Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Křetínský koupil od Lagardére rádia Frekvence 1 a Evropa 2

Peníze CZK, ilustrační fotografie
Peníze CZK, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, dnes dokončila nákup rozhlasových stanic francouzské skupiny Lagardére v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku.

ČTK to oznámil člen představenstva CMI Daniel Častvaj. Mezi rádia koupená CMI patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2, které jsou jedněmi z nejposlouchanějších stanic v Česku. Prodejní cena činí podle dřívějších informací CMI 73 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun).

Evropa 2 je podle údajů šetření Radioprojekt za 1. čtvrtletí tohoto roku třetí nejposlouchanější stanicí v Česku a Frekvence 1 čtvrtou nejposlouchanější. Z českých stanic kromě nich pod Lagardére spadalo Rádio Bonton, Dance Radio a stanice Zet.

"Frekvence 1 a Evropa 2 patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co můžete v českém éteru slyšet. Ale není to samozřejmě pouze o těchto velkých stanicích, velký potenciál rozvoje mají jednak ostatní rádia, jednak digitální projekty, z nichž bych jmenoval Youradio, službu pro poslech hudby online na webu a v mobilu," sdělil Častvaj.

CMI podle dřívějších informací také jedná s Lagardére Group o koupi časopisů ve Francii, včetně Elle a s ní spojených produktů. Vedle Elle se obchod bude zřejmě týkat francouzských časopisů Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public.

Témata:  rádio Frekvence 1 Daniel Křetinský

Související

Aktuálně se děje

11. července 2025 12:42

Marek Eben ve Varech. Fotky odhalily, jak moderátor tráví volný čas

Marek Eben patří každoročně k nejpracovitějším lidem během karlovarského filmového festivalu, ale neznamená to, že by neměl ani chvilku pro sebe či pro přátele. Jak teď moderátor tráví volný čas, pokud nějaký má?

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.