Články k tématu: Elektřina

Ve stovkách domácností na jihu Čech stále nejede proud

Aktualizovali jsme 21:22, dnes 19:55

České Budějovice – Asi 4000 domácností na jihu Čech ještě odpoledne čekala na obnovení dodávek elektrického proudu. Večer už to bylo jen několik desítek domácností. Problémy způsobila sněhová kalamita. Kvůli ní byl také na jihočeských silnicích dnes ráno vyhlášen kalamitní stav. Ten policisté po…

Sníh polámal stromy, více než 10 tisíc domácností v jižních Čechách je bez proudu

dnes 12:00

České Budějovice - Na mnoha místech Jihočeského kraje mokrý sníh láme stromy, energetici mají hlášeno nejvíc poruch na Českokrumlovsku a Prachaticku. Celkem je bez proudu přes 10 tisíc domácností.

Poprask v San Franciscu: Polovina města byla bez proudu

21.04. 22:56

San Francisco (USA) - San Francisco dnes postihl masivní výpadek proudu. Téměř polovina města byla bez elektřiny a nebyla schopna fungovat.

reklama

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Neštěstí na Trutnovsku: 12letého chlapce zabil elektrický proud

14.04. 21:30

Trutnov - Ve čtvrtek večer došlo k tragédii ve Rtyni v Podkrkonoší. Teprve 12letý chlapec tam při hře u trafostanice utrpěl smrtelný úraz elektrickým proudem.

Solární energie na vzestupu? Elektřina ze slunce bude zřejmě nejlevnější na světě

03.01. 11:33

Londýn - Podle agentury Bloomberg bude slunce do roku 2025 pravděpodobně nejlevnější možností výroby elektřiny po téměř celém světě.

Podporované zdroje energie by mohly získat notifikace z EU do února

28.12. 09:41

Praha - Podporované zdroje energie v Česku, které dosud nemají schválení Evropské komise (EK) a u kterých stát o takzvanou notifikaci zažádal, by ji mohly získat do února příštího roku. V rozhovoru s ČTK to řekla náměstkyně ministra průmyslu pro sekci energetiky Lenka Kovačovská. Schválení EK dosud…

Dobrý zpráva do Nového roku? Dodavatelé energií slibují domácnostem úspory

11.12. 15:48

Praha - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti by se od Nového roku příliš měnit neměly. Možnost ušetřit slibují lidem dominantní i alternativní dodavatelé energií.

ČEZ bude poště dodávat elektřinu do roku 2019

06.12. 10:03

Praha - Dceřiná společnost ČEZ Prodej, která České poště zajišťuje elektřinu od roku 2008, zvítězila i ve výběrovém řízení na dodávku proudu pro poštu v letech 2017 až 2019.

Plyn příští rok zlevní, cena elektřiny je nejistá

29.11. 11:39

Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes oznámil, že by cena plynu měla příští rok zákazníkům klesnout v průměru o tři až pět procent. Co se týče elektřiny, vývoj cen zatím nelze určit. Čeká se, v jakém rozsahu a formě přijde od Evropské komise potvrzení takzvaných notifikací pro podporované…

Keňa se potýkala s rozsáhlým výpadkem proudu. Mohla za to opice

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 13:06, 08.06. 09:14

Nairobi - V úterý pronikla do vodní elektrárny v Keni opice a narušila chod transformátoru. Výsledkem byl rozsáhlý výpadek elektřiny po celé africké zemi. Osud zvířete není znám.

Odběr černé elektriky musí být co nejpřesněji určen, rozhodl ÚS

24.05. 11:58

Praha - Soudy musí co nejpřesněji zjistit škodu způsobenou černým odběrem, třeba pomocí znaleckého posudku. Díky tomu ústavní soud zrušil rozhodnutí okresního soudu, kdy měl odsouzený způsobit škodu za téměř 1,2 milionu korun.

ČEZ bude pravděpodobně mít menší zisk, může za to odstávka Dukovan a levnější elektřina

08.05. 13:42

Praha - Analytici odhadují, že energetické skupině ČEZ v prvním čtvrtletí mírně klesl čistý zisk. Důvodem podle nich jsou pokračující odstávka bloků v Dukovanech a nižší prodejní ceny elektřiny.

Ušetříme za plyn i elektřinu, slibuje ředitel ČEZu

05.05. 19:55

Praha - Jak to bude s cenami elektřiny a plynu? Budou i pro maloodběratele klesat tak, jako klesají na mezinárodních burzách? A jak se daří společnosti ČEZ? Kolik budou dividendy? Na to a jiné otázky odpovídal v pořadu Vaše téma generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací