reklama

Provozovatelé stravovacích podniků by podle Kastnera měli i přes projekt bezpecnarestaurace.cz přispět k tomu, aby se ekonomika nemusela znovu zavírat. Vláda dnes schválila, že od čtvrtka se mohou restaurace otevřít. Fungovat budou smět mezi 06:00 a 22:00, naplnit budou moci maximálně polovinu kapacity. Obsluhovat bude možné jen usazené hosty, u stolu budou moci sedět nejvýše čtyři hosté.

"Uvítáme, pokud nás tým ministerstva zdravotnictví vtáhne do aktivnější diskuse o detailech opatření v rámci jednotlivých přechodových fází systému PES," dodal Kastner.

Například restaurace Šeberák v pražských Kunraticích tento týden otevřela navzdory platnému zákazu kvůli pandemii koronaviru. Majitel podniku chtěl vyjádřit nesouhlas s podle něj chybným postojem vlády vůči podnikatelům. Policie musela také zasahovat v noci na sobotu v centru Prahy v klubu, který nedbal na vládní nařízení a uspořádal party.

Pro veřejnost se z nařízení vlády v boji proti koronaviru musely gastronomické podniky uzavřít 14. října. Zatím mohou občerstvení prodávat jen přes výdejní okénka, a to do 23:00, kdy začíná zákaz vycházení.