Články k tématu: Armáda Filipíny

Džihádisté v Marawi jsou poraženi, hlásí filipínská vláda. Střelba se ale ozývá dál

23.10. 09:37

Manila - Pět měsíců bojů s radikály v Marawi na jihu Filipín skončilo. Ministr obrany Delfin Lorenzana prohlásil, že ve městě už žádní islamisté nejsou. Zpravodajové agentury Reuters ale ještě ráno slyšeli palbu z automatických zbraní a z děl.

Obavy z muslimských radikálů a pirátů rostou, filipínské a americké lodě hlídkují v nebezpečných vodách

01.07. 10:14

Manila - Americké a filipínské válečné lodě dnes společně hlídkovaly v Suluském moři jižně od Filipín. V této oblasti piráti od roku 2015 předpadli už řadu obchodních plavidel. Navíc rostou obavy z dalších útoků islamistů.

Američtí vojáci pomáhají osvobodit filipínské město z rukou islamistů, bojovat ale nesmí

14.06. 10:05

Manila - Na filipínském ostrově Mindanao pokračuje bitva o město Marawi, které obsadily stovky islamistů. Američané se bojů přímo neúčastní, poskytují spíše technickou podporu filipínským oddílům.

reklama

Obsazení filipínského Marawi podle videa plánovaly hned čtyři skupiny islamistů

06.06. 22:04

Marawi – Islamisté napojeni na Islámský stát plánovali obsazení filipínského města Marawi. Dokazuje to video, které armáda poskytla agentuře AP. Na obsazení města spolupracovaly čtyři skupiny.

Palba do vlastních řad: Filipínská armáda v boji proti islamistům zabila 11 vojáků

01.06. 09:48

Manila - Při bojích s islamisty učinila filipínská armáda chybu a zabila 11 vlastních vojáků. Letoun typu Marchetti S-211 útočil na cíle povstalců ve Marawi na jihu země, ale jedna z pum zasáhla armádní pozice.

Duterte rozmisťuje filipínské vojáky v Jihočínském moři

06.04. 13:05

Manila - Územní spory vede Čína také s Filipínami. Tamní prezident Rodrigo Duterte nařídil, aby byli na neobydlených útesech a ostrůvcích v Jihočínském moři, které si Manila nárokuje, rozmístěni filipínští vojáci.

15 filipínských vojáků padlo v boji proti extremistům

29.08. 19:41

Manila – Na jihu Filipín dnes při střetech s ozbrojenci ze skupiny Abu Sayyafa umírali vládní vojáci. Uvedla to agentura AP.

reklama
Fotogalerie