Články k tématu: Demonstrace

Výzvu studentů #Vyjdiven podpořilo 40 tisíc lidí, zabývat se jí bude i Senát

včera 16:18

Praha - K výzvě studentů na obranu demokracie a ústavy se připojilo zhruba 40 tisíc lidí, odhadují organizátoři iniciativy #VyjdiVen. Jejími požadavky by se měl zabývat Senát pravděpodobně v dubnu.

Znepokojený Drahoš: Nevidím se, že tolik lidí vyšlo do ulic demonstrovat proti Zemanovi

16.03. 17:05

Praha - Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je podle svých slov znepokojen tím, jak se vyvíjí situace v České republice. vůbec se prý nediví, že se do ulic českých měst vydávají demonstranti.

V zahraničí se propírají české demonstrace. Zemanova slova prý zdůrazňují zhoršování mediálních práv v postkomunistických zemích

16.03. 16:33

Praha/Paříž/Washington – V Praze a dalších městech České republiky se ve středu demonstrovalo za zachování svobody slova. Protestující vyjadřovali nesouhlas s výroky prezidenta Miloše Zemana a dalších politiků proti médiím. O dění v Česku informovala i média v zahraničí.

reklama

Demonstranti vzkazují českým politikům: Nechte naše novináře na pokoji!

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 17:03, 15.03. 08:21

REPORTÁŽ - Je 14. března. Na Pražském hradě se koná večerní slavnostní koncert ku příležitosti znovuzvolení prezidenta republiky Miloše Zemana. Avšak tisíce občanů se sešly trochu dál. Václavským náměstím se od sedmi večer nesla hesla jako "Hanba, hanba!", zazněla česká i slovenská hymna a dav na…

Studenti demonstrovali proti Zemanovi: Do stávky se zapojily stovky lidí

15.03. 15:18

Praha/Olomouc/Brno/Pardubice/Plzeň - V Česku začala v poledne stávka studentů na obranu ústavních hodnot. Na několika místech v Praze a dalších univerzitních městech se sešly stovky lidí. Stávku vyhlásila Divadelní fakulta Akademie múzických umění (DAMU) a oslovila 320 škol.

Češi se sešli v Praze. Demonstrují proti Zemanovi

14.03. 19:38

Praha - Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešly stovky lidí. Nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana proti médiím.

Mádl se zastal ČT, pak si vyměnil názory s odpůrci

14.03. 15:52

Praha - V Praze a dalších městech České republiky by se dnes měly konat demonstrace na podporu České televize. Organizátoři poukazují na to, že je veřejnoprávní stanice terčem útoků politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem. k tomu, aby Češi vyšli do ulic, vyzval i herec a režisér Jiří Mádl.

V Praze demonstrovaly stovky lidí za vyšetření vraždy Kuciaka

09.03. 19:21

Praha/Brno - Stovky lidí se dnes shromáždily před slovenským velvyslanectvím v Praze na demonstraci za nezávislé vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.

Komentář: Pseudokauza Ondráček jen odkryla Babišovy slabiny, protesty mnohé nezmůžou

Aktualizovali jsme 6.3.2018, 10:26, 06.03. 10:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Protesty proti zvolení komunistické mlátičky Zdeňka Ondráčka do čela komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů sice na první pohled vyslaly pozitivní vzkaz v tom smyslu, že společnosti není všechno jedno. Reálně však mnohé nezmění, ve skutečnosti…

Tisíce Čechů po celé republice demonstrovaly proti Ondráčkovi

05.03. 21:10

Praha - Tisíce lidí dnes po celé republice demonstrovaly proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Zakázat komouše! Tisíce Čechů protestují proti Ondráčkovi

05.03. 20:03

Praha - Tisíce lidí se na pražském Václavském náměstí účastní shromáždění, na kterém organizátoři sbírají podpisy na petici za volbu nového předsedy komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Proti "mlátičce" Ondráčkovi budou protestovat lidé v 11 městech

04.03. 16:20

Praha - Proti zvolení poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) budou v pondělí večer protestovat lidé v 11 městech po celé České republice.

Češi si dnes připomněli únorové události roku 1948

25.02. 17:52

Praha - Únorové události roku 1948, nástup komunistického režimu k moci i jeho oběti si o víkendu připomněli účastníci na pietních akcích a shromážděních.

Stovky lidí vyšly do ulic, demonstrují za svobodu

25.02. 15:11

Praha - Na demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání na Václavském náměstí se sešly stovky lidí. Někteří z nich mají transparenty s protikomunistickými hesly nebo kritikou premiéra Andreje Babiše (ANO).

Bára Štěpánová zve lidi na demonstraci za svobodu. Češi jí ale poslali dost vulgární vzkazy

Aktualizovali jsme 14.2.2018, 22:34, 14.02. 09:53

Praha – V neděli 25. února se v Praze uskuteční demonstrace za demokracii a svobodu. Prostřednictvím videa akci podpořila herečka Bára Štěpánová, která Čechy vyzvala, aby také přišli a vyjádřili svůj postoj. Na sociálních sítích to ale za svoje slova pěkně schytala.

Rumuni opět vyšli do ulic, tisíce lidí protestovaly proti reformě justice

20.01. 22:16

Bukurešť - Přes 10 tisíc lidí dnes v Rumunsku protestovalo proti novým zákonům, které schválil parlament a které podle kritiků ztíží trestání zločinů, zejména korupce.

Proti Babišovi a Ondráčkovi protestovaly v Praze stovky lidí

16.01. 21:04

Praha - Na 200 lidí dnes vyšlo protestovat proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti nominaci poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) na předsedu komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Za týden skončilo kvůli demonstracím v Tunisku ve vazbě více než 930 osob

15.01. 21:38

Tunis – Tuniské bezpečnostní síly během týdne nepokojů zadržely více než 930 demonstrantů. Dnes o tom informovalo tuniské ministerstvo vnitra.

Protesty v Tunisku jsou mírnější, zatýká se ale dál

15.01. 08:00

Tunis - V Tunisku už týden probíhají protesty vyvolané zdražováním a úspornými opatřeními. Vláda sice v reakci na demonstrace oznámila sérii sociálních reforem, do ulic přesto opět vyšly stovky rozzlobených lidí.

Hromadné zatýkání v Turecku. Za mřížemi je přes 500 demonstrantů

11.01. 14:11

Tunis - Napříč Tuniskem propukly nepokoje v pondělí a země od té doby prožila tři bouřlivé noci. Policie za posledních 24 hodin zadržela přes 300 demonstrantů, kteří rabovali, zapalovali majetek a házeli kameny i zápalné lahve.

Tunisko zatýká demonstranty Za mřížemi za dva dny skončilo více než 500 osob

11.01. 14:05

Tunis - Napříč Tuniskem propukly nepokoje v pondělí a země od té doby prožila tři bouřlivé noci. Policie za posledních 24 hodin zadržela přes 300 demonstrantů, kteří rabovali, zapalovali majetek a házeli kameny i zápalné lahve.

V Kongu protestují proti prezidentovi, policie prý dva demonstranty zastřelila

31.12. 13:31

Kinshasa - Konžská policie dnes tvrdě zasahovala u katolických kostelů v hlavním městě Kinshasa, kde se po mších měl konat pochod proti prezidentu Josephu Kabilovi svolaný církevními představiteli.

Omluva diktátora? Oponenti Fujimoriho se domnívají, že to nestačí

27.12. 08:06

Lima - Peruánský prezident Alberto Fujimori (79), který tento týden dostal milost, se národu omluvil za příkoří způsobená behěm vlády v letech 1990 až 2000. Podle soudních verdiktů se Fujimori podílel mimo jiné na zabití 25 lidí, korupci či porušování práv obyvatel.

V Praze se demonstrovalo proti zvolení Ondráčka

19.12. 21:06

Praha - Několik desítek lidí dnes večer demonstrovalo před Poslaneckou sněmovnou proti zvolení Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací