Články k tématu: Eurofighter Typhoon

V Německu se po srážce zřítily stíhačky Eurofighter. Jeden pilot zahynul +VIDEO

Aktualizovali jsme 24.6.2019, 19:51, 24.06. 17:22

Na severu Německa se dnes po srážce zřítily dva armádní bojové letouny typu Eurofighter. Jeden z pilotů při neštěstí zahynul, druhý přežil a skončil se zraněními v nemocnici. S odvoláním na bundeswehr o tom informovala agentura DPA. Příčina nehody není známa, ministryně obrany u místa srážky…

Britské stíhačky musely do vzduchu, Skotsko ohrozily ruské bombardéry

31.10. 18:38

Dvojice stíhaček Typhoon dnes dopoledne vzlétla ze základny britského letectva na severu Skotska kvůli přítomnosti ruských bombardérů u vzdušného prostoru Británie. Napsal to web bulvárního listu Daily Mirror. Agentura Reuters kolem 15:00 s odkazem na zdroj v britské armádě uvedla, že stíhačky už…

Ruský letoun ohrozil vzdušný prostor NATO. Vystartovaly za ním britské stíhačky

Aktualizovali jsme 24.8.2018, 22:23, 24.08. 20:35

Bukurešť - Ze základny NATO blízko města Konstanca v Rumunsku odstartovaly britské stíhačky, aby zkontrolovaly ruský letoun nad Černým mořem. K incidentu došlo ve čtvrtek.

reklama

Španělský armádní letoun v Estonsku omylem odpálil raketu vzduch-vzduch

07.08. 22:02

Tallinn - Letadlo španělských ozbrojených sil dnes v estonském vzdušném prostoru omylem odpálilo raketu vzduch-vzduch. Informoval o tom zpravodajský web listu Postimees. Letoun se vrátil na domovskou základnu ve Španělsku, incident vyšetřuje estonská vojenská policie.

Bulhaři už nechtějí ruské MiGy, nakoupí nové stíhačky

16.05. 16:31

Sofia - Bulharská vláda dnes schválila, že si armáda pořídí deset nových či použitých stíhaček, aby nahradily zastaralé stíhačky MiG-29 sovětské konstrukce, jakož i 150 bojových vozidel. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na ministra obrany.

Katar si pořídí bojové letouny Eurofighter Typhoon, utratí za ně miliardy

10.12. 20:28

Dauhá - Katar koupí od britské zbrojovky BAE Systems 24 bojových letounů Eurofighter Typhoon. Kontrakt za 6,8 miliardy eur (174 miliard Kč) dnes v Dauhá podepsali britský ministr obrany Gavin Williamson a jeho katarský protějšek Chálid Attíja

Stíhačka do Hradce na leteckou přehlídku nedorazila. Pilot nezvládl přistání a skončil v trávě

02.09. 14:50

Pardubice - Pilot britského letounu Eurofighter Typhoon, který měl původně přistát v Hradci Králové jako účastník letecké přehlídky CIAF,.v pátek na pardubickém letišti neubrzdil stroj a vyjel z mokré přistávací dráhy do trávy. Podle prvotních informací nepochybil. Škody nebudou patrně žádné.

Britské stíhačky vzlétly do akce, důvodem bylo zřejmě ruské letadlo

27.05. 15:36

Londýn - Ze základny ve Skotsku dnes v rámci ochrany vzdušného prostoru království vzlétly dvě stíhačky. K britskému pobřeží se mělo přiblížit ruské letadlo, oficiání místa ale tuto informací zatím nepotvrdila.

Vídeň žaluje společnost Airbus kvůli stíhačkám, má podezření na podvod

16.02. 16:17

Vídeň - Rakousko dnes podalo žalobu na Airbus kvůli podezření z podvodu při objednávce víceúčelových stíhaček Eurofighter z roku 2003. Hodnota kontraktu byla dvě miliardy eur (54 miliard korun).

Leteckou show CIAF navštívilo v Hradci Králové přes 40 tisíc lidí

04.09. 21:46

Hradec Králové - Loňský ročník letecké přehlídky CIAF pokazilo počasí, letos bylo ale vše tak, jak má. Během víkendu dorazilo na letiště v Hradci Králové přes 40 tisíc lidí.

reklama
Fotogalerie