Články k tématu: itálie

Rekordní čísla: U libyjských břehů bylo letos zachyceno o 60 procent uprchlíků víc než loni

včera 21:39

Řím – U pobřeží Libye bylo v letošním roce zachyceno asi 23 tisíc uprchlíků. Informovala o tom agentura Reuters. Ve srovnání se stejným obdobím roku jde nárůst o 60 procent.

Přes Středozemní moře se do Evropy letos dostalo už 26 600 migrantů

včera 14:38

Ženeva - Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes uvedla, že letos přeplulo Středozemní moře již 266000 migrantů. Na cestě do Evropy se jich utopilo nejméně 649. Největšímu náporu na jihu EU čelí Itálie.

Takhle už to nejde. Neziskovky napomáhají ilegální imigraci do Itálie, zlobí se prokurátor a chystá protiútok

včera 10:37

Řím - Italský prokurátor vyzval k monitorování financování nevládních neziskových organizací, které jsou zapojeny do záchranných operací ve Středozemním moři. Poukazuje totiž na to, že „usnadňování nelegálního přistěhovalectví je trestný čin bez ohledu na záměry“. Informuje o tom italský deník Il…

reklama

Sporný verdikt: Italský soud osvobodil muže obviněného ze znásilnění, žena se prý málo bránila

27.03. 09:37

Řím - Italy pobouřil verdikt soudu, který osvobodil muže obviněného ze znásilnění. Zdůvodnil to tím, že postižená žena nekladla dost hlasitý odpor. Sama oběť nyní čelí obvinění z pomluvy. Už se ozvalo ministerstvo spravedlnosti. S rozsudkem nesouhlasí a kauza se má prověřit.

U břehů Itálie bylo v noci zachráněno přes 1000 migrantů

26.03. 17:47

Řím - V noci na dnešek bylo u při operacích skupin SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic ve Středozemním moři zachráněno více než 1000 migrantů.

Premiér Sobotka skončil po příletu do Itálie v péči lékařů

26.03. 17:35

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v sobotu po příletu z Říma ze summitu EU vyhledal lékařskou pomoc. ČTK to dnes řekl mluvčí vlády Martin Ayrer. Jeho zdravotní potíže podle mluvčího nejsou vážné a Sobotkův program v příštích dnech neovlivní.

Papež František je v Milánu, navštívil předměstí a věznici

25.03. 13:58

Milán (Itálie) - Papež František dnes zahájil návštěvu italského Milána s pěti miliony věřících. Navštívil chudé předměstí a má v plánu prohlídku místní věznice San Vittore

Italské zpravodajské agentury stávkují, nepíší o summitu ani o papeži

25.03. 13:01

Řím - Italské tiskové agentury dnes nepokrývají události, kterých se v zemi děje mnoho. Čtyřiadvacetihodinovou stávkou protestují proti snaze vlády uvolnit výběrová řízení ohledně dodávek informací státním institucím.

V Římě dnes začal summit lídrů EU27

25.03. 11:02

Řím - V paláci na římském Kapitolu se dnes scházejí premiéři a prezidenti 27 států Evropské unie, aby světu i často nedůvěřivým občanům vlastních zemí demonstrovali vůli pokračovat společně i v budoucnosti. Na stejném místě před 60 lety zástupci šesti západoevropských zemí podepsali smlouvy, které…

Další útok: Migrant najel v Itálii autem do policistů

24.03. 21:21

Foggia (Itálie) – V Evropě došlo během tohoto týdne už ke třetímu nebezpečnému incidentu, ve kterém sehrál roli automobil. Italská policie hlásí, že se „migrant ze severní Afriky“ pokusil v malém jihoitalském městečku najet do policistů, na které poté vytáhl nůž.

U břehů Turecka se potopil člun s uprchlíky. Zemřeli 11 lidí, po dalších se pátrá

24.03. 16:01

Ankara/Řím - Nedaleko tureckého pobřeží se dnes potopila loď s uprchlíky. Zahynulo 11 osob a čtyři další se pohřešují. Plavidlo zřejmě směřovalo na některý z řeckých ostrovů v Egejském moři.

Summit EU v Římě evokuje historickou jednotu, která již není. Jde o poslední bitvu Evropy

24.03. 13:43

Řím - Panský sál v paláci na římském návrší Kapitol je místem zrození Evropské unie, když tam před 60 lety podepsali zástupci vlád Francie, tehdejšího západního Německa, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska takzvané římské smlouvy. Na stejném místě se v sobotu uskuteční summit EU. Dle agentury…

Ve Středozemním moři se zřejmě utopilo 250 migrantů

24.03. 01:10

Řím - Možná až 250 migrantů zahynulo při potopení dvou člunů ve Středozemním moři u libyjských břehů.

Summit EU v Římě: Země EU půjdou dál různou rychlostí, Česko má obavy

23.03. 15:14

Řím - Italská metropole chystá během sobotního summitu Evropské unie přísná bezpečnostní opatření. Omezena bude doprava v centru Říma, uzavře se řada turistických památek i několik stanic metra. V Itálii už nyní platí druhý stupeň bezpečnostních opatření, třetí by se vyhlásil v případě útoku.

Hranice jsou jako cedník? Německo zveřejnilo nové počty migrantů, Itálie i Řecko jsou na tom zle

23.03. 10:44

Berlín – V řadě evropských států sice došlo ke zpřísnění hraničních kontrol, ani to ale migranty zatím nedokázalo zastavit. Ukazují to čísla, která s odkazem na německá média zveřejnil server Politico.

V Rakousku a Itálii se utrhly další laviny, pod sněhem zemřeli 4 lidé

17.03. 20:03

Vídeň/Řím - Na severu Itálie a na západě Rakouska dnes spadly laviny, pod masou sněhu zahynuli čtyři lidé. Vzrostl počet obětí pondělního neštěstí v Alpách.

Etna chrlí lávu, erupce zranila několik osob

17.03. 17:16

Řím – Jak jsme vás již informovali, italská sopka Etna ležící ve východní Itálii se opět probudila k životu. Národní institut geofyziky a vulkanologie uvedl, že současné erupce nepředstavují nebezpečí pro osoby nebo majetek. Jak ale uvádí server The Local, při jedné z erupcí bylo zraněno deset lidí.

Frontex v únoru zjistil přes 10.900 nelegálních přechodů hranice, nejhorší je to v Itálii

15.03. 19:26

Brusel - Uprchlická krize trvá už třetím rokem a čísla jsou stále alarmující. Evropská agentura Frontex v únoru zaznamenala přes 10.900 nelegálních přechodů hranice na třech hlavních migračních trasách do EU. Pod náporem je především Itálie.

Obří razie v Itálii: Policie zadržela 69 lidí napojených na neapolskou mafii

15.03. 17:23

Neapol - Italská policie dnes provedla v Neapoli razii proti lidem podezřelým ze spolupráce s mafiánskou skupinou Camorra. Zadrženo bylo téměř 70 osob. Do vazby putovali politici, ale i akademičtí pracovníci.

Nepokoje v Itálii: Policie nasadila vodní děla proti demonstrantům

11.03. 21:06

Neapol - Pořádková policie v jihoitalské Neapoli dnes musela do akce. Použila slzný plyn a vodní děla proti demonstrantům.

Na cestě do Evropy od ledna zemřelo už 521 migrantů

07.03. 19:22

Ženeva - Přes Středozemní moře do Evropy se letos dostalo již 20 tisíc migrantů. Nejméně 521 jich na této cestě zahynulo nebo zmizelo, upozornila dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Vážný incident je hlášen z Libye.

Ztratí Evropa jeden ze svých klenotů? Za sto let mizí známé město z mapy světa, varují vědci

06.03. 08:06

Benátky – Svět může v horizontu sta let přijít o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací světa – italské Benátky. Uvádí to nová zpráva o změně klimatu, ze které cituje server The Local.

Rekordní čísla: Do Itálie dorazilo o víkendu na záchranných lodích 1300 migrantů

05.03. 21:54

Řím - Nápor uprchlíků na Itálii je letos rekordní. Jen o tomto víkendu záchranné lodě dopravily na Sicílii 1300 osob a dalších 500 migrantů, kteří byli sebráni z chatrných bárek u pobřeží Libye, bude na ostrov přivezeno v příštích dnech.

Berlínský atentátník byl feťák? Amri pravidelně užíval kokain a hašiš, ukázala pitva

04.03. 18:54

Řím - Italský vyšetřovatel Alberto Nobili dnes zveřejnil výsledky pitvy teroristy Anise Amriho, který před Vánoci vjel kamionem do lidí v Berlíně. Tunisan pravidelně užíval drogy jako kokain a hašiš.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací