reklama

Covid hotel v Legerově ulici má obsazeno 25 pokojů, dalších 30 je k dispozici. Podle Chábery mají lidé největší zájem o dvojlůžkový pokoj se snídaní, za který za noc zaplatí 1200 korun. "Ale máme též ubytované i manželské páry. Zájem je o celodenní stravování a donášku věcí denní potřeby," popsal Chábera. Lidé podle něj ubytování využívají zpravidla na devět až 12 dnů.

Zpětná vazba od hostů na tuto službu je podle Chábery mimořádně kladná, lidé podle něj oceňují možnost oddělení od rodiny a blízkých, ale i soukromí v hotelu. Také zaměstnanci, kterých v hotelu pracuje asi deset, jsou podle Chábery rádi, že mají nyní práci. "Vyhodnotili jsme, že i při plné obsazenosti hotelu nejsme schopni pokrýt všechny provozní náklady, ale můžeme poskytnout práci našim zaměstnancům a hradit spotřební materiál a energie," řekl dále Chábera.

Czech Inn Hotels má vytipované další dva až tři hotely s kapacitou do 100 pokojů, které by byly vhodné pro ubytování nakažených lidí. Je například třeba, aby byl možný bezkontaktní vstup. "Podstatné je, abychom i v dalším zařízení dodrželi vysoký standard, který jsme nastavili," doplnil Chábera.

Ministerstvo zdravotnictví má podle svého šéfa Romana Prymuly (za ANO) připraven model odsunu pacientů s covidem-19, kteří nepotřebují urgentní péči, do hotelů. Spolupracují na tom s Asociací hotelů a restaurací. Podle zjištění ČTK společnost EuroAgentur Hotels & Travel nabízí kapacitu 191 pokojů, podle generálního ředitele hotelového řetězce Josefa Báry je ale prozatím nevyužita.

K dispozici je také NH Prague City hotel s kapacitou 309 pokojů. "Tyto kapacity jsme nabídly za nákladové ceny. Zatím se nám nikdo z ministerstva zdravotnictví neozval, proto předpokládám, že naše nabídka není potřeba. Z mého pohledu je to velká škoda nevyužít prázdné kapacity hotelů, které se sami nabízejí," uvedl generální ředitel hotelů NH Prague City a NH Collection Prague Petr Nešpůrek.

Připraven poskytnout své kapacity v současné situaci například pacientům, kteří čekají na umístění do sociálního zařízení, je dále řetězec AVE Hotels, sdělil ČTK jeho zástupce Jiří Drbohlav.

reklama