Články k tématu: itálie

U Libye se potopil nafukovací člun s migranty

13.04. 16:42

Tripolis - U pobřeží Tripolisu se dnes potopil nafuovací člun s desítkami uprchlíků. Libyjská pobřežní stráž zachránila 23 migrantů. Dalších 97 běženců, včetně 15 žen a dětí, se stále pohřešuje.

Musíte platit spravedlivý podíl. Jižní státy EU poslaly ostrý vzkaz kvůli uprchlíkům

13.04. 08:14

Madrid - Vedoucí představitelé sedmi jižních zemích Evropské unie požadují společnou​​„komplexní“ evropskou politiku - a prostředky k jejímu provádění - kvůli „extrémnímu migračnímu tlaku“ způsobeném především migraci z Afriky přes Středozemní moře. Shodli se na tom zástupci zemí při jednání v…

Počet příchozích migrantů stoupá? V březnu překročilo hranice EU 13 tisíc lidí

12.04. 15:38

Madrid - Evropská agentura Frontex dnes oznámila, že se v průběhu března oproti předchozímu měsíci mírně zvýšil počet nelegálních přechodů hranic. Největšímu náporu uprchlíků stále čelí Itálie.

reklama

Africký migrant se dostal až do Česka. Proti vyhoštění bojuje, argumentuje špatnými podmínkami

Aktualizovali jsme 11.4.2017, 22:27, 11.04. 10:56

Praha - O uprchlících v zemích kolem nás se informuje dnes a denně. Jaké jsou ale příběhy lidí, kteří překonali hranice České republiky a podařilo se jim dostat na naše území? Jeden takový vyvolává víc otázek než odpovědí.

Itálie chce po útoku ve Švédsku urychlit vyhošťování muslimů

09.04. 11:02

Řím - Po útoku ve Stockholmu chce Itálie urychlit vyhošťování fundamentalistických muslimů. Listu Corriere della Serra to řekl italský ministr vnitra Marco Minniti.

Při stavbě metra v Římě byla objevena část nejstaršího římského akvaduktu

06.04. 09:09

Řím - Jak známo, staří Římané byli výbornými staviteli a například jejich silnice se využívají dodnes. V centru italské metropole byly při budování nové linky metra objeveny zbytky zřejmě nejstaršího římského akvaduktu. To ale není vše.

Dobrá zpráva pro ženy? Nový zákon by mohl zavést tři dny placeného volna kvůli menstruaci

02.04. 10:34

Řím - Itálie bude jako první západní země projednávat zákon, který by umožnil ženám vzít si každý měsíc tři dny placeného volna kvůli menstruačním bolestem. Zákon, který je běžný například v největších asijských zemích, se podle serveru Washington Post setkává s kladnou odezvou.

Slovenský řidič kamionu pašoval 1,4 tuny marihuany, chytili ho v Itálii

01.04. 21:28

Řím - V Jižním Tyrolsku byl zadržen řidič (42) kamionu ze Slovenska, v jehož voze bylo nalezeno několik metráků marihuany. Policie kontraband odhalila při rutinní kontrole.

Zpráva o 150 utonulých migrantech byla dementována, většinu z nich se podařilo zachránit

31.03. 18:28

Řím – Zpráva, podle které v úterý patrně utonulo ve Středozemním moři až 150 afrických běženců, nebyla pravdivá. Informaci dnes dementovala Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Teroristé IS plánovali útok v Benátkách, chtěli se rychle dostat do země

30.03. 15:32

Benátky - Italská policie rozbila islamistickou buňku, jejíž členové údajně plánovali teroristický útok na most Rialto v Benátkách.

Do Evropy může letos připlout 400 tisíc afrických migrantů, německý ministr bije na poplach

30.03. 12:37

Berlín - Německý ministr pro rozvojovou pomoc Gerd Müller odhaduje, že by letos mohlo přeplout Středozemní moře až 400 tisíc uprchlíků. EU proto podle něj musí změnit svou politiku vůči Africe, jinak prý hrozí invaze až milionů osob z černého kontinentu.

Rekordní čísla: U libyjských břehů bylo letos zachyceno o 60 procent uprchlíků víc než loni

28.03. 21:39

Řím – U pobřeží Libye bylo v letošním roce zachyceno asi 23 tisíc uprchlíků. Informovala o tom agentura Reuters. Ve srovnání se stejným obdobím roku jde nárůst o 60 procent.

