Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, roste i cena nafty

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla o 13 haléřů na 26,17 koruny za litr a nafta je dražší o devět haléřů, ve středu stála v průměru 26,06 koruny za litr.

Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Ceny paliv začaly růst zhruba před 14 dny, předtím od poloviny ledna zlevňovaly. Řidiči tehdy tankovali litr benzinu či nafty za více než 32 korun. S nástupem pandemie koronaviru a následným snížením cen ropy pokles cen zrychlil.

Nejdražší paliva jsou nadále v Praze. Benzin se v hlavním městě prodává za průměrných 27,40 Kč/l, litr nafty tam řidiči tankují v průměru za 27,31 koruny. V žádném jiném regionu Česka se průměrná cena benzinu nebo dieselu přes 27 korun za litr nedostala.

Naopak nejnižší ceny mají čerpací stanice v Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Benzin byl ve středu nejlevnější v Ústeckém kraji, čerpací stanice ho tam nabízely v průměru za 25,73 Kč/l. V Královéhradeckém kraji byla nejlevnější nafta, litr stál 25,65 koruny, jen o haléř dražší byla v Karlovarském a Ústeckém kraji.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 20:01

Co dává světu Česko? Učí ho pít pivo, píše prestižní server

Už šest let Česká republika tiše rozjíždí vlastní formu "pivní diplomacie" – státní program, který si klade za cíl šířit českou pivní kulturu do světa tím nejpříjemnějším způsobem: přímou zkušeností se zlatavým mokem. Každý rok zve zahraniční sládky z USA, Kanady a nově i Austrálie, aby strávili několik dní v českých pivovarech, na chmelnicích, v hospodách i v kurzech čepování, píše BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.