Články k tématu: Elektřina

Připravte si peněženky: Češi si za elektřinu a plyn připlatí

14.05. 15:46

Ceny dodávek elektřiny a plynu stouply a začaly kopírovat růst cen na velkoobchodních trzích, kde plyn zdražil na 484 korun za kilowatthodinu (asi o osm procent) a elektřina až na 1008 korun za megawatthodinu (o 6,7 procenta). Vyplývá to z dubnových výsledků kladenské Českomoravské komoditní burze,…

Připravte si peněženky, ČEZ zdraží domácnostem elektřinu

06.04. 16:45

Praha - Polostátní energetický gigant ČEZ zdraží od začátku června většině svých odběratelů z řad domácností elektřinu. Účet stoupne zákazníkům, kteří nemají ceny zafixovány, a to v průměru o čtyři procenta.

Extremisté odpojili tisíce berlínských domácností od elektřiny

26.03. 22:20

Berlín - Zhruba 6500 domácností se dnes v Berlíně na několik hodin ocitlo bez elektřiny poté, co původně neznámí pachatelé zapálili kabeláž nebo přeťali rozvodové kabely.

reklama

První poprava na eklektickém křesle? Odsouzenci se kouřilo z hlavy, svědci omdlévali

Aktualizovali jsme 15.2.2018, 15:54, 15.02. 10:22

Historie zná nejeden způsob popravy, paradoxně většina těch nejznámějších z nich, byla vynalezena z humánních pohnutek - snahy o co nejméně bolestivý způsob smrti. Tak byla vynalezena slavná francouzská gilotina a podobně spatřilo světlo světa i elektrické křeslo. Jenže tady byla historie mnohem…

Divíte se vysokým účtům za elektřinu? Chyba může být i tam, kde byste ji nečekali

01.02. 08:07

Elektřina se na celkových výdajích českých domácností za bydlení a energie podílí v průměru 22 procenty. Její cena v poměru k průměrnému měsíčnímu platu v roce 1989 zhruba o třetinu stoupla. Ve srovnání s plynem a vodným a stočným si však stojí výrazně lépe.

Zafixujte si ceny elektřiny, radí dodavatelé. E.ON plánuje příští rok zdražit

24.11. 16:14

Praha - Celková cena elektřiny u společnosti E.ON příští rok stoupne zhruba o čtyři procenta v závislosti na konkrétním produktu. Důvodem je růst velkoobchodních cen elektřiny, které meziročně vzrostly o více než 30 procent. U plynu E.ON změnu cen nechystá.

Vichřice v Česku: Bez elektřiny jsou desítky tisíc domácností

29.10. 10:50

Liberec - Bez elektřiny jsou v důsledku silného větru desítky tisíc domácností v Česku. Dispečink ČEZ Distribuce eviduje stovky poruch na vedení vysokého i nízkého napětí v deseti krajích.

Češi nechtějí platit víc za šetrnější výrobu elektřiny, ukázal průzkum

04.09. 20:22

Praha - Výroba elektřiny z uhlí není podle většiny Čechů šetrná k přírodě, ale dát peníze na obnovitelné zdroje lidé nechtějí. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Mladíka na Hodonínsku zasáhl elektrický výboj z troleje, skončil v nemocnici

25.08. 11:12

Hodonín - Mladík se svými kamarády ve čtvrtek odpoledne vylezl na železniční most na Hodonínsku. Po zásahu elektrickým výbojem z troleje skončil s těžkými popáleninami v brněnské nemocnici, transportoval ho vrtulník.

Lidé na jihu Čech stále zůstávají bez elektřiny, část šumavského parku je uzavřena

21.08. 10:53

České Budějovice - Na Českokrumlovsku jsou po sobotních bouřkách stále některé domácnosti bez elektřiny. Problémy jsou především v obcích Pořešínec, Přísečno a Červený Dvůr. Dodávky energie by měly být obnoveny během dneška.

Jih Čech je stále bez elektřiny, nejhorší je situace na Prachaticku a Českokrumlovsku

20.08. 11:43

České Budějovice - Na jihu Čech stále zůstávají desítky domácností bez proudu. Zavinily to poruchy na vedení způsobené bouřkou v noci na sobotu. Zatím se nepodařilo obnovit dodávky elektřiny především na Českokrumlovsku v okolí Malont a na Prachaticku kolem Želnavy.

Elektřina nefunguje, voda neteče, obchody jsou zavřené. Co se stane při blackoutu a jak se zachovat?

09.08. 10:45

Představte si, že kompletně vypadne elektřina. Ne, že někdo překopne drát a pár hodin jedna ulice nesvítí. Hovoříme o dlouhodobém výpadku elektřiny, který zasáhne velké množství obyvatel. Nefunguje elektřina, neteče voda, vypadly bankomaty. Co může být příčinou vzniku a jak se v takové situaci…

Češi sáhnou hlouběji do kapsy. Za elektřinu v létě kvůli tropům připlatí

01.08. 16:51

Praha - Současná vedra zvyšují spotřebu elektřiny. Domácnosti ve větší míře využívají klimatizace nebo filtraci vody v bazénech.

Krym zůstal kvůli horkému počasí přes hodinu bez elektřiny

28.07. 20:15

Moskva – Abnormální vedra, která sužují Krym, způsobila poruchu na elektrickém vedení. Informovala o tom ruská média.

Ženu v Sokolově zasáhl elektrický proud, když přelézala vagony

28.06. 12:19

Sokolov - Ženu (20), která přelézala vagóny na nádraží v Citicích u Sokolova, zasáhl v úterý večer výboj elektrického proudu z troleje. Utrpěla popáleniny na 70 procentech těla. Vrtulník ji transportoval do pražské vinohradské nemocnice.

Elektřina zabila v tureckém bazénu pět lidí

23.06. 21:04

Ankara - Pět lidí, včetně tří dětí, zabila rána elektrickým proudem v bazénu v akvaparku v městě Akyazi na severozápadě Turecka, uvedla agentura AP.

ČEPS vadí návrh rozdělení německo-rakouské zóny, výtky má také ministerstvo průmyslu

28.05. 12:33

Praha - Provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS nesouhlasí s formou rozdělení německé a rakouské obchodní zóny s elektřinou, kterou minulý týden navrhli tamní regulátoři. Výtky proti návrhu má také české ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Vyplývá to ze stanovisek ČEPS a MPO, která má…

Energetické firmy RWE a Engie zvažují koalici

19.05. 19:04

Frankfurt nad Mohanem/Paříž - Německá energetická společnost RWE a francouzská Engie prý zvažují vytvoření aliance. Mohl by tak vzniknout německo-francouzský gigant v oblasti rozvodných sítí, obnovitelné energie a energetických služeb.

Ve stovkách domácností na jihu Čech stále nejede proud

Aktualizovali jsme 28.4.2017, 21:22, 28.04. 19:55

České Budějovice – Asi 4000 domácností na jihu Čech ještě odpoledne čekala na obnovení dodávek elektrického proudu. Večer už to bylo jen několik desítek domácností. Problémy způsobila sněhová kalamita. Kvůli ní byl také na jihočeských silnicích dnes ráno vyhlášen kalamitní stav. Ten policisté po…

Sníh polámal stromy, více než 10 tisíc domácností v jižních Čechách je bez proudu

28.04. 12:00

České Budějovice - Na mnoha místech Jihočeského kraje mokrý sníh láme stromy, energetici mají hlášeno nejvíc poruch na Českokrumlovsku a Prachaticku. Celkem je bez proudu přes 10 tisíc domácností.

Poprask v San Franciscu: Polovina města byla bez proudu

21.04. 22:56

San Francisco (USA) - San Francisco dnes postihl masivní výpadek proudu. Téměř polovina města byla bez elektřiny a nebyla schopna fungovat.

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Neštěstí na Trutnovsku: 12letého chlapce zabil elektrický proud

14.04. 21:30

Trutnov - Ve čtvrtek večer došlo k tragédii ve Rtyni v Podkrkonoší. Teprve 12letý chlapec tam při hře u trafostanice utrpěl smrtelný úraz elektrickým proudem.

Solární energie na vzestupu? Elektřina ze slunce bude zřejmě nejlevnější na světě

03.01. 11:33

Londýn - Podle agentury Bloomberg bude slunce do roku 2025 pravděpodobně nejlevnější možností výroby elektřiny po téměř celém světě.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací