Články k tématu: Francie

Jak spojit Francii a Británii? Johnson prý Macronovi navrhl postavit most přes Lamanšský průliv

dnes 13:00

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson údajně nevrhl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby se mezi jejich zeměmi postavil most. Johnson dle informací listu The Guardian označil za "směšné", že dvě z největších ekonomik světa jsou spojené jedinou železniční tratí.

Platit kartou v kostele? Církev ve Francii testuje nové přijímání milodarů

dnes 09:20

Paříž - Církev se snaží přizpůsobit novým technologiím a připravuje se na postupný zánik hotovosti. V katolickém kostele v Paříži bude 21. ledna poprvé otestováno přijímání milodarů bezkontaktní platební kartou.

Tillerson zavítá do Evropy. Navštíví Londýn, Paříž i Varšavu

včera 22:18

Washington - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson vedle již dříve ohlášené cesty do Londýna navštíví v příštím týdnu také Paříž, Varšavu a švýcarské letovisko Davos.

reklama

U Calais se poprali migranti, Jeden Syřan skončil v nemocnici s bodnými ranami

včera 14:31

Calais - Ve středu večer se nedaleko Calais dostal do vážného sporu s dalšími migranty Syřan. Pobodaný skončil v nemocnici, podle lékařů není ale v ohrožení života.

Británie dá přes miliardu korun na ochranu před imigranty

včera 13:18

Londýn - Británie zaplatí Francii za další posílení bezpečnostních opatření v oblasti přístavu Calais, která chrání britské území mimo jiné před ilegální imigrací, 44,5 milionu liber (1,3 miliardy korun).

Komik šokoval Francii dopisem, který napsal teroristovi

16.01. 22:02

Paříž - Francouzský komik Dieudonné M'Bala M'Bala, známý svými antisemitskými projevy a podněcováním k rasové nenávisti, šokoval Francii dopisem, který napsal vězněnému přímému účastníkovi teroristických útoků v Paříži v listopadu 2015.

Nedopustím obnovení uprchlické Džungle v Calais, slíbil Macron

16.01. 16:36

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes navštívil přístav Calais. Prohlásil, že v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů. V takzvané Džungli dříve pobývalo zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

Zradikalizovaný vězeň ve francouzském nápravném zařízení zranil sedm dozorců

16.01. 13:14

Paříž - Zradikalizovaný vězeň v nápravném zařízení na jihozápadě Francie zranil sedm dozorců. Útok se odehrál už v pondělí, jen několik dní poté, co na severu Francie extremista pobodal tři vězeňské strážce.

Francouzská herečka Deneuve bojuje s feministkami. Obětem obtěžování se omluvila, trvá ale na svém

15.01. 08:04

Paříž - Francouzská herečka Catherine Deneuveová, která před několika dny varovala před kriminalizací mužů nadbíhajících ženám, se omluvila obětem sexuálních útoků, které mohlo její stanovisko zranit. Feministkám nicméně ustoupit nehodlá.

Ve Španělsku se objevil první případ salmonelózy kvůli dětskému mléku

12.01. 22:02

Paříž/Madrid – Španělsko hlásí první případ nákazy salmonelózou u kojence po konzumaci mléčné výživy od francouzské společnosti Lactalis. Informují o tom vědci z francouzského Institutu Pasteur. Podezření na další nakažené dítě se objevilo v Řecku.

Francouzské úřady klamou veřejnost? Uprchlíci "džungli" nikdy neopustili, v Calais umírají dál

12.01. 16:16

Paříž - Zhruba dva roky uplynuly od chvíle, kdy francouzské bezpečnostní složky a dobrovolníci z humanitárních organizací začali vyklízet nechvalně proslulý migrační tábor "džungle" poblíž přístavního města Calais. Celý proces trval zhruba rok a dnes, po dalším roce od vyklizení, by místo mělo být…

Francouzský ústavní soud omezil zákon o výjimečném stavu, paragraf odporoval deklaraci z roku 1789

12.01. 09:03

Paříž - Francouzská ústavní rada zrušila část zákona o výjimečném stavu týkající se vyhlašování bezpečnostních zón s omezením svobodného pobytu osob. Přislušná pasáž odporovala dokumentu z dob Francouzské revoluce, který se stal součástí ústavy všech navazujících francouzských republik.

Herec Alain Delon otevřeně: Z tohoto světa je mi na zvracení

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 14:21

Paříž - Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustí bez lítosti.

Italové nás mučí, stěžují si uprchlíci u soudu

11.01. 17:48

Paříž/Řím - Skupina 38 afrických migrantů podala žalobu na italské orgány u státního zástupce v jihofrancouzském městě Pau. Jejich právní zástupkyně se domnívá, že Italové porušili mezinárodní úmluvy.

Konec devadesátky. Francie kvůli nehodám snižuje rychlost na silnicích

09.01. 21:35

Paříž - Francouzská vláda dnes oznámila "nepopulární, ale nezbytné" snížení rychlosti na obousměrných vedlejších komunikacích z 90 na 80 kilometrů za hodinu. Informovala o tom agentura AFP.

Francie zmařila v loňském roce dvacet atentátů

08.01. 22:16

Paříž - Francie loni zmařila dvacet teroristických útoků. Pro deník Le Progrés to dnes uvedl francouzský ministr vnitra Gérard Collomb.

Macron je na návštěvě Číny, Hedvábná stezka nesmí být jednosměrná, volá

08.01. 16:18

Peking - Na třídenní návštěvy Číny dnes přicestoval francouzský prezident Emmanuel Macron. Hned na úvod prohlásil, že Čína a Evropa by měly spolupracovat na plánu novodobé Hedvábné stezky (One Belt, One Road), která má spojit tři kontinenty pomocí sítě železnic, přístavů a další infrastruktury.

Ve Francii věří konspiračním teoriím drtivá většina lidí

08.01. 13:59

Paříž - Studie institutu Ifop ukázala, že čtyři z pěti Francouzů věří nejméně jedné z obecně rozšířených konspiračních teorií, například že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Analýza odhalila i značnou nedůvěru, kterou má veřejnost vůči médiím, napsal deník Libération.

O azyl ve Francii je rekordní zájem. Loni požádalo žádost 100 tisíc lidí, úřadům dělají starost Albánci

08.01. 11:17

Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona připravuje nový přistěhovalecký zákon, o kterém se již živě debatuje. Země v roce 2017 obdržela přes 100 tisíc žádostí o azyl, což představuje "historickou" úroveň.

Francie si připomíná třetí výročí útoku na Charlie Hebdo

07.01. 16:52

Paříž - Francouzi si dnes připomínají třetí výročí teroristických útoků na Charlie Hebdo. Řádění islamistů nepřežilo 12 lidí, mezi nimi nejznámější kreslíři časopisu. Během vzpomínkové akce byla přečtena jména těch, které teroristé zavraždili, její účastníci na místo položili květiny.

Francouz unesl z nemocnice nemocného dvouměsíčního syna. Bez lékařské péče chlapec zemře

06.01. 19:54

Paříž - Muž (33) unesl v pátek večer z nemocnice ve francouzském Toulouse svého dvouměsíčního syna. Dítě trpí nemocí, která vyžaduje okamžitou péči, bez níž je jeho život v ohrožení.

Francie není jen zemí koňaku a vína. V Alsasku se zaměřili na whisky

06.01. 11:26

Uberach (Francie) - Ovocné destiláty vždy měly na východě Francie dobrou pověst, ale v Alsasku se šest historických palíren nyní pustilo do výroby whisky. Od roku 2015 má region chráněné zeměpisné označení. Alsaská whisky musí pocházet z ječmenného sladu z regionu, kde je rovněž vyráběna.

Francie, Itálie a Turecko budou spolupracovat při vývoji protivzdušné obrany

05.01. 16:55

Paříž/Ankara - Turecko se dnes dohodlo s Francií na spolupráci, která má být základem pro budoucí vývoj a výrobu systému protiletecké a protiraketové obrany. Do projektu se zapojí také Itálie.

Zvrhlého francouzského "filmaře" zatkla policie. Natáčel si nájemníky i ve sprše

05.01. 11:29

Paříž - Francouzská policie zatkla 45letého muže, jenž potají natáčel hosty svého bytu, který pronajímal přes platformu Airbnb. Hrozí mu až rok vězení. Oběti se navíc zřejmě budou domáhat odškodnění za morální újmu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací