Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zdražování pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu zpomalilo

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku zpomalilo. Cena benzinu Natural 95 v uplynulém týdnu stoupla o pět haléřů na průměrných 33,70 koruny za litr, nafta stála ve středu průměrně 31,63 Kč/l a byla o čtyři haléře dražší než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin i nafta zdražily za poslední měsíc o víc než korunu na litru, jen ve druhém červencovém týdnu se cena zvýšila o víc než 50 haléřů. Nárůst cen tak v posledním týdnu zmírnil. I tak je nyní průměrná cena Naturalu 95 nejvyšší od počátku června 2019 a nafta stojí nejvíc od počátku loňského února.

Loni o prázdninách byly ceny pro motoristy příznivější. Litr Naturalu 95 se před rokem prodával zhruba o 5,60 koruny levněji, průměrná cena nafty byla nižší o čtyři koruny.

Nejlevnější benzin nyní řidiči tankují v Moravskoslezském kraji, kde je litr v průměru za 33,38 Kč. Za naftu si čerpací stanice účtují nejméně v Ústeckém kraji, litr v průměru za 31,28 Kč. Nejdražší paliva zůstávají v Praze. Natural 95 stojí v hlavním městě průměrně 34,32 Kč/l a nafta 32,27 Kč/l.

 

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 20:01

Co dává světu Česko? Učí ho pít pivo, píše prestižní server

Už šest let Česká republika tiše rozjíždí vlastní formu "pivní diplomacie" – státní program, který si klade za cíl šířit českou pivní kulturu do světa tím nejpříjemnějším způsobem: přímou zkušeností se zlatavým mokem. Každý rok zve zahraniční sládky z USA, Kanady a nově i Austrálie, aby strávili několik dní v českých pivovarech, na chmelnicích, v hospodách i v kurzech čepování, píše BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.