Články k tématu: Česká inspekce životního prostředí

Mynářova firma dostala vysokou pokutu, skládá se ze dvou částí

02.09. 09:22

Firma O.L.G.A., ve které je společníkem hradní kancléř Vratislav Mynář, dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 300.000 korun. Důvodem je neoprávněné čerpání vody pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

Hledači vltavínů devastují jižní Čechy. Za nelegální těžbu drahokamu hrozí vězení

20.08. 11:07

Policie a Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) na jihu Čech řeší za první pololetí 33 případů nelegální těžby vltavínů. Je to výrazně více než v minulých letech. Loni a v roce 2018 šlo ve stejném období o dvě desítky takových případů. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí ČIŽP Radka…

Kancléř Mynář čelí další kauze. O jeho firmu se opět zajímá inspekce

17.07. 10:47

Brněnská pobočka České inspekce životního prostředí zahájila řízení se společností O.L.G.A., v níž je společníkem hradní kancléř Vratislav Mynář. Důvodem je neoprávněný odběr povrchových vod, které firma používala pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

reklama

Inspekce udělila trest za Zemanovo spálení trenýrek na Hradě

03.10. 16:56

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila napomenutí kvůli spálení červených trenýrek na Pražském hradě. Informaci potvrdila ČTK mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Proti komu inspekce řízení vedla, nesdělila. V polovině června nechal trenýrky spálit prezident Miloš Zeman. Nyní běží zákonná…

Inspekce zahájila přestupkové řízení kvůli pálení trenýrek na Hradě

13.08. 21:58

Praha - Kontroverzní happening, při kterém prezident Miloš Zeman na Pražském hradě spálil červené trenky, má ostrou dohru. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) kvůli němu zahájila přestupkové řízení.

Inspekce uložila Lesům ČR za kůrovce pokutu 3,5 milionu korun

08.08. 10:19

Praha - Lesy ČR dostaly pokutu 3,5 milionu korun za to, že nezabránily působení škodlivých činitelů na les, čímž měl státní podnik ohrozit životní prostředí. Sankce od České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která je zatím nepravomocná, přišla po kontrolách v několika lesních správách na Moravě.

Zákon o zasněžování: Inspekce odhalila mezi skiareály několik pochybení

21.05. 10:17

Praha - Lyžařské areály se zlepšily v dodržování zákona při čerpání vody pro výrobu umělého sněhu. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v uplynulé zimě zjistila pochybení u čtyř provozovatelů, což je přibližně 11 procent z kontrolovaných areálů. V předchozí zimě to byla třetina. Z předchozího…

Inspekce životního prostředí uložila loni pokuty za 131 milionů korun

19.04. 16:52

Praha - Česká inspekce životního prostředí (ČIZP) uložila loni 2887 pokut, meziročně o dvě procenta méně. Celková výše udělených sankcí klesla o 3,7 procenta na 131 milionů korun.

reklama
Fotogalerie