Články k tématu: itálie

Ve Středozemí utonulo nejméně 20 migrantů, vypadli ze člunu

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:10, včera 14:56

Řím - Ve Středozemním moři dnes utonulo 20 migrantů, kteří spadli z lodě plující z Afriky do Evropy. Počet obětí ale nejspíš nebude konečné, protože na dalších člunech bylo podle různých údajů 500 až 1700 lidí.

Prezident Trump přistál v Římě, sejde se s italskými politiky i papežem Františkem

23.05. 21:58

Řím – Americký prezident Donald Trump po Blízkém východu zamířil do Evropy. Při své první zahraniční cestě dnes zamířil do Itálie. Ve čtvrtek už bude Trump v Bruselu, kde bude jednat s vedoucími představiteli EU a na bruselském summitu NATO. Trump svou návštěvu ukončí opět v Itálii, na Sicílii se…

Itálie jde proti konspirátorům. Zavádí povinné očkování

20.05. 13:49

Řím - Lidé, kteří kvůli konspiračním teoriím odmítají očkování svých dětí, budou mít problém. Vysoké pokuty a odmítnutí přijetí dítěte do státní školy budou nově hrozit italským rodičům, kteří nenechají včas svého potomka očkovat.

reklama

Úřady šetří útok na policistu a vojáky v Miláně jako terorismus

19.05. 22:45

Milán - Muž, který ve čtvrtek večer napadl v Miláně policistu a dva vojáky, je podezřelý z mezinárodního terorismu. Původně byl přitom motiv terorismu vyloučen.

Řím se potýká s obřím problémem: Na obyvatele útočí divočáci, ptáci, hadi i myši

18.05. 08:51

Řím - Obyvatelům italské metropole se vymstilo, jak nakládají s odpadky. Velkoměsto je nyní kvůli snadnému zdroji potravy v obležení divokých prasat, racků, hlodavců a dokonce i hadů.

Moc drobných mincí v peněžence? Itálie zvažuje, že zruší jedno a dvoucenty

17.05. 12:06

Řím - Pokud jste v cizině, kde se platí eurem, zajisté jste si všimli, že za chvíli máte plno drobných. Italská demokratická strana (PD) předložila parlamentu návrh na zrušení jednocentové (necelých 27 haléřů) a dvoucentové mince.

Evropská komise vyšetřuje automobilku Fiat Chrysler a Itálii kvůli emisím

17.05. 08:08

Brusel/Berlín - Německý list Handelsblatt přinesl informaci, že Evropská komise vyšetřuje italsko-americkou automobilku Fiat Chrysler a italskou vládu v souvislosti s nezákonnými systémy pro manipulaci s emisemi naftových vozů.

Jak zastavit nelegální migranty? Německo a Itálie mají nový plán

16.05. 15:21

Řím/Berlín/Brusel - Ministři vnitra Itálie a Německa vyzvali k tomu, aby Evropská unie vyslala misi na hranici mezi Libyí a Nigerem. Cílem by mělo být zastavit přechody migrantů do Evropy. Informuje o tom agentura AFP s odkazem na dopis, který se jí podařilo získat.

Italská policie zasáhla proti tamní mafii, vydělávala na centru pro migranty

15.05. 12:44

Řím - 500 italských policistů provedlo v noci na dnešek razie v Kalábrii proti mafii. V poutech skončilo 68 lidí, včetně šéfa místní charity a tamního faráře. Jsou podezřelí z korupce a profitování na uprchlickém táboře.

Nic tu neděláme, nemáme žádné aktivity. Umíráme tady, popisují uprchlíci život v Itálii

Aktualizovali jsme 14.5.2017, 22:01, 14.05. 10:51

Řím - Za vysokými ploty repatriačního centra v Ponte Galeria, jen kousek od římského letiště Fiumicino, venku sedí desítky žen, které čekají na rozhodnutí, zda budou muset opustit Itálii. S tím, jak vláda stupňuje své úsilí o navracení více migrantů do jejich vlasti, začíná mít mnoho žadatelů o…

EU varuje: Nový raketový test KLDR ohrožuje mír. Řím žádá tvrdou reakci

14.05. 15:55

Brusel - Ke kritice nového raketového testu Severní Koreje se připojila také EU. Brusel pokládá odpálení balistické rakety za ohrožení míru a mezinárodní bezpečnosti. S prohlášením přišel i italský premiér Paolo Gentiloni.

Italové dnes na moři zachránili 484 uprchlíků, objevili také sedm mrtvých těl

14.05. 11:48

Řím - Počet uprchlíků, kteří se do Itálie dostali lodí z Afriky, se od začátku roku zvýšil na 45.000, tedy o 40 procent oproti loňsku. Při dnešních operaci pobřežní hlídky bylo na moři zachráněno 484 osob,

Itálie vyhostila nebezpečného migranta. Zřejmě měl vazby na berlínského teroristu Amriho

13.05. 14:37

Řím - Italské úřady vyhostily muže, kterého podezíraly z vazby na berlínského teroristu Anise Amriho. Ten loni v prosinci najel kamionem do lidí na vánočním trhu. Zemřelo tehdy 12 osob včetně jedné Češky.

Poplach v Itálii: Římem otřásly dvě exploze

Aktualizovali jsme 12.5.2017, 22:14, 12.05. 13:50

Řím - Patrně anarchisté dnes v centru italské metropole odpálili výbušninu. Exploze byla jen slabá a nikoho nezranila. Pouze poškodila poblíž stojící auta.

Soud potvrdil rozsudek v kauce kapitána výletní lodi Costa Concordia

12.05. 21:10

Řím - Výletní loď Costa Concordia v roce 2012 ztroskotala u ostrova Giglio u pobřeží jižního Toskánska s více než 4200 lidmi na palubě. Italský nejvyšší soud dnes potvrdil dřívější rozsudky odsuzující bývalého námořního kapitána Franceska Schettina k 16 letům vězení.

Ve Středozemním moři zemřelo na dvě stě migrantů

08.05. 13:47

Řím - Při dvou nehodách ve Středozemním moři přišlo během víkendu o život dalších zhruba 200 migrantů.

Od pátku bylo ve Středozemním moři bylo zachráněno 6000 uprchlíků

07.05. 16:16

Řím - Od pátku bylo ve Středozemním moři zachráněno celkem 6000 uprchlíků, kteří se pokoušeli dostat do Evropy. Podle agentury DPA to dnes sdělila italská pobřežní stráž.

Itálie v sobotu zachránila na moři 3000 uprchlíků

07.05. 12:37

Řím - Italská pobřežní stráž v sobotu zachránila ve Středozemním moři celkem kolem 3000 uprchlíků, kteří se pokoušeli dostat do Evropy.

U libyjských břehů zachránili italští záchranáři 560 uprchlíků

04.05. 21:46

Řím - Záchranáři dnes u libyjského pobřeží pomohli 560 uprchlíkům, informovala italská pobřežní stráž. Operace se zúčastnila plavidla italského námořnictva a pobřežní stráže.

Itálie nemá důkazy ke kooperaci záchranářů s převaděči uprchlíků

03.05. 22:24

Řím - Sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro zatím nemá důkazy o možném spojení humanitárních organizací zachraňující migranty na moři a převaděči uprchlíků.

Spolupracují záchranáři s převaděči? Italské úřady nic nezjistily

02.05. 22:02

Řím - V Itálii pokračuje polemika kolem role záchranářů poté, co sicilský prokurátor, Carmelo Zuccaro, obvinil některé z nich, že pomáhají v nezákonné aktivitě pašerákům migrantů přes Středozemní moře. Tamní úřady však prý nezjistily, že by záchranáři spolupracovali s převaděči lidí při záchranných…

Letecká společnost Alitalia požádala italskou vládu o uvalení zvláštní správy

02.05. 16:36

Řím - Vedení italské letecké společnosti Alitalia dnes požádalo vládu, aby firmu podrobila zvláštní správě. Vládou jmenovaný správce nebo správci pak rozhodnou o dalším osudu společnosti, uvedla agentura Reuters. Vedení přepravce se tak rozhodlo týden poté, co zaměstnanci odmítli firemní plán…

Italka si nejprve koupila dítě a pak ho zase vrátila. Nechtěla totiž míšence

30.04. 11:09

Řím - Italaka (35) předstírala těhotenství a pak si za 20 tisíc eur koupila novorozeně od mladé rumunské rodičky. O tři dny později ale dítě vrátila, protože holčička je míšenka.

Dostávají neziskovky peníze od pašeráků migrantů? Premiér Alfano obvinění podpořil

29.04. 18:22

Řím - Sicilský prokuátor, který obvinil některé evropské záchranáře, že pomáhají v nezákonné aktivitě pašerákům migrantů přes Středozemní moře, se dočkal zastání. Dnes ho podpořil italský ministr zahraničí Angelino Alfano.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací