Články k tématu: F-22 Raptor

Nepříjemný incident nad Aljaškou: Americké stíhačky vzlétly kvůli ruským bombardérům

07.09. 14:33

Washington - Americké stíhačky vzlétly v sobotu ze své základny na Aljašce ke dvěma ruským bombardérům Tu-95, které se ocitly v blízkosti vzdušného prostoru Spojených států. O incidentu informovalo se zpožděním Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (NORAD). Podle agentury Interfax ho dnes…

Americké superstihačky v ohrožení? Rusko a Čína budují zbraň, která je pošle k zemi

06.06. 08:02

Zdá se, že dny americké dominance ve vzduch jsou pryč. Rusko a Čína v poslední době vyvíjejí systémy, které by mohly odhalit stealth letouny. Tím by se staly supermoderní letadla F-22 a F-35 odhalitelná, a Spojené státy by přišly o výhodu, o kterou se dosud při mnoha operacích opíraly, píše…

Krize na syrském nebi: Americké stíhačky musely světlicemi odvrátit kolizi s Rusy

14.12. 21:55

Washington - Mluvčí Pentagonu Eric Pahon dnes informoval, že nad Sýrií se málem srazily ruské a americké stíhačky. Dva americké stroje F-22 na sebe musely světlicemi upozornit piloty dvou ruských letadel Su-25.

reklama

Včely dokázaly vyřadit jednu z nejmodernějších stíhaček současnosti

11.08. 23:47

Washington - F-22 Raptor je jedna z nejmodernějších a nejúčinnějších stíhaček na světě. Ale i tento kus moderní techniky má slabiny, na jednu z nich ale při výrobě pravděpodobně vůbec nepomysleli. Jednoho Raptora obsadila královna a pak se začaly dít divy.

Do Rumunska se přesunuly nejmodernější stíhačky USA. Jak na to zareaguje Rusko?

27.04. 10:26

Washington - Americká armáda poslala dvě nejmodernější vojenská letadla do Rumunska. Má to být vzkaz a připomenutí Moskvě, že se USA situací na východě Evropy zabývají.

reklama
Fotogalerie