Články k tématu: František Čuba

Čuba (†83) byl vizionář, zní z Hradu. Štěch o slušovickém zázraku pochybuje

29.06. 10:29

Ve věku 83 zemřel bývalý senátor za Stranu práv občanů (SPO) a hlavní představitel někdejšího slavného JZD Slušovice František Čuba. Informaci potvrdil ČTK jeho blízký spolupracovník a bývalý předseda SPO Jan Veleba. František Čuba byl za SPO do Senátu zvolen za Zlínský kraj na roky 2014 až říjen…

Zemřel František Čuba

29.06. 02:23

V pátek ve věku 83 let zemřel známý "socialistický kapitalista" František Čuba. Jeho jméno je spojeno především s JZD Slušovice, jehož byl předsedou v letech 1963 až 1990. Právu to potvrdil jeho spolupracovník a někdejší obchodní ředitel podniku Milan Kristek.

Senát opět zasedá v plném počtu: Tomáš Goláň složil slib, nahradil Čubu

18.07. 11:52

Praha - Senát je opět kompletní. V úvodu dnešní schůze složil slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21), který za zlínský obvod nahradil Františka Čubu (SPO).

reklama

Zlínským senátorem se stal Tomáš Goláň

26.05. 18:35

Zlín - Doplňovací volby do Senátu v obvodu Zlín vyhrál daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21). Získal 53,78 procenta hlasů, jeho soupeřce, krajské radní Michaele Blahové (KDU-ČSL), dali voliči 46,21 procenta hlasů. Volební účast v druhém kole dosáhla jen hodnoty 10,4 procenta, vyplývá z údajů…

Lidé na Zlínsku jdou volit senátora, uspěje Blahová nebo Goláň?

25.05. 14:54

Zlín - V obvodu Zlín, který kromě Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, začalo dnes ve 14:00 druhé kolo doplňovacích senátních voleb. Voliči vyberou mezi krajskou radní Michaelou Blahovou (KDU-ČSL) a daňovým poradcem Tomášem Goláněm (SENÁTOR 21), kteří postoupili z prvního kola voleb.

Náhrada za Čubu? Na Zlínsku se bude volit do senátu, zájem má devět kandidátů

02.04. 18:18

Zlín – Zlínsko čekají 18. a 19. května doplňovací volby do Senátu. O uvolněné křeslo má zájem devět lidí. Vyplývá to z počtu podaných kandidátních listin, které strany a hnutí musely odevzdat na zlínský magistrát do dnešních 16:00, informoval vedoucí odboru kanceláře zlínského primátora Tomáš Lang.…

Herec se pustil do Čuby: Bere kolem sto klacků za to, co dělá každej domácí mazlíček - žere a s**e

03.03. 13:05

Praha - Někdejší šéf slušovického družstva František Čuba (SPO) písemně rezignoval na senátorský mandát za Zlínsko. Tutoio zprávu na facebooku velmi peprně okomentoval herec Jiří Maryško, který působí v  Činoherním studiu Ústí nad Labem a kterého mohou televizní diváci znát z řady českých filmů…

Čuba dostane za své (ne)působení v Senátu vysoké odchodné

28.02. 15:20

Praha/Zlín - František Čuba (SPO) písemně rezignoval na senátorský mandát za Zlínsko. Notářský zápis byl dnes doručen předsedovi Senátu Milanu Štěchovi (ČSSD). Někdejší šéf slušovického družstva své odstoupení zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci.

Čuba v Senátu končí, sám rezignoval . V horní komoře se neukázal rok a půl

15.02. 17:16

Praha/Zlín - Senátor František Čuba (SPO) ke konci února rezignuje na senátorský mandát. Oznámil to dopisem, který dnes při schůzi horní komory přečetl senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Čuba (82) se v Senátu neukázal rok a půl.

Čuba se křesla v Senátu nevzdá a na nemocenskou neodejde. Peníze prý ale pošle mládeži

20.06. 19:28

Praha - Senátor František Čuba zvolený za SPO čelí kritice kvůli dlouhodobé absenci při jednáních. Minulý týden se proto rozhodl svého platu vzdát, to však zákon neumožňuje. Plat člena Parlamentu je podle právní analýzy Kanceláře Senátu nárokovou složkou, kterou nelze odmítnout nebo vracet. Teď…

Čuba se křesla v Senátu nevzdá. Prý už ale nebude brát plat ani náhrady

14.06. 15:53

Praha/Zlín - František Čuba (SPO) mandát senátora nesloží. Hodlá úřadovat ze svého zlínského obvodu a chce se vzdát svého senátorského platu a náhrad. To ovšem není právně možné. Předseda horní komory mluví o trapném divadle.

Čubova absence v Senátu? Nabídl "chlapské" řešení problému, oznámil Veleba

12.06. 15:57

Praha - Senátor František Čuba (81), který chyběl více než devět měsíců v Senátu, nabídl předsedovi horní komory Milanu Štěchovi (ČSSD) "čestné a chlapské" řešení své dlouhodobé absence. Uvedl to dnes bez dalších podrobností předseda SPO Jan Veleba.

Senátor Čuba vůbec nechodí do práce, plat ale pobírá. A Senát už toho má dost

09.06. 14:42

Praha - Senátorům se nelíbí, že jejich kolega František Čuba (SPO) téměř nechodí na schůze Senátu a přitom pobírá klasický senátorský plat. Podle některých členů Senátu by měl Čuba vážně uvažovat o nemocenské.

reklama
Fotogalerie