají nárok na náhradu 250 eur (6500 korun), pokud jim dopravce nezařídí adekvátní náhradní let. Ten by měl do cílové destinace dorazit nejpozději do dvou hodin po plánovaném příletu zrušeného spoje.

Zahraniční dluh Česka vzrostl na téměř 4,5 bilionu Kč

20.09. 11:46

Praha - Zahraniční dluh Česka stoupl ve druhém čtvrtletí letošního roku o 47,4 miliardy korun na 4,481 bilionu. Meziročně byl vyšší o 1,161 bilionu korun.

Nejhorší ekonomické krize historie: Kdy nebylo ani na jídlo?

19.09. 10:41

Svět se už potýkal s celou řadou ekonomických a finančních krizí. Nejvíc v celé historii jich však zažily současné generace. Podívejte se na 8 zlomových okamžiků, kdy se svět financí otřásal v základech.

Aerolinky Ryanair chce zrušit desítky letů, změny se dotknou i Prahy

19.09. 09:51

Dublin/Praha - Irská společnost Ryanair, která hodlá v příštích týdnech rušit až 50 letů denně, zveřejnila úplný seznam stornovaných spojů. Podle aerolinek změny postihnou kolem 400 tisíc pasažérů.

Růst cen v ČR: Zemědělci opět výrazně zdražili, meziročně o 12,5 procenta

18.09. 10:45

Praha - Meziměsíčně se zvýšily ceny průmyslových výrobců a stavebních prací shodně o 0,2 %. Ceny tržních služeb vzrostly o 0,4 %, ceny zemědělských výrobců klesly o 0,9 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 12,5 %, průmyslových výrobců o 1,4 %, stavebních prací o 1,6 % a tržních…

Plán Francie na zdanění internetových firem v EU má první trhliny

16.09. 13:43

Tallinn - Záměr Francie donutit nadnárodní internetové firmy, aby v Evropské unii odváděly více na daních, dostává první trhliny. Výhrady mají hlavně menší členské země unie včetně Česka, které se obávají ekonomických dopadů.

Venezuela splatí všechny své dluhy, tvrdí tamní ministr

14.09. 22:54

Caracas - Venezuela uhradí všechny své dluhy navzdory řadě obtíží, které vznikly v důsledku hospodářských sankcí ze strany Spojených států. Uvedl to dnes venezuelský ministr financí Ramón Lobo.

Krúpa svolal demonstraci kvůli OKD

14.09. 13:31

Ostrava - Slovenský miliardář Pavol Krúpa svolal na příští středu do Ostravy demonstraci kvůli situaci kolem OKD. Finančník se nedávno začal politicky angažovat, když podpořil stranu Dobrá volba, za kterou stojí dlouholetý starosta Čeladné a bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša. Zástupci strany…

Ceny benzinu a nafty znovu rostou. Vyplatí se tankovat za hranicemi?

14.09. 09:28

Praha - Benzin Natural 95 od minulého týdne zdražil o 25 haléřů na průměrných 30,19 Kč/l. Nafta je proti minulé středě dražší o 16 haléřů a prodává se za 28,81 Kč/l. Nejlevněji natankují řidiči na východě Čech, nejdražší zůstávají pohonné hmoty v Praze.

Vykáže aúdskoarabský ropný gigant Aramco před nabídkou akcií nejvyšší zisk na světě?

12.09. 09:51

Londýn/Rijád - Investoři již dlouhou dobu uvažují, zda tržní hodnota ropného gigantu Saudi Aramco může být zhruba dva biliony dolarů (43,6 bilionu Kč), jak naznačil saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán Saúd. Podle analytiků by se v takovém případě měl roční zisk firmy pohybovat kolem 130…

Cestovky Azur Reizen a Maxi Reisen vyhlásily úpadek

12.09. 08:04

Praha - Pražská cestovní kancelář AZUR REIZEN dnes vyhlásila úpadek, informaci zveřejnila na svém webu. Nabízela hlavně letecké zájezdy do Středomoří. Oznámení o úpadku je také na webu spřízněné cestovní kanceláře Maxi Reisen. Ve sdělení se píše, že Azur Reizen je pro případ úpadku dostatečně…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací