Články k tématu: Elektřina

Zafixujte si ceny elektřiny, radí dodavatelé. E.ON plánuje příští rok zdražit

24.11. 16:14

Praha - Celková cena elektřiny u společnosti E.ON příští rok stoupne zhruba o čtyři procenta v závislosti na konkrétním produktu. Důvodem je růst velkoobchodních cen elektřiny, které meziročně vzrostly o více než 30 procent. U plynu E.ON změnu cen nechystá.

Vichřice v Česku: Bez elektřiny jsou desítky tisíc domácností

29.10. 10:50

Liberec - Bez elektřiny jsou v důsledku silného větru desítky tisíc domácností v Česku. Dispečink ČEZ Distribuce eviduje stovky poruch na vedení vysokého i nízkého napětí v deseti krajích.

Češi nechtějí platit víc za šetrnější výrobu elektřiny, ukázal průzkum

04.09. 20:22

Praha - Výroba elektřiny z uhlí není podle většiny Čechů šetrná k přírodě, ale dát peníze na obnovitelné zdroje lidé nechtějí. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

reklama

Mladíka na Hodonínsku zasáhl elektrický výboj z troleje, skončil v nemocnici

25.08. 11:12

Hodonín - Mladík se svými kamarády ve čtvrtek odpoledne vylezl na železniční most na Hodonínsku. Po zásahu elektrickým výbojem z troleje skončil s těžkými popáleninami v brněnské nemocnici, transportoval ho vrtulník.

Lidé na jihu Čech stále zůstávají bez elektřiny, část šumavského parku je uzavřena

21.08. 10:53

České Budějovice - Na Českokrumlovsku jsou po sobotních bouřkách stále některé domácnosti bez elektřiny. Problémy jsou především v obcích Pořešínec, Přísečno a Červený Dvůr. Dodávky energie by měly být obnoveny během dneška.

Jih Čech je stále bez elektřiny, nejhorší je situace na Prachaticku a Českokrumlovsku

20.08. 11:43

České Budějovice - Na jihu Čech stále zůstávají desítky domácností bez proudu. Zavinily to poruchy na vedení způsobené bouřkou v noci na sobotu. Zatím se nepodařilo obnovit dodávky elektřiny především na Českokrumlovsku v okolí Malont a na Prachaticku kolem Želnavy.

Elektřina nefunguje, voda neteče, obchody jsou zavřené. Co se stane při blackoutu a jak se zachovat?

09.08. 10:45

Představte si, že kompletně vypadne elektřina. Ne, že někdo překopne drát a pár hodin jedna ulice nesvítí. Hovoříme o dlouhodobém výpadku elektřiny, který zasáhne velké množství obyvatel. Nefunguje elektřina, neteče voda, vypadly bankomaty. Co může být příčinou vzniku a jak se v takové situaci…

Češi sáhnou hlouběji do kapsy. Za elektřinu v létě kvůli tropům připlatí

01.08. 16:51

Praha - Současná vedra zvyšují spotřebu elektřiny. Domácnosti ve větší míře využívají klimatizace nebo filtraci vody v bazénech.

Krym zůstal kvůli horkému počasí přes hodinu bez elektřiny

28.07. 20:15

Moskva – Abnormální vedra, která sužují Krym, způsobila poruchu na elektrickém vedení. Informovala o tom ruská média.

Ženu v Sokolově zasáhl elektrický proud, když přelézala vagony

28.06. 12:19

Sokolov - Ženu (20), která přelézala vagóny na nádraží v Citicích u Sokolova, zasáhl v úterý večer výboj elektrického proudu z troleje. Utrpěla popáleniny na 70 procentech těla. Vrtulník ji transportoval do pražské vinohradské nemocnice.

Elektřina zabila v tureckém bazénu pět lidí

23.06. 21:04

Ankara - Pět lidí, včetně tří dětí, zabila rána elektrickým proudem v bazénu v akvaparku v městě Akyazi na severozápadě Turecka, uvedla agentura AP.

ČEPS vadí návrh rozdělení německo-rakouské zóny, výtky má také ministerstvo průmyslu

28.05. 12:33

Praha - Provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS nesouhlasí s formou rozdělení německé a rakouské obchodní zóny s elektřinou, kterou minulý týden navrhli tamní regulátoři. Výtky proti návrhu má také české ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Vyplývá to ze stanovisek ČEPS a MPO, která má…

Energetické firmy RWE a Engie zvažují koalici

19.05. 19:04

Frankfurt nad Mohanem/Paříž - Německá energetická společnost RWE a francouzská Engie prý zvažují vytvoření aliance. Mohl by tak vzniknout německo-francouzský gigant v oblasti rozvodných sítí, obnovitelné energie a energetických služeb.

Ve stovkách domácností na jihu Čech stále nejede proud

Aktualizovali jsme 28.4.2017, 21:22, 28.04. 19:55

České Budějovice – Asi 4000 domácností na jihu Čech ještě odpoledne čekala na obnovení dodávek elektrického proudu. Večer už to bylo jen několik desítek domácností. Problémy způsobila sněhová kalamita. Kvůli ní byl také na jihočeských silnicích dnes ráno vyhlášen kalamitní stav. Ten policisté po…

Sníh polámal stromy, více než 10 tisíc domácností v jižních Čechách je bez proudu

28.04. 12:00

České Budějovice - Na mnoha místech Jihočeského kraje mokrý sníh láme stromy, energetici mají hlášeno nejvíc poruch na Českokrumlovsku a Prachaticku. Celkem je bez proudu přes 10 tisíc domácností.

Poprask v San Franciscu: Polovina města byla bez proudu

21.04. 22:56

San Francisco (USA) - San Francisco dnes postihl masivní výpadek proudu. Téměř polovina města byla bez elektřiny a nebyla schopna fungovat.

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Neštěstí na Trutnovsku: 12letého chlapce zabil elektrický proud

14.04. 21:30

Trutnov - Ve čtvrtek večer došlo k tragédii ve Rtyni v Podkrkonoší. Teprve 12letý chlapec tam při hře u trafostanice utrpěl smrtelný úraz elektrickým proudem.

Solární energie na vzestupu? Elektřina ze slunce bude zřejmě nejlevnější na světě

03.01. 11:33

Londýn - Podle agentury Bloomberg bude slunce do roku 2025 pravděpodobně nejlevnější možností výroby elektřiny po téměř celém světě.

Podporované zdroje energie by mohly získat notifikace z EU do února

28.12. 09:41

Praha - Podporované zdroje energie v Česku, které dosud nemají schválení Evropské komise (EK) a u kterých stát o takzvanou notifikaci zažádal, by ji mohly získat do února příštího roku. V rozhovoru s ČTK to řekla náměstkyně ministra průmyslu pro sekci energetiky Lenka Kovačovská. Schválení EK dosud…

Dobrý zpráva do Nového roku? Dodavatelé energií slibují domácnostem úspory

11.12. 15:48

Praha - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti by se od Nového roku příliš měnit neměly. Možnost ušetřit slibují lidem dominantní i alternativní dodavatelé energií.

ČEZ bude poště dodávat elektřinu do roku 2019

06.12. 10:03

Praha - Dceřiná společnost ČEZ Prodej, která České poště zajišťuje elektřinu od roku 2008, zvítězila i ve výběrovém řízení na dodávku proudu pro poštu v letech 2017 až 2019.

Plyn příští rok zlevní, cena elektřiny je nejistá

29.11. 11:39

Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes oznámil, že by cena plynu měla příští rok zákazníkům klesnout v průměru o tři až pět procent. Co se týče elektřiny, vývoj cen zatím nelze určit. Čeká se, v jakém rozsahu a formě přijde od Evropské komise potvrzení takzvaných notifikací pro podporované…

Keňa se potýkala s rozsáhlým výpadkem proudu. Mohla za to opice

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 13:06, 08.06. 09:14

Nairobi - V úterý pronikla do vodní elektrárny v Keni opice a narušila chod transformátoru. Výsledkem byl rozsáhlý výpadek elektřiny po celé africké zemi. Osud zvířete není znám.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací