Články k tématu: Izraelská armáda

Izraelci počítají ještě s několika týdny bojů na jihu Gazy, řekl Netanjahu Bidenovi

dnes 10:28

Izraelská vojenská operace proti teroristům z hnutí Hamás ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy bude pokračovat nejméně tři týdny, řekl to izraelský premiér Benjamin Netanjahu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Následně by se intenzita bojů mohla snížit.

Izraelská armáda přepokládá, že v Gaze potrvají boje do konce ledna

včera 09:54

Izraelská armáda potřebuje přibližně další dva měsíce na dokončení probíhající pozemní ofenzivy ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy a ukončení první fáze války proti teroristickému hnutí Hamás, které konflikt rozpoutalo říjnovým útokem na izraelském území.

Izrael chce zaplavit tunely pod Gazou vodou z moře

05.12. 12:32

Izrael má na severu Pásma Gazy připravenou soustavu velkých čerpadel, pomocí kterých by mohl zaplavit mořskou vodou rozsáhlou síť podzemních tunelů využívaných militantním hnutím Hamás. Zatím však není jasné, zda Izrael k tomu skutečně přistoupí. Uvedl to server Wall Street Journal.

reklama

Izraelci pokračují v pozemní operaci, přes noc podnikli asi 200 úderů

04.12. 12:46

Izraelská armáda přes noc podnikla údery proti zhruba dvěma stovkám cílů v Pásmu Gazy, zatímco po předchozím příměří pokračuje pozemní invaze. Do útoků se zapojilo letectvo i námořnictvo.

Izraelská armáda oznámila propuštění dalších rukojmích ze zajetí

28.11. 21:37

Izraelská armáda (IDF) v úterý večer oznámila, že Hamás předal zástupcům Červeného kříže dalších dvanáct rukojmích, které se rozhodl propustit v rámci dohody o pokračujícím příměří. Jde o dvanáct izraelských občanů a dva cizince.

Hamás připouští další prodloužení příměří s Izraelem

28.11. 09:19

Prodloužení příměří mezi Izraelem a Hamásem v Gaze o dva dny, k němuž došlo v pondělí, může být jen začátek. Hamás je ochoten prodloužit současný klid zbraní, v tuto chvíli až o čtyři dny.

Hamás odložil propuštění rukojmích kvůli údajným potížím s humanitární pomocí

25.11. 19:25

Vojenské křídlo Hamásu oznámilo odložení druhé výměny rukojmích za palestinské vězně. Izrael podle radikálů nedodržuje podmínky dohody o čtyřdenním příměří, které začalo v pátek, protože údajně neumožňuje kamionům s humanitární pomocí se dostat na sever Pásma Gazy.

Izrael se připravuje na propuštění dalších rukojmích, které zadržuje Hamás

25.11. 12:48

Izrael dnes od teroristického hnutí Hamás dostal seznam 13 rukojmích, kteří mají být propuštěni. Mimo jiné jde o osm dětí, informují izraelská média. V pátek začalo čtyřdenní dočasné příměří.

V Izraeli začalo příměří. Armáda před ním ještě ničila Hamásu tunely

24.11. 09:01

V Pásmu Gazy začalo úderem sedmé hodiny čtyřdenní dočasné příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás, informují izraelská i světová média. Klid zbraní podle dostupných informací opravdu nastal, do Pásma zároveň začala proudit humanitární pomoc.

Klid zbraní v Gaze. Izrael a Hamás se dohodli na příměří i výměně rukojmích

22.11. 09:10

Izraelská vláda schválila dohodu o dočasném příměří v Pásmu Gazy, na základě které má palestinské militantní hnutí Hamás propustit zhruba 50 rukojmích. Hamás dohodu přivítal s tím, že dojde k osvobození 150 Palestinců a přísun humanitární pomoci do Gazy.

Izrael se s Hamásem údajně dohodl na dočasném příměří. USA to popřely

19.11. 12:44

Podle informací serveru Washington Post došlo k dočasné dohodě mezi Izraelem a Hamásem o zastavení bojů a propuštění desítek rukojmích. Boje mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím by měly být přerušeny minimálně na pět dní, a postupně by mělo být propuštěno 50 nebo více rukojmích. Bílý dům…

Netanjahu hájí vstup izraelské armády do nemocnice. Měli tam být rukojmí

17.11. 08:38

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hájí vstup izraelských vojáků do nemocnice Šífa v Pásmu Gazy. Indicie podle něj hovořily o tom, že v ní Hamás zadržuje část rukojmích. Nakonec se našla pouze dvě bezvládná těla rukojmích v blízkosti zdravotnického zařízení.

Hamás je ochoten propustit některá rukojmí výměnou za příměří

14.11. 15:10

Palestinské militantní hnutí Hamás v pondělí katarským vyjednavačům sdělilo, že je připraveno k propuštění 70 žen a dětí zadržovaných v Gaze, výměnou za pětidenní příměří s Izraelem. Uvedla to agentura Reuters.

Izrael zůstane v Gaze i po konci bojů. Musíme vyhrát i pro svět, řekl Netanjahu

12.11. 11:27

Izraelská armáda hodlá v Pásmu Gazy zůstat i po konci bojů, které mohou podle mediálních zpráv trvat až rok. V sobotu to řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který odmítá bezprostřední návrat palestinské vlády nad územím ihned po konci konfliktu. V Gaze mezitím pokračují tvrdé boje v…

Macron žádá příměří v Gaze a zastavení bombardování

11.11. 19:34

Izrael, ač má právo na sebeobranu, musí přestat zabíjet ženy a děti, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru pro BBC. Pokračující bombardování Pásma Gazy podle něj nemá ospravedlnění, Tel Aviv by prý z příměří profitoval.

Izraelská armáda je prý připravena na rok střetů v Gaze

11.11. 14:53

Izraelská armáda tvrdí, že v pátek obsadila klíčové pozice hnutí Hamás ve městě Gaza, přičemž zlikvidovala zhruba 150 teroristů. Boje uvnitř a v okolí města pokračují, napsal server Times of Israel. Podle zákulisních zpráv může operace v Pásmu Gazy trvat až rok.

Hamás podle izraelské armády přišel o kontrolu nad severem Gazy

09.11. 10:41

Podle mluvčího izraelské armády Daniela Hagariho radikální palestinské hnutí Hamás ztratilo kontrolu nad severní částí Pásma Gazy, odkud se dnes přesunulo na jih dalších 50 000 civilních obyvatel.

Izraelská armáda zaútočila na cíle v sousedním Libanonu

07.11. 17:21

Izraelská armáda v úterý opět zaútočila na předpokládané teroristické cíle v sousedním Libanonu. Na sociální síti X to uvedl mluvčí Daniel Hagari.

Izraelští vojáci dosáhli v Pásmu Gazy pobřeží Středozemního moře

06.11. 10:25

Izraelská armáda v neděli večer oznámila, že její jednotky se při pozemní operaci v pásmu Gazy dostaly na pobřeží Středozemního moře, čímž tuto palestinskou enklávu rozdělili na dvě části. Uvedl to server France24.

Gaza je obklíčená izraelskou armádou, boje budou pokračovat

03.11. 11:41

Izraelská armáda ve čtvrtek večer oznámila, že obklíčila město Gaza, metropoli palestinského pásma Gazy. Informoval o tom mluvčí armády Daniel Hagari. "Izraelské jednotky dokončily obklíčení města Gaza, centra aktivit teroristické organizace Hamás," uvedl Hagari. Zároveň prohlásil, že o příměří se…

Izraelská armáda zveřejnila nové údaje o počtu potvrzených rukojmích unesených Hamásem

02.11. 19:18

Izraelská armáda zveřejnila nové údaje o počtu potvrzených rukojmích, kteří byli uneseni palestinským hnutím Hamás do Pásma Gazy dne 7. října. Podle informací deníku Times of Israel jde nejméně o 242 osob.

Izrael se nehodlá vzdát teroristům, řekl Netanjahu na výzvy k příměří

30.10. 21:14

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes zavrhl možný klid zbraní mezi armádou a radikálním hnutím Hamás. Výzvy k příměří v Gaze, kam v pátek vstoupily izraelské pozemní jednotky, označil za výzvy k tomu, aby se Izrael vzdal teroristům.

Izrael svádí druhou válku o nezávislost, bude dlouhá, říkají politici

29.10. 09:09

Izrael bojuje druhou válku o nezávislost, řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu novinářům. Vystoupil společně s dalšími členy válečného kabinetu a potvrdil, že armáda zahájila druhou fázi konfliktu proti Hamásu. Pozemní síly už v pátek pronikly do Pásma Gazy, odkud radikálové před…

Izraelský ministr Gallant ohlásil novou fázi války s Hamásem

Aktualizovali jsme 28.10.2023, 18:10, 28.10. 08:55

Izraelský ministr obrany Yoav Gallant v sobotu řekl, že válka proti radikálnímu hnutí Hamás se posunula do nové fáze. Armáda v pátek pronikla do Pásma Gazy, aniž by podle oficiálního prohlášení přišla o jediného muže. Zahraniční média v souvislosti s tím uvedla, že američtí činitelé se domnívají,…

Fotogalerie