Články k tématu: Demonstrace

Jak se v Rusku zakazují demonstrace? Mediální projekt odhalil bizarní mašinérii

13.01. 09:00

Ruská ústava zajišťuje ruským občanům právo na „mírumilovné shromažďování“. Nicméně, ruské lokální úřady mají k dispozici dostatek možností, aby těmto shromážděním zabraňovaly. Až doposud proces, kterým jsou připuštěny a zakazovány demonstrace, byl obestřen tajemstvími, avšak mediální projekt OVD…

"Rasismus není názor." Ve Vídni a Římě demonstrovaly tisíce zastánců uprchlíků

15.12. 21:17

Tisíce lidí dnes demonstrovaly ve Vídni a v Římě proti vládám, jejich součástí jsou pravicoví populisté. Demonstranti kritizovali především restriktivní migrační politiky rakouské a italské vlády, vyplývá z informací agentury AFP.

Strach z klimatických změn: Pochodu proti oteplovaní se zúčastnily desítky tisíc lidí

02.12. 19:18

Desítky tisíc lidí se dnes zúčastnily protestního pochodu v Bruselu s požadavkem, aby belgická vláda respektovala své závazky v boji se změnami klimatu. Demonstrace se konala ve stejný den, kdy začala v Polsku světová konference o změnách klimatu COP24, napsala agentura Reuters.

reklama

Symbol sametové revoluce? Občanské fórum byla "strana nestrana", rozpad přišel rychle

17.11. 15:11

Občanské fórum se stalo symbolem sametové revoluce a nepochybně také jejím největším výdobytkem. Ale osudy této strany nestrany jako by se měly stát předzvěstí věcí příštích – po počáteční euforii totiž přišly rychle spory, deziluze a nečekaně rychlý rozpad.

Češi demonstrují proti Babišovi. Žádají pád vlády

15.11. 20:04

Na pražském Václavském náměstí se dnes sešli demonstranti, kteří požadují demisi premiéra Andreje Babiše kvůli kauze údajného únosu jeho syna na Krym. Transparenty vyzývají, aby byl Babiš "zavřen do krimu" a a obviňují premiéra ze lži.

Berlínem projde demonstrace proti rasismu, zúčastní se 40 tisíc lidí

13.10. 15:35

Pod heslem Solidarita místo vyloučení se dnes v Berlíně koná demonstrace proti rasismu a xenofobii. Organizátoři očekávají až 40.000 účastníků. Po poledni, kdy akce začala, bylo na místě podle agentury DPA několik tisíc protestujících.

Podminovat ČT a vyhodit ji do vzduchu? Štěpánkova slova vyvolala bouři

29.09. 12:26

Praha - V těsné blízkosti Poslanecké sněmovny se opět bude protestovat. Za akcí "Protest proti vyhození ČT do povětří" svolanou na 1. října stojí skupina Milion chvilek pro demokracii. Je zaměřena proti jednomu z kandidátů do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Populismus vládne světu. Nebo ho jen lidé a politici nepochopili?

21.08. 09:29

Populismus se podle všeho šíří světem a ohrožuje zavedený status quo, uvádí Peter Bloom v komentáři pro server The Independent. Politolog, který přednáší na Open University, připomíná, že populisté nejen optimisticky slibují potřebné změny údajně zkaženého politického a ekonomického řádu, ale - co…

Do ulic Bukurešti opět vyšly tisíce lidí, pobouřil je brutální zásah policie proti demonstrantům

11.08. 22:02

Bukurešť - V rumunské metropoli se znovu koná protivládní demonstrace. Lidé protestují proti nízké životní úrovni. Dávají také najevo rozhořčení nad tvrdým zásahem policie proti páteční demonstraci.

Protivládní protesty v Rumunsku se zvrhly v násilí, 440 lidí bylo zraněno

11.08. 13:09

Bukurešť - Během páteční protivládní demonstrace v rumunské metropoli došlo k násilnostem. Zraněno bylo přes 440 lidí. V nemocnici skončilo 65 lidí, z toho devět policistů. Protesty se konaly i v dalších městech, tam však bez incidentů.

V Zimbabwe se protestovalo proti výsledkům voleb. Zasahovala policie i armáda, ozývaly se i výstřely

01.08. 19:59

Harare - V metropoli Zimbabwe dnes proti výsledkům parlamentních voleb protestovali příznivci opozice. V ulicích se střetli s armádou. Volební komise musí výsledky voleb ohlásit do soboty. Mezinárodní pozorovatelé ale vyzývají úřady, aby tak učinily co nejdříve.

Desítky lidí v Praze protestovaly proti diskriminaci Romů

31.07. 21:51

Praha - Zhruba 150 lidí dnes v Praze protestovalo proti násilí a diskriminaci vůči romské komunitě v Česku, Itálii a na Ukrajině. Akce, která se koná v devíti evropských zemích, je zároveň připomínkou likvidace takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi.

V Praze protestovala stovka lidí proti členství v NATO

11.07. 20:17

Praha - Na Václavském náměstí v centru Prahy dnes přibližně stovka lidí protestovala proti NATO a proti členství ČR v této alianci.

Tomáš Hanák jde proti vládě: Pojďte demonstrovat! Komouši mají dobře našlápnuto

10.07. 16:06

Praha – Už 11. července má Poslanecká sněmovna hlasovat o důvěře pro koaliční vládu hnutí ANO a ČSSD, kterou mají podporovat také komunisté. Právě to se ale nelíbí aktivistům ze skupiny AUVA, kteří svolali na tento den demonstraci přímo před budovu Sněmovny. Aktivisty veřejně podpořil i známý herec…

Při protestu v mosteckém dole spáchalo přestupek až 280 aktivistů

01.07. 14:11

Louka u Litvínova (Mostecko) - Policie v souvislosti se sobotním protestem proti těžbě uhlí na Mostecku zajistila 280 lidí. Podezřívá je z přestupkového jednání.

Desítky Čechů protestovaly s trenkami proti Zemanovi a Babišovi

17.06. 18:25

Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a červenými trenýrkami. Vadí jim, kam Česko směřuje pod vedením prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Indickým Kašmírem hýbou protesty, zemřel jeden člověk

16.06. 14:37

Šrínagar (Indie) - Nejméně jednoho mrtvého a na dvě desítky zraněných si vyžádaly další protesty proti indické vládě v Kašmíru.

Napříč Českem se demonstrovalo proti Babišovi, akcí se účastnili herci i politici

Aktualizovali jsme 5.6.2018, 20:42, 05.06. 19:55

Praha – Ve městech napříč Českou republikou se dnes demonstruje proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi a vznikající vládě hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM. Protesty se konají hned na 87 místech.

Češi se bouří proti Babišovi. Prahou prošla demonstrace

29.05. 20:09

Praha - Několik stovek lidí dnes prošlo centrem Prahy k úřadu vlády, aby tak vyjádřilo nesouhlas s vládnutím Andreje Babiše (ANO). Po tichém protestu z minulého týdne, kdy si demonstranti symbolicky přelepili ústa, tentokrát zvolili opačný prostředek: hluk. Svou nelibost dávali v průvodu najevo…

V Íránu to vře, vláda hrozí "rozhodným potlačením" nepokojů

27.05. 20:32

Teherán - Íránské bezpečnostní síly v zemi "rozhodně potlačí" jakékoli nepokoje, kterých by mohly využít Spojené státy či jiní nepřátelé. Prohlásil to dnes mluvčí íránského ministerstva spravedlnosti. Spojené státy na začátku května odstoupily od mezinárodní jaderné dohody s Teheránem a chystají…

V Brazílii to vře, vláda nasadila proti demonstrantům armádu

25.05. 19:48

Brasília - Brazilská vláda se rozhodla rázně ukončit stávku řidičů kamionů, která už skoro týden komplikuje život v nejlidnatější jihoamerické zemi. Brazilský prezident Michel Temer dnes oznámil, že nařídil bezpečnostním složkám zasáhnout proti blokádám silnic kamiony.

Tichý protest proti Babišovi: Demonstranti si zalepili ústa

22.05. 20:14

Praha - Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském náměstí proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Vadí jim mimo jiné, že se s nimi Babiš odmítá veřejně sejít a diskutovat s nimi. Tvrdí také, že premiér lže a likviduje nezávislou policii. Po půl…

Policie při demonstracích v Indii zastřelila 9 demonstrantů

22.05. 19:31

Dillí - Nejméně devět lidí zastřelili policisté v jihoindickém státě Tamilnádu. Tisíce protestujících tam požadují, aby byl uzavřen místní závod na zpracování mědi, který podle nich znečišťuje spodní vodu. Mnoho lidí bylo při potyčkách vážně zraněno, informoval dnes zpravodajský server BBC.

Thajsko: Dav v Bangkoku žádal volby a pád junty, policie ho rozehnala

22.05. 12:40

Bangkok - Několik stovek lidí se dnes zapojilo do protestního pochodu v thajské metropoli Bangkoku u příležitosti čtvrtého výročí nekrvavého vojenského převratu. Demonstranti požadovali ukončení vlády junty a vyzývali, aby byly ještě letos vypsány volby. Premiér Prajutch Čan-Oča to ale odmítl a…

reklama

Fotogalerie