Články k tématu: itálie

Babiš jako další do party populistů? Zahraniční tisk opět tepe vítěze voleb

22.10. 19:23

Řím - Italská média dnes přirovnávají šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k Donaldu Trumpovi, anebo k Silviu Berlusconimu. Všímají si rovněž střetu zájmů a dalších kauz, jež se s vítězem českých voleb pojí.

Proč ženy dávají přednost bílému vínu? Studie ukázala, co vše může ovlivnit naši chuť

21.10. 11:33

Řím – Proč má někdo raději červené, jiný bílé a další zase růžové víno? Mohlo by se zdát, že jde jen o obyčejnou záležitost chuti. Podle vědců to ale tak docela není pravda.

Itálie bije na poplach: Uprchlíci ze severní Afriky se opět vydávají přes Středomoří. Tolik jsme jich neviděli léta

20.10. 11:36

Řím - Do Itálie a Španělska momentálně připlouvá více lidí, kteří do gumových člunů nenastoupili v Libyi, ale dostali se do Evropy z Tuniska, Alžírska nebo Maroka. Čísla sice nejsou - ve srovnání s desetitisíci uprchlíky z Libye - příliš vysoká, ale v Itálii vývoj sledují s obavami.

reklama

Dovolená skončila tragicky: Ve florentské bazilice spadl kus kamenné výzdoby a zabil turistu

19.10. 20:10

Florencie - V interiéru baziliky svatého Kříže (Santa Croce) ve Florencii spadl kus kamenné výzdoby a zabil španělského turistu.

Italská policie zakázala pochod na Řím

13.10. 23:26

Řím - Šéf římské policie dnes na pokyn ministra vnitra Marca Minnitiho zakázal pochod na Řím, který na 28. října plánuje krajní pravice.

Kvůli korupci FIFA prohledala policie vilu na Sardinii

13.10. 20:27

Řím - Italská policie oznámila, že v souvislosti s vyšetřování korupce v Mezinárodní fotbalové federaci prohledala luxusní vilu na Sardinii.

Migrační vlna sílí. Na Sicílii dorazilo 600 migrantů, velkou část tvoří děti

13.10. 15:41

Řím - Po snížení počtu migrantů, kteří vyráželi na cestu z Afriky do Evropy během léta, začíná jejich počet od září opět narůstat. Na jihoitalský ostrov Sicílie dnes dorazilo 600 uprchlíků, z toho 240 dětí a mladistvých.

Lidlu opět chyběly kříže na letácích, lidé se začali bouřit

12.10. 07:59

Řím - Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie - bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta, napsala agentura DPA.

Komisař Rady Evropy se Italů ptá na jejich operace u břehů Libye, prý vrací migranty zpět

11.10. 21:50

Řím -  Itálie by měla vysvětlila své operace u libyjského pobřeží. Podle agentury Reuters ji o to požádal komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks.

Cesta kolem světa z Hongkongu do Francie skončila u Neapole, cestovateli ukradli kolo

10.10. 08:52

Řím - Cesta z Hongkongu na sever Francie skončila pro francouzského lékaře nedaleko Neapole, kde mu ukradli kolo. Étienne Godard a jeho přítelkyně během 11 měsíců prošlapali velkou část Asie - projeli Čínou, Indií a Tureckem. Vynechali jen několik zemí, do kterých nedostali vízum.

Proč se Itálii dosud vyhýbaly útoky islamistů? Byli jsme pro teroristy důležití, tvrdí expertka

09.10. 08:09

Řím - Na rozdíl od jiných evropských zemí se Itálii prozatím vyhýbají džihádistické útoky. Te bylo zapříčiněno hned několika důvody. Jenže situace se změnila a Itálie a Vatikán by se již brzy mohly stát novým terčem islamistů, varují odborníci.

V Itálii byl zadržen bratr zastřeleného útočníka z Marseille, je podezřelý ze spoluúčasti na útoku

09.10. 07:52

Milán - V severoitalském městě Ferrara byl v neděli zatčen Tunisan Anis Hanaší (25), mladší bratr zastřeleného útočníka z Marseille. Muž je podezřelý ze spoluúčasti na útoku a členství v teroristické skupině.

V Itálii skončilo vyšetřování nehody českého autobusu

03.10. 20:02

Praha - Vyšetřování nehody českého autobusu z letošního srpna skončilo. Příčinu nehody ale italské úřady nezveřejnily. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).

Útočník z Marseille měl kriminální minulost. V Itálii se oženil, kradl a potloukal po barech

03.10. 16:02

Řím - Muž (30), který v neděli ubodal v jihofrancouzském Marseille dvě dívky, měl za sebou bohatou kriminální minulost. Pobýval i v Itálii. Usadil se ve městě Aprilia ve středoitalském Laziu, kde žije tuniská komunita čítající na 400 osob.

Nekontrolovatelný proud migrantů? Itálie má plán na integraci, udělá z nich Evropany

02.10. 10:06

Řím - Italská vláda možná vyřešila problém s nekontrolovatelným příchodům migrantů, ale větší problém má teprve před sebou. Co se všemi, kteří už k evropským břehům dorazili? Pomoci má nový plán integrace, kterou představila vláda tento týden. Mezi stěžejní body patří naučení se italštiny i respekt…

Kontroly na hranicích? Mohu poskytnout vojáky, ale Evropa musí poslat pomoc, říká libyjský generál Haftar

29.09. 20:01

Řím - Generál Chalífa Haftar, rival tripoliské vlády, požádal evropské země, aby mu při potírání migrace poskytly pomoc. Informuje o tom to dnes italský list Corriere della Sera.

Sologamie? Trendem je provdat se sama za sebe, cestovní kancelář nabízí obřady

29.09. 09:15

Řím - Italka Laura Mesiová, cvičitelka fitness, je toho názoru, že každý musí především milovat sám sebe. Provdala se proto sama za sebe. Na svatbě měla družičky, 70 hostů a také třípatrový dort.

Itálie našla způsob, jak zastavit příliv migrantů. Ale za jakou cenu?

Aktualizovali jsme 26.9.2017, 23:00, 26.09. 16:14

Řím/Tripolis - Počet migrantů připlouvajících do Itálie významně klesl v porovnání s předchozími lety od počátku vypuknutí krize. Itálie toho oficiálně dosáhla zlepšenou spoluprací s libyjskou pobřežní stráží, podle odborníků ale větší roli hráli libyjští váleční vůdci, kteří donutili místní lidi…

V Itálii se opět zasahuje proti mafii, mezi zatčenými je i člen Berlusconiho strany

26.09. 14:50

Milán - Při dnešním zátahu proti mafiánské organizaci 'Ndrangheta bylo zadrženo 21 osob. Je mezi nimi i Edoardo Mazza, starosta města Seregno a člen strany Forza Italia expremiéra Silvia Berlusconiho. Informovala o tom agentura ANSA.

Domluvené sňatky? Policisté osvobodili z otroctví sedmnáctiletou dívku. Otec ji nabízel za 15 tisíc eur

26.09. 07:40

Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve sklepě přes čtyři roky. Italští policisté osvobodili dnes již 17 letou dívku z domu, kde musela snášet kruté zacházení vlastním otcem. Ten měl v plánu ji prodat za 15 tisíc eur (390 tisíc korun) cizímu…

Britský herec Colin Firth si kvůli brexitu vzal italské občanství

23.09. 22:10

Řím - Známý britský herec Colin Firth, jehož manželka je Italka, získal italské občanství. Oznámilo to v pátek italské ministerstvo vnitra.

Italové zabavili lodě pomáhající uprchlíkům. Vraťte nám je, žádají německé neziskovky

22.09. 09:22

Lambedusa - Humanitární organizace Jugend Rettet podala u soudu žalobu na italskou vládu. Ta jí na ostrově Lambadusa zabavila třicet tři metry dlouhou loď Iuventa, která zachraňovala uprchlíky ve Středozemním moři. Organizace tvrdí, že se stala obětí honu na pašeráky.

U libyjských břehů ztroskotala loď, pohřešuje se sto migrantů

21.09. 14:59

Tripolis - U břehů Libye se nedávno potopila loď s uprchlíky, úřady pohřešují přes sto osob. Přestože počet osob na migrační trase z Libye do Itálie se v posledních měsících výrazně snížil, cesta podle všeho není zcela uzavřená.

Itálii trápí vlna sexuálních útoků, přepadení přibývá především v Římě

19.09. 11:59

Řím - Sexuální útoky na ženy se dál šíří Itálií. Případů přepadení žen nyní přibývá hlavně v Římě. Zemi nedávno šokovalo znásilnění polské turistky a zmlácení jejího přítele skupinou čtyř migrantů, z nichž tři byli nezletilí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací