Články k tématu: asteroid

Zemi jen těsně minul asteroid. NASA jej až do poslední chvíle nezaznamenala + VIDEO

05.03. 11:37

Washington – Přestože americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) bedlivě sleduje dění ve vesmíru a především objekty pohybující se v blízkosti Země. Přesto se občas stane, že nějaký asteroid pozornosti unikne – tak jako nyní.

Zkáze čelíme každý den. Je zázrak, že se problémům zatím dokážeme vyhýbat, tvrdí vědci

15.02. 07:56

Washington - Zprávy o průletu asteroidu kolem planety Země nejsou ničím výjimečným, ve skutečnosti jsou ale častější, než by se na první pohled mohlo zdát. Každý rok nás totiž ohrožuje zhruba 1500 takových objektů, a je pomalu zázrak, že se naše planeta ještě se žádným nesrazila. Co by se ale stalo…

Zničí lidstvo asteroid? Nemáme žádný plán, přiznali vědci

16.12. 21:54

Washington - Srážka naší planety s asteroidem je v tuto chvíli čistě hypotetická, avšak reálná záležitost. Byť není takový scénář v dohledné době pravděpodobný, jednoho dne se může stát, že vědci oznámí, že se k zemi řítí obří kámen. Na to ale nejsou ani ti nejlepší odborníci připraveni.

reklama

Vážné varování: Zničí nás asteroid, varuje Hawking

24.11. 17:15

Londýn – Světoznámý vědec a profesor Stephen Hawking varuje před ničivou zkázou, která Zemi hrozí. Poukazuje, že Zemi s velkou pravděpodobností jednoho dne zničí asteroid.

VIDEO: NASA poslala do vesmíru sondu Osiris-Rex, zamíří k asteroidu

09.09. 16:58

Mys Canaveral (USA) - Na vůbec první misi svého druhu vypustil ve čtvrtek americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) sondu, která bude po dobu příštích sedmi let sbírat vzorky z asteroidu.

Velký objekt narazil do Jupiteru +VIDEO

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 17:56, 30.03. 10:52

Londýn – Plynný obr Jupiter je největší planetou naší Sluneční soustavy. Amatérští astronomové na videu zachytili, jak do planety naráží neznámý objekt. Informoval o tom server The Huffington Post.

reklama
Fotogalerie