Přes Středozemní moře se do Evropy letos dostalo už 26 600 migrantů

28.03. 14:38

Ženeva - Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes uvedla, že letos přeplulo Středozemní moře již 266000 migrantů. Na cestě do Evropy se jich utopilo nejméně 649. Největšímu náporu na jihu EU čelí Itálie.

Takhle už to nejde. Neziskovky napomáhají ilegální imigraci do Itálie, zlobí se prokurátor a chystá protiútok

28.03. 10:37

Řím - Italský prokurátor vyzval k monitorování financování nevládních neziskových organizací, které jsou zapojeny do záchranných operací ve Středozemním moři. Poukazuje totiž na to, že „usnadňování nelegálního přistěhovalectví je trestný čin bez ohledu na záměry“. Informuje o tom italský deník Il…

Sporný verdikt: Italský soud osvobodil muže obviněného ze znásilnění, žena se prý málo bránila

27.03. 09:37

Řím - Italy pobouřil verdikt soudu, který osvobodil muže obviněného ze znásilnění. Zdůvodnil to tím, že postižená žena nekladla dost hlasitý odpor. Sama oběť nyní čelí obvinění z pomluvy. Už se ozvalo ministerstvo spravedlnosti. S rozsudkem nesouhlasí a kauza se má prověřit.

U břehů Itálie bylo v noci zachráněno přes 1000 migrantů

26.03. 17:47

Řím - V noci na dnešek bylo u při operacích skupin SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic ve Středozemním moři zachráněno více než 1000 migrantů.

Premiér Sobotka skončil po příletu do Itálie v péči lékařů

26.03. 17:35

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v sobotu po příletu z Říma ze summitu EU vyhledal lékařskou pomoc. ČTK to dnes řekl mluvčí vlády Martin Ayrer. Jeho zdravotní potíže podle mluvčího nejsou vážné a Sobotkův program v příštích dnech neovlivní.

Papež František je v Milánu, navštívil předměstí a věznici

25.03. 13:58

Milán (Itálie) - Papež František dnes zahájil návštěvu italského Milána s pěti miliony věřících. Navštívil chudé předměstí a má v plánu prohlídku místní věznice San Vittore

Italské zpravodajské agentury stávkují, nepíší o summitu ani o papeži

25.03. 13:01

Řím - Italské tiskové agentury dnes nepokrývají události, kterých se v zemi děje mnoho. Čtyřiadvacetihodinovou stávkou protestují proti snaze vlády uvolnit výběrová řízení ohledně dodávek informací státním institucím.

V Římě dnes začal summit lídrů EU27

25.03. 11:02

Řím - V paláci na římském Kapitolu se dnes scházejí premiéři a prezidenti 27 států Evropské unie, aby světu i často nedůvěřivým občanům vlastních zemí demonstrovali vůli pokračovat společně i v budoucnosti. Na stejném místě před 60 lety zástupci šesti západoevropských zemí podepsali smlouvy, které…

Další útok: Migrant najel v Itálii autem do policistů

24.03. 21:21

Foggia (Itálie) – V Evropě došlo během tohoto týdne už ke třetímu nebezpečnému incidentu, ve kterém sehrál roli automobil. Italská policie hlásí, že se „migrant ze severní Afriky“ pokusil v malém jihoitalském městečku najet do policistů, na které poté vytáhl nůž.

U břehů Turecka se potopil člun s uprchlíky. Zemřeli 11 lidí, po dalších se pátrá

24.03. 16:01

Ankara/Řím - Nedaleko tureckého pobřeží se dnes potopila loď s uprchlíky. Zahynulo 11 osob a čtyři další se pohřešují. Plavidlo zřejmě směřovalo na některý z řeckých ostrovů v Egejském moři.

Summit EU v Římě evokuje historickou jednotu, která již není. Jde o poslední bitvu Evropy

24.03. 13:43

Řím - Panský sál v paláci na římském návrší Kapitol je místem zrození Evropské unie, když tam před 60 lety podepsali zástupci vlád Francie, tehdejšího západního Německa, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska takzvané římské smlouvy. Na stejném místě se v sobotu uskuteční summit EU. Dle agentury…

Ve Středozemním moři se zřejmě utopilo 250 migrantů

24.03. 01:10

Řím - Možná až 250 migrantů zahynulo při potopení dvou člunů ve Středozemním moři u libyjských břehů.

reklama
Fotogalerie