Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská banka ze skupiny PPF kvůli sankcím nesplácí závazky z dolarových dluhopisů

PPF
PPF
Foto: Facebook PPF

Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), která patří do skupiny PPF, není kvůli protiruským sankcím schopna vyplácet závazky ze svých dolarových dluhopisů. Společnost to uvedla v prohlášení.

PPF dnes na dotaz ČTK sdělila, že banka dosud od ruských úřadů neobdržela povolení k výplatě kupónů, tedy úrokových výnosů pro držitele dolarových dluhopisů.

"V Ruské federaci nyní platí devizové restrikce, které vyžadují povolení regulátora pro výplatu a převod peněz v cizí měně. Týká se to i výplaty kupónů, tedy úrokových výnosů pro držitele dolarových dluhopisů ruské banky Home Credit (HCFB) ze skupiny PPF," uvedl ředitel komunikace skupiny PPF Leoš Rousek.

"HCFB o povolení vyplatit kupón požádala, ale dosud je neobdržela. Momentálně je situace taková, že HCFB na povolení čeká a překážka pro výplatu kupónu je na straně ruského regulátora, který tak brání ve výplatě obsluhy tohoto dluhu. Nejde tedy o neschopnost HCFB dostát svým závazkům,“ doplnil Rousek.

Témata:  PPF Group

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy