Články k tématu: Francie

Macronova strana ve propadla ve francouzských volbách do Senátu

včera 23:10

Paříž - V dnešních volbách do zhruba poloviny francouzského Senátu uspěli konzervativci na úkor centristické strany Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona.

Macronova popularita přestala po několika měsících padat

včera 11:14

Paříž - Popularita francouzského prezidenta Emmanuela Macrona poprvé po několika měsících mírně vzrostla, alespoň podle průzkumu agentury Ifop pro nedělník Journal du Dimanche.

Francouzská policie evakuovala 200 lidí kvůli plynovým lahvím v autě

včera 09:52

Paříž - Přibližně dvě stovky obyvatel elegantního předměstí severofrancouzského města Lille evakuovali policisté v sobotu pozdě večer poté, co objevili v jednom autě pět tlakových lahví s plynem.

reklama

Levicoví příznivci ve Francii protestovali proti reformě zákoníku práce

23.09. 21:30

Paříž - Desítky tisíc příznivců krajně levicového hnutí Nepodrobená Francie se dnes v Paříži sešly na demonstraci proti reformě pracovního práva, kterou prosadil prezident Emmanuel Macron.

Británie musí podle Macrona podmínky brexitu objasnit

22.09. 22:29

Paříž - Británie musí ohledně budoucího odchodu z Evropské unie objasnit budoucí situaci občanů EU, finanční vyrovnání s EU a otázku Irska.

Macron podepsal reformu pracovního práva, proti které Francouzi demonstrovali

22.09. 21:25

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes podepsal reformu zákoníku práce, proti níž se v zemi uskutečnila vlna protestů.

Muslimové se semkli. Podnikatel chce platit pokuty za zahalené ženy v Rakousku

21.09. 23:05

Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v Rakousku od října hrozí za zahalování obličeje na veřejnosti.

Národní frontu opouští místopředseda Philippot, má spory s Le Penovou

21.09. 15:39

Paříž - Florian Philippot, považovaný za pravou ruku Marine Le Penové, hodlá opustit Národní frontu. Jeho odchod by mohl vyvolat další zmatky na krajní pravici. Stranu již začali opouštět jeho stoupenci, včetně europoslankyně Sophie Montelové.

Šéfkuchař francouzské restaurace nechce být ve slavném průvodci Michelin

21.09. 10:40

Paříž - Restaurace Le Suquet u městečka Laguiole je jednou z 27 podobných zařízení ve Francii oceněných hned třemi michelinskými hvězdičkami. Její šéfkuchař Sébastien Bras ale překvapivě nechce být uveden ve věhlasném průvodci.

Migranti si v kampusu francouzské univerzity postavili stany. Škola musela kvůli bezpečnosti zrušit výuku

21.09. 08:13

Univerzita ve francouzském městě Reims Champagne-Ardennes byla nucena dočasně pozastavit všechny kurzy kvůli bezpečnostním obavám poté, co skupina asi 40 migrantů obsadila část areálu kampusu a postavila si tam tábor. A to vše jen několik dní před začátkem semestru, píší francouzská média.

Francouzská armáda není bez spojenců soběstačná, varuje šéf generálního štánu

19.09. 21:10

Paříž - Šéf francouzského generálního štábu Jean-Pierre Bosser uvedl, že francouzská armáda není v současnosti schopná samostatné operace a musí se opírat o svoje evropské spojence. Za tuto neutěšenou situaci podle něho mohou dvě desítky let úsporných opatření.

Průzkum napříč státy: Migrantů je tu až moc, určitě jsou mezi nimi teroristé

18.09. 15:56

Paříž – Míra migrace vzrostla na znepokojující úroveň. Myslí si to většina z 18 tisíc respondentů z 25 zemí, kteří se zapojili globálního průzkumu společnosti Ipsos Institute. Nejvíce jsou přitom z rostoucí úrovní migrace znepokojeni občané Turecka, Itálie, Švédska a Německa.

Žena zaútočila na turistky v Marseille kyselinou, dvě jsou popálené

17.09. 18:24

Marseille - Dvě americké turistky dnes utrpěly popáleniny, když na ně ve francouzském Marseille zaútočila 41letá žena. Podle policie se nejednalo o terorismus.

Francouzský novinář vězněný v Turecku se vrátil domů

17.09. 17:05

Paříž - Novinář Loup Bureau (27) se po pátečním propuštění z vazby v Turecku dnes vrátil do Francie. Turecko ale ještě jeho trestní stíhání nezastavilo, je obviněn z příslušnosti k "ozbrojené teroristické organizaci".

Britské letadlo v Paříži bylo evakuováno kvůli bezpečnostní hrozbě

17.09. 13:55

Praha - Na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla u Paříže dnes museli kvůli bezpečnostní hrozbě evakuovat letadlo britské společnosti British Airways.

Francouzská policie varuje: Teroristé hrozí útoky na železnicích, mohli by vykolejovat vlaky

16.09. 20:49

Paříž - Generální ředitelství francouzské policie (DGPN) se obává, že by teroristé mohli v Evropě přejít k vykolejování vlaků. Je proto nutné zvýšit viditelnou přítomnost bezpečnostních sil na místech spojených s dopravou, především na nádražích.

Maturanti měli spočítat, kolik uprchlíků dorazí na člunech. Učebnice vyvolala bouřlivé reakce

16.09. 10:36

Paříž - Ve Francii se objevily nové učebnice matematiky pro žáky maturitních tříd na středních školách. Studenti mají například spočítat migranty, kteří dorazí na člunech na nějaký ostrov ve Středozemním moři.

Útok ve Francii: Muž napadl dvě ženy kladivem. Alláhu Akbar, křičel

15.09. 19:45

Dijon (Francie) - V centrální části Francie dnes napadl muž kladivem dvě ženy. K útoku došlo dnes večer, násilník předtím zvolal: „Alláhu akbar" (Bůh je veliký). Událost následovala po dnešním útoku nožem v Paříži, kde napadený voják útočníka rychle zneškodnil.

Ozbrojený muž v Paříži zaútočil na vojáka

15.09. 10:13

Paříž – Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži vojáka, který byl na právě na hlídce. Podle serveru The Independent o tom informovala francouzská ministryně ozbrojených sil.

Okolo Eiffelovy věže vyroste neprůstřelná skleněná zeď, místní protestují

15.09. 09:39

Paříž - Turisty v okolí Eiffelovy věže má před případným teroristickým útokem ochránit 2,5 vysoká neprůstřelná zeď. Bude ze zesíleného skla a průhledná, se stavbou se začne na začátku října.

Soud ve Francii neuznal jméno s vlnovkou nad písmenem "n"

14.09. 08:21

Brest - Francouzský soud odmítl uznat narozenému dítěti jméno Fañch s odůvodněním, že vlnovka nad písmenem "n" se neslučuje s francouzštinou. Otec dítěte oznámil, že hodlá proti rozsudku bojovat.

Policisté ve Francii zadrželi muže. Křičel Alláhu akbar a napadal kolemjdoucí

13.09. 22:20

Paříž - V jihofrancouzském Toulouse byl dnes zadržen muž, který napadal kolemjdoucí, Provolával u toho Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Tisíce odborářů demonstrovaly proti Macronově reformě

12.09. 22:46

Paříž - Tisíce demonstrantů vyrazily dnes v poledne na výzvu odborové centrály CGT do ulic francouzských měst, aby protestovaly proti reformě pracovního trhu. Prezident Emmanuel Macron tak narazil na první mobilizaci odpůrců změn zkostnatělého zákoníku práce, o něž se francouzské vlády snaží…

Macron a nizozemský král na Antilách uklidňují hněv po hurikánu Irma

12.09. 17:30

Pointe-a-Pitre (Guadeloupe) - Francouzský prezident Emmanuel Macron, nizozemský král Willem-Alexander a šéf britské diplomacie Boris Johnson se dnes vydali navštívit ostrovy v Karibiku, zpustošené hurikánem Irma.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací