Články k tématu: itálie

Itálie posílá pomoc do Libye, je připravena poslat i armádu proti IS

12.04. 15:21

Tripolis - V libyjském Tripolisu se dnes sešel italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni s předsedou nové vlády národní jednoty Fáizem Sarrádžem. Itálie je připravena pomoci Libyjcům v boji proti Islámskému státu.

Rakousko zpřísní hraniční kontroly, Vídeň je pod palbou kritiky

12.04. 15:13

Vídeň - Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil dnes uvedl, že hraniční kontroly v Brennerském průsmyku budou zpřísněny nejpozději 1. června. Vídeň kvůli svého rozhodnutí čelí kritice ze strany Itálie, ale i Bruselu.

Italská pobřežní stráž dnes zachránila 1850 uprchlíků

11.04. 21:51

Řím – U sicilských břehů dnes bylo podle italské pobřežní stráže zachráněno asi 1850 migrantů. V posledních několika týdnech roste počet běženců využívajících středomořskou trasu k cestě do Evropy, což je ale přikládáno spíše jen teplejšímu počasí.

reklama

Imigrant vyjadřoval podporu IS, okamžitě byl z Itálie deportován. Co řekl?

08.04. 16:45

Řím – Dvaatřicetiletý Maročan byl ve čtvrtek večer deportován z Itálie poté, co otevřeně vyjadřoval sympatie s teroristy z Islámského státu. Oznámil to italský ministr vnitra Angelino Alfano.

Muslimové se modlili v dešti venku. Plánuje se tak velká mešita uprostřed Florencie

08.04. 13:36

Florencie – Představitelé Florencie se pokouší najít sídlo pro muslimské věřící ve městě. Stávající centrální mešita už kapacitně nedostačuje, do tamní modlitebny v tuto chvíli chodí více než tisíc věřících.

Evropa je plná dětí a nezletilých uprchlíků bez doprovodu, hrozí jím nebezpečí

03.04. 15:26

Řím - Červený kříž hledá v Evropě stovky dětí z řad uprchlíků. Italským úřadům pak dělá stále větší starosti příliv nezletilých uprchlíků, kteří přicházejí do země bez doprovodu dospělých.

Zdravotní sestra zabíjela v nemocnici. Minimálně 13 pacientů zemřelo

31.03. 14:47

Řím - Itálií otřásl případ zdravotní sestry z nemocnice v toskánském městě Piombino, podle policie zabila 13 pacientů. Motiv jejího činu je nejasný, žena ale údajně v minulosti trpěla depresemi.

V Itálii roste otroctví, běžencům se tam nežije vůbec dobře

31.03. 10:12

Řím - S rostoucím počtem migrantů přicházejících do Evropy se stupňují obavy ze stále většího pracovního zneužívání těchto lidí, napsala dnes agentura Reuters a uvádí hned několik příkladů, jak se běžencům v Itálie žije.

Itálie začíná mít problém s uprchlíky. Chybí místa pro azyl

29.03. 15:17

Řím - Itálie řeší problém nárůstu počtu uprchlíků. Chybí místa pro žadatele o azyl a zvyšují se i počty přijíždějících do této země.

Přestřelka uprostřed Káhiry, policie zaútočila na gang, který zabil italského studenta

25.03. 13:38

Káhira - Egyptská policie rázně zakročila proti gangu, jehož členové měli zavraždit italského studenta Giulia Regeniho. Při přestřelce byli zabiti čtyři zločinci.

V Itálii se lidé bouřili proti mafii, protestovalo jich 350 tisíc

21.03. 17:30

Messina - Po celé Itálii se dnes konaly demonstrace proti mafii. Středobodem dění byl protest v sicilské Messině, kam přišlo na 20.000 lidí.

Neobvyklé opatření. Za pomoc bezdomovcům dostanete pokutu

21.03. 13:37

Borgidhera - V tomto městě na severu Itálie se bezdomovcům a žebrákům dávat peníze nemusí vyplatit. Nově to má být totiž považováno za přestupek, který je trestán pokutou.

Zaorálek po jednání s italským kolegou: Migrační krize se týká celé EU

17.03. 16:41

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se svým italským protějškem Paolem Gentilonim podpořili celoevropské řešení migrační krize. Pozornost se podle nich musí věnovat i situaci v Libyi, odkud, podobně jako z Turecka, nelegálně připlouvali migranti do Evropy. Oba ministři to dnes uvedli po…

Běženecká trasa Libye-Itálie se znovu stává aktuální, loď zachránila 615 migrantů

16.03. 12:57

Řím - Hlavní proud uprchlíků nyní míří z Turecka na řecké ostrovy, ale rušno je i u Libye. Německá loď tam v úterý postupně zachránila 615 migrantů, kteří se ocitli v tísni při snaze dostat se přes Středozemní moře. Budou odvezeni na Sicílii.

Italové mají strach z uprchlíků, pobřežní stráž zvyšuje kontroly

16.03. 11:06

Bari – Hoteliéři v jihovýchodní části Itálie - Apulii mají strach z potenciálního nárůstu počtu uprchlíků. Ten by podle nich mohl nastat v důsledku zavření takzvané balkánské trasy, kterou až do nedávna migranti hojně využívali. Místní se teď obávají, že uprchlíci poškodí životně důležitý cestovní…

Itálie ve strachu, bojí se, že uprchlíci zamíří k nim

11.03. 15:13

Řím - Chorvatsko, Slovinsko či Makedonie tento týden oznámili, že jsou jejich hranice uzavřeny, avšak tisíce uprchlíků se nehodlá otočit a vrátit zpět. A vzhledem k tomu, že nebudou moci použít západní balkánskou trasu, bojí se v Itálii, že se nyní stanou centrem migrační bouře právě oni.

Kavárny Starbucks míří na italský trh

01.03. 21:10

Řím - Starbucks, největší kavárenský řetězec na světě, míří na důležitý italský trh. Svou první pobočku otevře příští rok v Miláně. Podle Evropské kávové organizace má Itálie sedmou největší spotřebu kávy na obyvatele v Evropě.

reklama
Fotogalerie