Články k tématu: itálie

Itálie a Malta se perou. Odmítají nově příchozí migranty

včera 17:56

Řím/Valletta - Itálie a Malta dnes dál vyostřily spor o to, která z těchto zemí by měla přijmout loď se 177 migranty na palubě, jež čeká už třetím dnem na další pokyny u italského ostrova Lampedusa.

Italská vláda plánuje kvůli pádu mostu rozsáhlé kontroly

včera 17:38

Řím - Italská vláda plánuje po pádu dálničního mostu v Janově zevrubné kontroly veřejných staveb po celé zemi.

Itálie se při státním pohřbu loučila s oběťmi pádu mostu

18.08. 15:37

Janov (Itálie) - V pavilonu Jeana Nouvela na janovském výstavišti dnes krátce před polednem začal státní pohřeb 18 lidí, kteří byli mezi 41 oběťmi úterního pádu Morandiho mostu.

reklama

V troskách zříceného mostu v Janově našli další oběti

18.08. 12:03

Janov (Itálie) - Záchranáři z trosek zříceného mostu v severoitalském Janově v noci vyprostili další tři mrtvá těla, počet obětí úterního neštěstí tak stoupl na 41.

Proč se zřítil most v Janově? Architekt přišel s novou teorií

17.08. 19:51

Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí ocelového nosného lana. Při zhroucení mostu podle dosavadní bilance zahynulo 38 lidí.

Německo bude vracet uprchlíky. Dohody už uzavřelo se Španělskem a Řeckem, jedná s Itálií

17.08. 17:11

Berlín - Německo se po Španělsku dohodlo i s Řeckem na smlouvě o vracení migrantů, kteří před příchodem do Německa požádali o azyl v jiné zemi EU. V plném proudu jsou rozhovory s Itálií. Kancléřka Angela Merkelová dala podle agentury DPA najevo, že se v případě nutnosti do nich osobně zapojí.

Děsivá svědectví po zřícení mostu v Janově: Žena držela za ruku svou dceru zasypanou sutinami

17.08. 12:00

Janov - Tragédie v Janově, kdy se v úterý na frekventovanou dálnici zřítil kus mostu, si vyžádala nejméně 38 mrtvých, devět z 15 raněných je v kritickém stavu. Pod sutinami může být deset až 20 osob. Guvernér Ligurie má za to, že záchranáři už patrně žádného přeživšího nenaleznou. Média přinášejí…

Malta a Itálie se opět hádají kvůli migrantům zachráněným z moře

17.08. 07:53

Řím/Valetta - Itálie a Malta se dnes dostaly do konfliktu ohledně další skupiny migrantů plavící se po Středozemním moři do Evropy. Nový spor kolem přijetí migrantů se objevil jen den poté, co se na Maltě vylodilo 141 osob ze záchranářské lodě Aquarius.

Italská vláda kvůli pádu mostu zpochybňuje rozpočtové limity EU, podle ekonoma je problém jinde

16.08. 16:57

Řím - Italská vláda prezentuje pád mostu u Janova jako varování pro Brusel, že by měl zemi poskytnout větší rozpočtovou volnost k modernizaci stárnoucí infrastruktury. Profesor ekonomie ale naznačil, že italská vláda se o infrastrukturu nikdy příliš nezajímala.

Trest za pád mostu v Janově? Firma zřejmě koncesi neztratí, dostane ale pokutu

16.08. 15:26

Janov - Italská vláda by mohla chtít správci dálnic Autostrade per l'Italia kvůli pádu mostu v Janově spíše vyměřit pokutu než odebrat koncesi. Tragédie zasahuje i do sportu. Prezident fotbalistů Sampdorie Janov Massimo Ferrero požádal vedení italské ligy o odložení nedělního utkání s Fiorentinou.

V troskách janovského mostu mohou být ještě desítky lidí, záchranáři pátrají po přeživších

16.08. 14:05

Janov - Hasiči v Janově se stále nedostali ke všem zavaleným autům, která zůstala pod sutinami části dálničního mostu. Nevylučují, že ještě naleznou nějaké přeživší. Státní pohřeb obětí se bude konat v sobotu.

Uprchlíci mají smůlu? Lodě ve Středozemí jim přestaly pomáhat

Aktualizovali jsme 15.8.2018, 22:06, 12.08. 17:26

Řím - Uprchlíci vypověděli, že jejich člun ve Středomoří minulo několik záchranářských plavidel, ale žádné se nepokusilo jim pomoci, dokud se neobjevila loď Aquarius. Francouzsko-německá charitativní organizace SOS Méditerranée přičítá neochotu záchranářských lodí tomu, že Itálie a Malta v minulých…

Italský premiér Conte vyhlásil v Janově výjimečný stav, potrvá 12 měsíců

15.08. 21:08

Janov - Italský premiér Giuseppe Conte dnes vyhlásil v regionu Ligurie, kde leží Janov, 12měsíční výjimečný stav. Úřady brzy rozhodnou, zda správce dálničního úseku přijde o licenci.

Salvini promluvil o migrantech a islámu: Je to šílené. nekontrolovaná migrace způsobila chaos

15.08. 14:10

Řím - Nekontrolované přistěhovalectví „vede k chaosu, rasismu a sociálním konfliktům", tvrdí italský ministr vnitra Matteo Salvini. Přesto prý ale migraci úplně neodmítá. V pátečním rozhovoru pro italská média uvedl, že „jedinou protilátkou na rasismus" je regulovaná migrace.

Tragédie v Janově: Počet obětí roste, při pádu mostu zemřely i děti

15.08. 12:25

Janov - Italská policie dnes ráno oznámila, že při zřícení dálničního mostu v Janově zahynulo nejméně 35 mrtvých. Mezi oběťmi jsou i tři děti ve věku osmi, dvanácti a třinácti let. Dalších 16 lidí je zraněno. Janovský prokurátor Francesco Cozzi později řekl, že mrtvých je už 47.

Provozovatel mostu v Janově posle svých slov nepochybil, nedávné kontroly neukázaly problémy

14.08. 22:00

Janov (Itálie) - Příčina zřícení části mostu v Janově zatím není známa. Firma, která most provozuje, odmítla, že by podcenila údržbu stavby.

Babiš navštíví Itálii a Maltu, nabídne české drony k střežení hranic před uprchlíky

14.08. 18:59

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se za dva týdny vypraví na oficiální návštěvu Itálie, zavítá i na Maltu. Oběma zemím nabídne jako pomoc k boji s nelegální migrací bezpilotní letadla české výroby. Chce řešit i pašeráctví.

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu i s auty, zemřely desítky lidí +VIDEO

Aktualizovali jsme 14.8.2018, 18:06, 14.08. 14:28

Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik desítek metrů mostu. Zemřelo nejméně 35 lidí a 13 osob bylo zraněno,. Počet obětí ale dle úřadů ještě není konečný.

Loď Aquarius se 141 uprchlíky nedostala povolení ke vplutí do přístavu

13.08. 14:38

Řím - Loď Aquarius se 141 uprchlíky na palubě stále nedostala od žádné evropské země povolení k vylodění migrantů. Podle šéfky SOS Méditerranée Sophie Beauové jsou vyčerpaní, unavení a dehydrovaní. Mnozí prošli tábory v Libyi a mají za sebou špatné zacházení.

Loď Aquarius vyrazila po roztržce s Itálií opět na moře, na palubě je dalších 141 migrantů

11.08. 09:21

Tripolis - Loď Aquarius evropských humanitárních pracovníků je opět ve vodách Středozemního moře po dvouměsíční pauze, které předcházela roztržka s Itálií a Maltou ohledně vylodění stovek afrických migrantů.

Salvini brojí proti homosexuálům: Nesouhlasí, aby oba partneři měli stejný nárok na rodičovství dítěte

10.08. 22:15

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini se postavil proti tomu, aby oba členové homosexuálních párů měli stejný nárok na rodičovství dítěte. V Itálii není povoleno náhradní mateřství a dvojice stejného pohlaví nemohou adoptovat děti. Schválení náhradního mateřství a "podobných děsů" nynější…

Na dovolené si dal kávu a z účtenky se mu zamotala hlava. To je krádež! Ostuda, zuřil

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 22:13, 10.08. 12:06

Benátky - Hodně velký šok prožil turista Juan Carlos Bustamente, když na dovolené v Itálii dostal účet za dvě kávy a dvě vody. Za čtyři nápoje měl totiž zaplatit 43 eur (asi 1100 korun). Když se na účet zeptal, dostal od majitele kavárny hodně svérázné vysvětlení.

Milánští taxikáři nesmějí ani v parném létě nosit šortky, hrozí jim pokuta

10.08. 11:08

Milán - Taxikáři v Miláně si nemohou ani v nesnesitelných vedrech obléknout krátké kalhoty. Předpis zavedený před dvěma lety jim totiž šortky zakazuje, informovala agentura AFP.

Sardinie vyráží do proti turistům, z pláží kradou písek

09.08. 10:58

Řím - Turisté z pláží na Sardinii odvážejí na památku písek, což poškozuje životní prostředí tohoto italského ostrova. Tamní úřady například uložily pokutu 1032 eur (přes 26.000 korun) jednomu Britovi, jehož policisté dopadli s plastovou lahví plnou písku z pláže u města Olbia.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie