Články k tématu: itálie

Británie chce zastavit zneužívání pronajatých vozů k terorismu, změny zavádí i Itálie

dnes 10:33

Londýn - Británie reaguje na sérii evropských teroristických útoků provedených pronajatými vozy na pěší. Ministr dopravy ve vládě premiérky Theresy Mayové chce zjistit, jak by mohly být nápomocné půjčovny aut.

Itálie zostřuje bezpečnost, zejména u kulturních památek

včera 17:10

Řím - Itálie reaguje na teroristické útoky spáchané v minulých dnech ve Španělsku, Finsku a zřejmě i v Rusku. Země zvýšila bezpečnostní opatření v okolí cenných kulturních památek a na pěších zónách.

Město, v němž se neumírá? Vědci zkoumají tajemství dlouhého života

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 15:33, 18.08. 10:30

Italská provincie Acciaroli není na první pohled ničím výjimečná. Pokud se ale podíváme na statistiky, zjistíme, že v ní žije nezvykle velké množství lidí, kteří se dožívají poměrně vysokého věku. Tato záhada nedá vědcům spát, a rozhodli se zjistit, v čem je háček.

reklama

Příliv migrantů klesá. OSN přesto dál kritizuje

16.08. 10:34

Milán - Příliv migrantů do Itálie se za poslední měsíce snížil a italský ministr vnitra dnes na tiskové konferenci uvedl, že vidí světlo na konci tunelu. Takřka současně expertka OSN Agnes Callamardová kritizovala italský kodex, jímž se neziskové organizace musí při záchranných pracích ve…

Do Itálie dorazilo méně migrantů než před měsícem, příliv do Španělska se naopak zvyšuje

14.08. 18:41

Varšava – V červenci se příliv migrantů snížil o 57 procent ve srovnání s červnem, a to na více než 10.000. Pro Itálii jde o nejnižší množství přistěhovalců za jedno měsíční období od roku 2014. 

Všichni Češi zranění při nehodě autobusu v Itálii jsou už doma

14.08. 12:11

Praha - Všichni zranění z autobusu, který 4. srpna havaroval na severu Itálie, byli již převezeni z tamních nemocnic do Česka. Cestovní kancelář Mayer & Crocus začala lidem vracet plnou cenu zájezdu, případné odškodnění či úhradu nákladů transportu bude řešit s pojišťovnou.

Extrémní počasí trápí celou Evropu, některé země hlásí mrtvé

11.08. 20:49

Berlín/Praha – I dnes se Evropa potýkala s extrémním počasím. Německo, Maďarsko i Česko postihl silný vítr a déšť, jih Evropy zase nadále čelil vedrům.

V Itálii dopadli hasiče-pyromana, úmyslně zakládal požáry

11.08. 19:01

Řím – V Itálii byl zadržen dobrovolný hasič, který zakládal na severu země požáry. Zadrženým pyromanem je osmadvacetiletý muž, který podle kamerových záběrů zapaloval živé ploty a popelnice.

Roznášejí uprchlíci ebolu po Itálii? Server varuje před cestami na jih. Pravda je ale jiná

11.08. 10:31

České dezinformační servery zveřejnily přelomovou zprávu. Tvrdí, že v Itálii propukla epidemie eboly, kterou do země zřejmě přinesli migranti z afrických zemí. Tyto stránky také varují občany střední Evropy, aby do země necestovali a z Itálie nic neobjednávali. Ve skutečnosti ale jde o smyšlenou…

Itálie přijala tři migranty z Libye. Původně je posílala na Maltu

09.08. 22:05

Řím/Valletta - Itálie dnes přijala tři libyjské migranty, které původně odmítala s odůvodněním, že se mají vylodit na Maltě, protože v jejích vodách byli zadrženi.

Rakousko zintenzivní kontroly na hranicích, očekává se nárůst počtu běženců

09.08. 15:00

Vídeň - Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka oznámil, že jeho země zintenzivní kontroly na hranicích. Důvodem je to, že Rakousko v posledních dnech zaznamenalo vyšší počty ilegálních přechodů.

Ve vězení hodně medituji. A uvažuji o studiu práv, říká kapitán lodi Costa Concordia

08.08. 17:24

Řím - Francesco Schettino, bývalý kapitán výletní lodi Costa Concordia byl v květnu odsouzen k 16 letům vězení. Ital teď svůj čas za mřížemi tráví hraním ping-pongu a četbou knih o meditaci.

Ještě 6 zraněných Čechů z havarovaného autobusu zůstává v péči italských lékařů

08.08. 16:57

Praha - Šest zraněných z českého autobusu stále zůstává v italských nemocnicích. Byli hospitalizováni poté, co jejich autobus v pátek večer havaroval na severu země. ČTK to řekl majitel cestovní kanceláře Mayer & Crocus Petr Majer.

Kvůli migraci a nevládním organizacím se rozhádala politická reprezentace Itálie

08.08. 16:01

Řím - Migrační krize - a především přístup k ní - dnes v Itálii takřka způsobila vládní krizi, napsala tisková agentura ANSA. Problematické je zejména pojetí kodexu, který reguluje činnost nevládních organizací.

Libyjská pobřežní stráž ohrožovala loď, která pomáhá uprchlíkům

08.08. 11:30

Řím - Hlídkový člun libyjské pobřežní stráže dnes zahájil v mezinárodních vodách výstražnou palbu na loď  španělské organizace Proactiva Open Arms (POA).

Itálie i Malta blokují loď s migranty, záchranáři nechtějí podepsat kodex

08.08. 08:44

Řím/Valletta - Itálie ani Malta dnes neotevřely své přístavy pro loď španělské občanské organizace převážející migranty. Záchranáři z iniciativy Proactiva Open Arms (POA) totiž nepřistoupili na kodex, kterým italská vláda vymezila podmínky činnosti humanitárních organizací pomáhající migrantům ve…

Vražedné počasí: V Itálii si řádění živlů vyžádalo několik mrtvých

07.08. 22:02

Řím – Itálii trápí počasí. Na začátku týdne se země rozdělila na dvě poloviny – jih trápí vedra, požár nedaleko Říma dnes zabil dvě osoby, a v horách na severu země o víkendu horko vystřídaly bouřky a sesuvy půdy, při kterých zahynulo několik lidí.

Čechy při nehodě v Itálii zachránil pohotový muž: Bagrem zapřel autobus, aby se nepřevrátil

07.08. 16:29

Trident (Itálie) - V určitých chvílích lidé jednají instinktivně, své činy zdlouhavě nerozmýšlejí a nekladou si zbytečné otázky. Rozhodnutí učiněná v takových momentech mohou zachránit životy, napsal o páteční nehodě autobusu s českými turisty italský deník Il Trentino.

Dobrovolní hasiči ze Sicílie možná ničivé ohně sami zakládali

07.08. 15:46

Řím - Patnáct dobrovolných hasičů ze sicilského města Ragusa čelí podezření, že požáry sami zakládali, anebo hlásili požáry fiktivní, aby si za výjezdy k nim zajistili vyšší příjem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Případ vyšetřuje italská policie, vedoucí skupiny byl umístěn do domácího…

Čtyři zranění z havarovaného autobusu dnes zamíří z Itálie domů

07.08. 12:24

Praha - Čtyři zranění z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, budou dnes propuštěni z nemocnice. ČTK to s odkazem na asistenční službu pojišťovny Uniqa řekl majitel CK Mayer & Crocus Petr Majer.

Muž z Polska unesl britskou modelku. Chtěl ji prodat na internetu

06.08. 15:37

Milán - Na internetu kde koupíte kde co. Jistý Polák se zde dokonce chtěl pokusit prodat modelku, kterou unesl. Policie ale jeho plán překazila.

Po nehodě autobusu zůstává v italských nemocnicích 13 lidí

06.08. 14:29

Řím - Ve čtyřech italských nemocnicích zůstává 13 zraněných z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii.

V Itálii havaroval autobus plný českých turistů. Řidič nehodu nepřežil

05.08. 09:52

Řím - V severní Itálii havaroval dnes večer autobus s přibližně 30 českými turisty. Podle italských médií sjel autobus ze silnice.

Kouzlo osobnosti Mussoliniho? Obdivoval Jana Husa a získal prestižní české vyznamenání

04.08. 14:56

29. července uplyne 134 let od narození italského premiéra, diktátora, spolutvůrce a průkopník fašismu Benita Mussoliniho. O nechvalně proslulém politikovi toho bylo napsáno již hodně. My jsme pro vás vybrali několik zajímavých faktů, které jste doteď možná neslyšeli. Věděli jste například, že…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací