Články k tématu: Jan Hamáček

Útokům se dá zabránit spoluprací tajných služeb, míní Hamáček

04.06. 12:39

Praha - Obranou proti podobným útokům, jako byl ten sobotní v Londýně, je podle předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) spolupráce tajných služeb a prevence.

Eura se bát nemusíme, podívejte se na Slovensko, radí Hamáček

02.06. 16:33

Bratislava - Předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se dnes v Bratislavě setkal se svým slovenským kolegou Andrejem Dankem. Češi se podle Hamáčka ohledně zavedení eura nemají čeho bát.

Kandidátky ČSSD: Lídrem na jihu Moravy je Sobotka, ve středních Čechách je to Hamáček a Valachová

27.05. 21:09

Praha - Lídrem jihomoravských sociálních demokratů pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny bude premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka. Středočeskou ČSSD povede stejně jako před čtyřmi lety nynější předseda dolní komory Jan Hamáček.

reklama

Česko i Slovensko gratulují Macronovi k výhře

07.05. 21:47

Praha - Čeští politici reagují na vítězství Emmanuela Macrona, který zvítězil v druhém kole francouzských prezidentský voleb. Většina vládních politiků vítězství centristy vítá. K vítězství Macrona se vyjádřil i slovenský prezident Andrej Kiska.

Demisí premiéra končí celá vláda, je přesvědčen Sobotka. Otázkou je, co udělá Zeman

04.05. 14:49

Praha - V souvislosti s politickou krizí v Česku vyvstala otázka, zda demise premiéra znamená automaticky pád celé vlády. Zatímco hnutí ANO nechává výklad ústavy na prezidentovi Miloši Zemanovi, ostatní strany mají jasno.

Předčasné volby o prázdninách? Tejc je proti

03.05. 14:18

Praha - Předčasné volby v období letních prázdnin nejsou podle poslance Jeronýma Tejce (ČSSD) dobrou volbou.

Babiše dohnala jeho minulost, měl by z vlády sám odejít, udeřil Hamáček

Aktualizovali jsme 30.4.2017, 22:07, 30.04. 15:31

Praha - Podle předsedy Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) by měl ministr financí Andrej Babiš (ANO) kvůli kauze dluhopisů sám opustit vládu.

Stropnický půjde na kobereček? ČSSD a TOP 09 žádají vysvětlení podezřelého nákupu neprůstřelných vest

10.04. 12:37

Praha - Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) musí vysvětlit nákup neprůstřelných vest pro vojáky, žádají předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Reagovali na informace, podle nichž dostalo ANO od vítězné firmy finanční dar. Podle Stropnického není mezi výběrovým…

Kandidátku ČSSD ve Středočeském kraji povede Jan Hamáček

07.04. 20:18

Praha - Lídrem říjnových parlamentních voleb středočeské ČSSD bude předseda buňky a šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor strany. Hamáček vedl ČSSD ve Středočeském kraji již v minulých volbách do sněmovny.

Armáda letos nabere 2000 nových lidí, vojáci dostanou přidáno

30.03. 17:19

Praha - Armádě se letos podaří splnit plán náboru a přijmout 2000 nových lidí. Novinářům to dnes řekl náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář po setkání s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). Debata se podle něj týkala nejen naplňování stavů, ale i konkrétních modernizačních projektů.

Vedení ČSSD je kompletní, místopředsedy doplnili Birke a Dolínek

10.03. 21:16

Brno - Řadovými místopředsedy ČSSD zůstávají ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Nově je doplnili náměstek pražské primátorky Petr Dolínek a poslanec a náchodský starosta Jan Birke.

Bylo odvolání Mládka pomstou? Táborská ČSSD soptí, další straníci volí mírnější slova

21.02. 16:18

Tábor/Praha - Táborská ČSSD vnímá odvolání ministra průmyslu Jana Mládka jako trest za to, že Jihočeský kraj nepodpořil před březnovým sjezdem Bohuslava Sobotkovu nominaci na předsedu strany. Další členové ČSSD ale nejsou až tak kritičtí.

Zaorálek a Hamáček pojedou na světovou konferenci o bezpečnosti

11.02. 11:52

Praha - Českou delegaci na Mnichovské bezpečnostní delegaci, která se letos zaměří na transatlantickou spolupráci po nástupu nové americké administrativy, zřejmě znovu povede ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Babiš řádí: Šaškárna, české Palermo vyhrálo

03.02. 10:32

Praha - Předseda hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš zpochybnil práci sněmovní komise k reorganizaci policie i jejího předsedu Pavla Blažka (ODS). Novinářům ve Sněmovně Babiš řekl, že bylo jasné, jaké dnes zveřejněné výsledky šetření budou. Celá komise byla výsměch a šaškárna, uvedl Babiš.…

Prezident Zeman podepíše protikuřácký zákon, podpoří i senátní verzi zákona o ochraně přírody

19.01. 19:30

Praha - Prezident Miloš Zeman nevyloučil při obědě s předsedy Sněmovny a Senátu Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem (oba ČSSD), že ve Sněmovně podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody a krajiny.

Zeman na Pražském hradě poobědvá se Štěchem a Hamáčkem

19.01. 14:55

Praha - Na Pražské hrade se dnes koná tradiční novoroční oběd, kterého se účastní prezident Miloš Zeman a předsedové obou komor Parlamentu - Milan Štěch a Jan Hamáček (oba ČSSD).

Politici vyjadřují soustrast Turecku. Odporný zločin, tvrdí Kalousek

01.01. 15:02

Istanbul - Turecku kvůli nočnímu atentátu v Istanbulu projevují soustrast politici z celého světa. Ruský prezident Vladimir Putin v kondolenčním prohlášení uvedl, že si lze těžko představit cyničtější zločin než vraždu nevinných civilistů oslavujících nový rok. Střelba v tureckém nočním klubu byla…

Zeman v projevu ocenil i Sobotkovu vládu

26.12. 15:21

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je rád, že prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství ocenil výsledky vlády. Předsedu Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) poselství nepřekvapilo.

Hamáček se stal předsedou středočeské ČSSD

Aktualizovali jsme 17.12.2016, 16:18, 17.12. 14:54

Praha - Předsedou středočeské ČSSD se stal Jan Hamáček. Zvolili jej dnes dopoledne sociální demokraté na své krajské konferenci v Praze.

Středočeská ČSSD bude volit nového předsedu. Kdo má největší podporu?

16.12. 20:16

Praha – V sobotu bude středočeská ČSSD na krajské konferenci v Praze řešit, kdo nahradí dosavadního předsedu a bývalého hejtmana Miloše Peteru, který na konferenci rezignuje na předsedu a o funkci se už nebude ucházet.

Čeští poslanci odvezli humanitární pomoc do Sýrie

12.12. 17:14

Praha - Do Sýrie dnes přicestovala skupina českých poslanců, budou jednat s představiteli parlamentu a přijme je také ministr zahraničí Valíd Mualim. Česko je jedinou zemí EU, která má na území Sýrie své velvyslanectví, český úřad na místě zastupuje i diplomacii USA.

Sobotka a Hamáček se v Praze sešli s Nikoličem, podpořili vstup Srbska do EU

30.11. 12:44

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v Praze jednal se srbským prezidentem Tomislavem Nikoličem. Stejně jako včera prezident Miloš Zeman vyjádřil Bělhradu podporu na jeho cestě do Evropské unie.

Zeman by se měl americkému velvyslanci omluvit, shodují se Jurečka a Hamáček

10.11. 19:56

Praha – Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka vyzvali prezidenta Miloše Zemana, aby se omluvil americkému velvyslanci Andrew Schapirovi za svůj výrok o diplomatově neúčasti na oslavách státního svátku 28. října na Pražském hradě. Hrad to ale…

Peking naštval české politiky. Takhle reagovali

26.10. 17:31

Praha - Reakce čínské diplomacie na nedávné prohlášení čtyř českých ústavních činitelů o vztazích k Pekingu vadí některým politikům. Podle nich šlo o vzkaz podřízeným vazalům.

reklama
Fotogalerie