Články k tématu: itálie

Dovolená se změnila v peklo Turistka vyrazila do oblíbené destinace Čechů, dopadlo to hodně špatně

Aktualizovali jsme 22.6.2018, 22:07, 21.06. 08:04

Londýn - Padesátiletá britská turistka, jejíž jméno nelze z důvodu právní ochrany zveřejnit, si vyrazila do Itálie na vysněnou dovolenou. Peko, kterým si prošla, ale do konce života nezapomene.

Macron moc pije? Salvini zaútočil na francouzského prezidenta

včera 21:33

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes označil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za "zdvořilého mladíka, který pije příliš mnoho šampaňského".

Itálie odmítá další loď s 200 migranty na palubě, Malta zatím mlčí

včera 16:27

Řím - Osud více než 200 uprchlíků na lodi německé nevládní organizace Lifeline je stále nejistý. Italský ministr dopravy Danilo Toninelli ve čtvrtek oznámil, že migranty přijme Itálie a loď zadrží. Dnes ovšem ministr vnitra Matteo Salvini požádal Maltu, aby plavidlo přijala. K lodi se nehlásí ani…

reklama

Spisovatel se odvážil kritizovat Salviniho, musel dostat policejní ochranu

včera 15:30

Řím - Italský spisovatel a novinář Roberto Saviano čelí kvůli své knize o italské mafii Gomora řadu let výhrůžkám smrtí, má proto policejní ochranu. Ministr vnitra Matteo Salvini ovšem naznačil, že by o ní mohl přijít. Prý je podezřele často v zahraničí. Nutno také dodat, že Saviano patří ke…

Salvini odmítá přijmout další loď nevládní organizace, na palubě má 250 migrantů

21.06. 19:13

Řím – Itálie zřejmě nepustí do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která slíbila voličům zastavit masový příliv migrantů do země, odmítá přijímat lodě zahraničních nevládních organizací, protože podle ní nahrávají pašerákům.

Salvini se po hovoru s Merkelovou rozmyslel, na minisummit o migraci pojede

21.06. 18:52

Řím - Nedělní bruselské schůzky představitelů některých zemí Evropské unie se nakonec zúčastní i italský premiér Giuseppe Conte. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Na setkání se bude jednat o migraci.

Salvini hrozí kvůli migraci: Itálie přehodnotí své finanční příspěvky EU

20.06. 21:49

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes jednal se svým rakouským protějškem Herbertem Kicklem a rakoským vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem. Itálie podle něj přehodnotí své finanční příspěvky Evropské unii, jestliže současná osmadvacítka nezmění svůj přístup k migrantům.

Salvini trvá na sčítání Romů v Itálii, kritizují ho i koaliční partneři

19.06. 21:58

Řím – Navzdory tvrdé kritice italský ministr vnitra Matteo Salvini trvá na svém plánu, který se týká sčítání Romů a deportaci těch bez dokumentů. Uvedl to dnes odpoledne na twitteru.

Sčítání a deportace Romů? Italský premiér Salvini chystá další kontroverzní krok

19.06. 07:57

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini připravuje sčítání Romů a deportaci těch, kteří nemají patřičné dokumenty. Minulý týden prosadil tvrdou linii proti lodím zahraničních neziskových organizací převážejícím ve Středozemí migranty.

Uprchlíci v Evropě prožívají peklo? Žádné jídlo a voda, policisté je šikanují

Aktualizovali jsme 17.6.2018, 22:07, 17.06. 14:02

Londýn - Jedna z největších britských charitativních organizací Oxfam varuje před tím, jak italské a francouzské úřady zacházejí s uprchlíky a především s dětmi. Právě ti nejmladší jsou podle nově vydané zprávy často zneužívání a dokonce i šikanováni úředníky.

Jak zastavit migraci? Itálie už řešení našla dávno, Evropě se ale nelíbilo

Aktualizovali jsme 17.6.2018, 22:07, 17.06. 12:00

Řím - Počet migrantů mířících do Itálie opět začal stoupat. Ačkoliv významně klesl v porovnání s předchozími lety v počátcích vypuknutí krize, stále nejde o malé číslo. Země se proto rozhodla pro ojedinělý krok a nepovolila lodi s více než 600 migranty zakotvit v jednom ze svých přístavů. Sama…

Itálie se brání. Prý uprchlíkům pomáhá

15.06. 21:33

Řím - Italská pobřežní stráž zachraňuje asi 500 migrantů, kteří se nacházejí na čtyřech lodích ve Středozemním moři. Oznámil to dnes ministr dopravy Danilo Toninelli.

Nikdo je nechce? Francie a Itálie se přetlačují o migranty

15.06. 17:49

Řím/Paříž - Zpráva charitativní organizace Oxfam upozorňuje na vážný přeshraniční problém. Migranti z Itálie toužící se dostat přes francouzskou hranici prožívají krušné chvíle, když jsou opakovaně vraceni do nevyhovujících podmínek na italské straně. Město Ventimiglia se tak mění v další …

Loď s uprchlíky musela kvůli počasí změnit trasu, běžence trápí mořská nemoc

14.06. 18:06

Řím/Valencie - Tři plavidla s migranty z lodi Aquarius, kterou minulý týden odmítly přijmout Itálie a Malta, musela na cestě do Španělska kvůli špatnému počasí změnit trasu. Kvůli silnému větru byly až čtyřmetrové vlny. Do Valencie plavidlo nejspíš dorazí až v neděli, původně se počítalo se sobotou…

Italský premiér Conte jede navzdory migračnímu sporu do Paříže

14.06. 14:56

Řím/Paříž - Navzdory diplomatické roztržce se italský premiér Giuseppe Conte v pátek setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, s nímž má jednat mimo jiné o migrační politice. Obě země se dostali do sporu kvůli lodi Aquarius, na jejíž palubě je přes 600 uprchlíky a kterou Itálie odmítla…

Itálie našla svou páku na EU? Spor o migranty může být silná zbraň

14.06. 08:38

Řím - Ministr vnitra Matteo Salvini odmítl povolit lodi Aquarius francouzské neziskové organizace SOS Méditerranée s 629 přistěhovalci na palubě zakotvit v italských přístavech. Jak poukazuje server Politico, mnohé to prozradilo nejen o Itálii, ale i o tom, kdo skutečně drží moc.

Francie a Itálie se hádají kvůli lodi s uprchlíky

13.06. 19:52

Paříž - Kvůli lodi Aquarius, na jejíž palubě je přes 600 uprchlíků, se hádají Francie a Itálie. Roztržka vypukla poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý obvinil italskou vládu z cynismu. Italský ministr vnitra Matteo Salvini, šéf protiimigrační Ligy, teď žádá omluvu.

Osud lodi Aquarius vyburcoval europoslance. Chtějí rychlou reformu azylového systému

12.06. 15:44

Štrasburk - Europoslanci tlačí na lídry členských zemí EU, aby na červnovém summitu konečně našli shodu ohledně reformy azylového systému. Jinak prý může EU čelit zásadnímu humanitárnímu problému. Vrásky na čele navíc přidělává europoslancům nová italská vláda.

Migranty z lodě Aquarius dopraví do Španělska italské lodě, Lékaři bez hranic protestují

12.06. 11:05

Řím - 629 migrantů na palubě lodi Aquarius francouzské neziskové organizace SOS Méditerranée se přemístí na plavidla italského námořnictva, která je dopraví do Španělska. Do přístavu ve Valnecii, vzdáleného asi 1300 kilometrů, to jsou nejméně čtyři dny cesty.

Afričtí migranti zaútočili na policisty. VIDEO naštvalo italského ministra vnitra. chce přijmout přísná opatření

Aktualizovali jsme 11.6.2018, 22:06, 11.06. 09:10

Řím - Nový italský ministr vnitra Matteo Salvini, který vede protiimigrační a euroskeptickou stranu Liga, se pořádně naštval poté, co viděl video, jak migranti útočí na italské policisty. Slíbil, že Itálie podnikne rázné kroky, aby takový incidentům zabránila.

Lodě s migranty stále krouží ve Středomoří, případem se už zabývá Brusel i UNHCR

11.06. 14:57

Řím - Itálie patrně odmítne přijmout další loď s migranty. Už v neděli nemohla v Itálii přistát loď neziskové organizace SOS Méditerranée s 629 migranty na palubě, které předtím nepřijala Malta. Plavidlo je dosud v mezinárodních vodách mezi Maltou a Itálii a nemá kde přistát. Do napjaté situace se…

Itálie nedovolila lodi s migranty zakotvit ve svém přístavu, poslala je na Maltu. A té se to vůbec nelíbí

10.06. 21:56

Řím - Mezi Itálií a Maltou se schyluje k diplomatické roztržce. Itálie dnes totiž nepovolila lodi s více než 600 migranty zakotvit v jednom ze svých přístavů a požádala Maltu, aby plavidlo přijala. Malta to vzápětí odmítla.

Záchranáři u Itálie vytáhli z moře přes 600 migrantů

10.06. 14:05

Řím - Záchranáři mají za sebou extrémně rušnou noc. Při šesti nezávislých operacích vylovili z moře u Itálie přes 600 migrantů, kteří mířili z Afriky do Evropy. Nejsložitější byla evakuace lidí ze dvou nafukovacích člunů, z nichž jeden se potopil a ve vlnách skončilo na 40 pasažérů.

Itálie bojuje s náporem uprchlíků? Salvini chce, aby zasáhlo NATO

09.06. 09:11

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini přišel s návrhem, aby NATO pomohlo chránit jižní hranici Itálie před náporem migrantů. Lodě neziskových organizací, které ve Středomoří zachraňují běžence, označil za taxíky.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace