Články k tématu: dětské domovy

Skandál v dětském domově. Policie zadržela 10 osob, které měly zneužívat nezletilé dívky

29.07. 13:50

Dillí - V dětském domově na východě Indie vypukl skandál. Policie zadržela deset osob podezřelých ze zneužití 34 nezletilých dívek.

V roce 2016 se do ústavů dostalo 1559 dětí mladších tří let

20.11. 20:11

Praha – V loňském roce se do dětských domovů dostalo 1559 dětí, kterým nebyly ještě ani tři roky. Počet v posledních letech klesá jen pomalu. Neubývá ani takzvaných kojeneckých ústavů. Zatím je zrušil jen Zlínský kraj. 

Reforma o dětské péči se nedaří, funguje sovětská výchova, tvrdí Marksová

28.02. 19:08

Praha - V Česku se nedaří reformovat péči o ohrožené a opuštěné děti. Tvrdí to ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD), podle níž funguje "sovětský systém" s dětskými domovy a přednost se dává spíš pobytu v ústavech.

reklama

Sponzoři dali miliony na pomoc dětem, penzion získal podnikatel Syrový

13.02. 14:39

Praha - Sdružení manželky tehdejšího premiéra Zuzany Paroubkové před deseti lety za více než pět milionů korun koupilo a za dalších 14 milionů opravilo krkonošský penzion Michaela v Horní Malé Úpě z peněz sponzorů na pomoc dětem z dětských domovů. Rekreační zařízení tři dny před loňskými Vánocemi…

České poslankyně se nevzdávají: Opět chtějí změny v umisťování dětí v ústavní výchově

10.12. 13:54

Praha - Sněmovna letos v říjnu zamítla zákon, aby se ze soudů na diagnostické ústavy vrátilo rozhodování, do jakého konkrétního školského zařízení budou umisťovány děti s nařízenou ústavní výchovou. Skupina poslankyň se ale nevzádá a návrh předkládá znovu.

Národní divadlo Brno vybírá peníze na děti z dětských domovů

06.12. 18:06

Brno – Národní divadlo Brno už v polovině listopadu odstartovalo veřejnou sbírku na vstupenky pro děti z dětských domovů. Prostřednictvím platformy Hithit může kdokoliv přispět na tento dobročinný projekt s názvem Naplň divadlo dětmi, naplň děti divadlem! K dnešnímu dni se podařilo vybrat více než…

reklama
Fotogalerie