reklama

Výpadek zasáhl miliony uživatelů služeb společnosti Google, která je součástí skupiny Alphabet. Řada lidí používá tyto služby k práci, například k posílání e-mailů či plánování aktivit v kalendáři. Problémy se však nedotkly internetového vyhledávače, upozorňuje BBC.

Podle serveru DownDetector nahlásily problémy desetitisíce uživatelů z různých částí světa. Prudký vzestup počtu hlášení o výpadcích služeb začal po poledni středoevropského času. Výpadky zasáhly také uživatele v České republice. Po 13:30 Google oznámil, že se služby vracejí do normálu.

Služby společnosti Google postihl výpadek také například letos v srpnu. Uživatelé hlásili problémy s elektronickou poštou Gmail, ale například i se službou nahrávání souborů Google Drive. Podle serveru DownDetector patřila k nejvíce zasaženým oblastem Evropa, především Francie, Německo, ale i středoevropské státy včetně Česka.

Služby Google patří na internetu k nejvíce využívaným na světě. Například k YouTube se každý měsíc přihlásí více než dvě miliardy lidí, kteří na této platformě sledují videa v úhrnné délce přes miliardu hodin, poznamenala agentura Reuters.

"Jsme zpět!" uvedla video platforma na twitteru. Předtím uváděla, že mnoho uživatelů se k YouTube nemůže přihlásit. Podle serveru DownDetector výpadek zasáhl tisíce uživatelů YouTube hlavně ve Spojených státech, dále v Británii, dalších částech Evropy a také například v Indii.

Výpadek služeb, který trval hodinu a půl, postihl Google i v listopadu 2016. Týkal se zejména Česka a Slovenska. Problémy vznikly v důsledku údržby části sítě.

reklama