Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google postihl obří výpadek po celém světě. Nefungovala videa, nešlo poslat e-mail

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Americká internetová společnost Google se dnes po celém světě potýkala s masivním výpadkem služeb, který zasáhl například e-mailový server Gmail, portál pro sdílení videí YouTube nebo službu Google Drive. Trvalo zhruba hodinu, než služby začaly opět fungovat, uvedl technologický server The Verge.

Výpadek zasáhl miliony uživatelů služeb společnosti Google, která je součástí skupiny Alphabet. Řada lidí používá tyto služby k práci, například k posílání e-mailů či plánování aktivit v kalendáři. Problémy se však nedotkly internetového vyhledávače, upozorňuje BBC.

Podle serveru DownDetector nahlásily problémy desetitisíce uživatelů z různých částí světa. Prudký vzestup počtu hlášení o výpadcích služeb začal po poledni středoevropského času. Výpadky zasáhly také uživatele v České republice. Po 13:30 Google oznámil, že se služby vracejí do normálu.

Služby společnosti Google postihl výpadek také například letos v srpnu. Uživatelé hlásili problémy s elektronickou poštou Gmail, ale například i se službou nahrávání souborů Google Drive. Podle serveru DownDetector patřila k nejvíce zasaženým oblastem Evropa, především Francie, Německo, ale i středoevropské státy včetně Česka.

Služby Google patří na internetu k nejvíce využívaným na světě. Například k YouTube se každý měsíc přihlásí více než dvě miliardy lidí, kteří na této platformě sledují videa v úhrnné délce přes miliardu hodin, poznamenala agentura Reuters.

"Jsme zpět!" uvedla video platforma na twitteru. Předtím uváděla, že mnoho uživatelů se k YouTube nemůže přihlásit. Podle serveru DownDetector výpadek zasáhl tisíce uživatelů YouTube hlavně ve Spojených státech, dále v Británii, dalších částech Evropy a také například v Indii.

Výpadek služeb, který trval hodinu a půl, postihl Google i v listopadu 2016. Týkal se zejména Česka a Slovenska. Problémy vznikly v důsledku údržby části sítě.

Témata:  Google internet

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

8. května 2026 11:31

Zvykejme si na Babiše. Chce vyhrávat volby příštích 11 let

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační foto

Nákup hotové firmy místo zakládání nové: Kdy se to vyplatí a na co si dát pozor?

Zakládání nové společnosti zabere čas, energii a v určitých oborech i měsíce čekání na různá povolení. Existuje ale alternativa, o které mnoho podnikatelů neví – koupě již existující společnosti. Tento přístup má svá jasná pravidla a výhody, ale také rizika, kvůli kterým není vhodný úplně pro každého. V tomto článku se na celý proces nákupu hotové firmy podíváme prakticky a objektivně.