Články k tématu: Jižní Korea

Soul a Pchjongjang uvedly do provozu horkou linku mezi vůdci

dnes 12:29

Soul - Severní a Jižní Korea dnes zprovoznily horkou telefonickou linku mezi vůdci obou zemí Kim Čong-unem a Mun Če-inem. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na kancelář jihokorejského prezidenta. Telefonické spojení bylo vytvořeno v rámci příprav na mezikorejský summit, který je plánován na…

Severní Korea nežádá za denuklearizaci stažení amerických vojáků z Jihu

včera 16:33

Soul - Severní Korea je údajně připravena zcela se vzdát jaderných zbraní a nestanovuje pro denuklearizaci "nepřijatelné podmínky", jako je například stažení amerických vojáků z Jižní Koreje. Žádá pouze bezpečnostní záruky pro svůj režim. Podle agentury Reuters to dnes uvedl jihokorejský prezident…

Průlomové setkání bude televize živě vysílat, shodly se Jižní Korea s KLDR

18.04. 14:50

Soul - Severní a Jižní Korea se dohodly, že umožní přímý přenos vybraných částí summitu obou zemí, který se uskuteční 27. dubna. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na jihokorejskou prezidentskou kancelář.

reklama

Severokorejci a Jihokorejci se sejdou, budou jednat o mírové smlouvě

17.04. 16:52

Soul - Denuklearizace Korejského poloostrova a nastolení míru budou pravděpodobně ústředními tématy mezikorejského summitu, který je plánován na 27. dubna. Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in by měli hovořit také o zlepšování vztahů mezi oběma zeměmi. Případné…

Skandál v Korean Air. Dcera ředitele ztropila hysterickou scénu na poradě, musela se omluvit

13.04. 09:00

Soul - Nejmladší dcera ředitele Korean Air a zároveň viceprezidentka společnosti Čo Hjon-min (36) se veřejně omluvila za své "pošetilé chování": na pracovní schůzce. Podobný malér měla nedávno i její sestra.

Jihokorejská exprezidentka si má odsedět 24 let vězení, navíc musí zaplatit vysokou pokutu

06.04. 11:31

Soul - Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje byla shledána vinnou ze zneužití pravomoci, vydírání a korupce. Soud jí dnes vyměřil trest 24 let vězení a pokutu 18 miliard wonů (bezmála 350 milionů Kč).

Jihokorejská stíhačka narazila do hory

05.04. 15:13

Soul - Jihokorejská stíhačka F-15K dnes narazila do hory na venkovském jihu země. Zatím není jasné, co nehodu způsobilo a zda se dvoučlenná posádka stačila katapultovat.

Experti bojkotují jihokorejský institut

05.04. 09:51

Soul - 50 odborníků v oblasti umělé inteligence hodlá bojkotovat prestižní jihokorejský vědeckotechnický institut KAIST. Důvodem je spolupráce ústavu s největšími jihokorejskými společnostmi na vývoji zbraní.

Kim Čong-un přišel na koncert populárních jihokorejských hudebníků

01.04. 18:21

Pchjongjang - V sobotu do KLDR z Jižní Koreje přicestovala skupina hudebníků, vládních představitelů, novinářů a také družstvo taekwondistů. Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes přišel podívat na vystoupení popových hvězd v Pchjongjangu.

Cvičení Key Resolve: USA a Jižní Korea zahájily rozsáhlé vojenské manévry

01.04. 09:48

Soul - Jižní Korea a USA zahájily každoroční společné vojenské cvičení. Manévry zahrnují dvě různá cvičení. Dnes začaly polní manévry Foal Eagle, kterých se účastní vzdušné, pozemní a námořní síly. Cvičení Key Resolve, založené převážně na počítačové simulaci, potrvá jako obvykle dva týdny a začne…

Korejský summit bude na konci dubna

29.03. 12:37

Soul - První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit 27. dubna v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom. Kim Čong-un se stane prvním vůdcem KLDR, který od korejské války z 50. let vkročí na jihokorejskou půdu.

Severní Korea uvažuje o vrcholných schůzkách s pěti zeměmi

29.03. 08:02

Tokio - Severní Korea uvažuje o dvoustranných schůzkách s vrcholnými představiteli celkem pěti zemí: Jižní Koreje, USA, Číny, Japonska a Ruska. Napsal to dnes japonský list Asahi.

V Jižní Koreji havaroval trajekt se stovkami lidí

25.03. 13:11

Soul - Jihokorejská pobřežní stráž se snaží u jihozápadního pobřeží země zachránit 192 cestujících z trajektu, který narazil na skálu.

KLDR souhlasila se schůzkou na mezikorejský summit

24.03. 08:38

Soul - Severní Korea dnes souhlasila s uspořádáním přípravné schůzky na mezikorejský summit, jenž se má uskutečnit někdy v dubnu.

Vojenské cvičení Jižní Koreje a USA začne 1. dubna, budou kratší než obvykle

20.03. 08:56

Soul/Washington - Každoroční společné manévry Jižní Koreje a USA začnou 1. dubna. Cvičení tentokrát bude zkrácené o polovinu, potrvá měsíc.

Kim Čong-un slíbil denuklearizaci Korejského poloostrova

19.03. 17:55

Soul - Šéfka jihokorejské diplomacie Kang Kjong-wha dnes v rozhovoru pro americkou CBS řekla, že se vůdce KLDR Kim Čong-un osobně zavázal k denuklearizaci Korejského poloostrova.

Jižní Korea a USA prý zkrátí a omezí vojenské manévry naplánované na duben

16.03. 12:24

Soul - Jižní Korea a Spojené státy zkrátí společné vojenské manévry, které mají začít v dubnu, a také omezí jejich rozsah. Uvedla to dnes agentura AFP s odvoláním na jihokorejské armádní zdroje.

Jihokorejci požádali Rusko o pomoc při řešení krize na Korejském poloostrově

13.03. 20:13

Moskva - Šéf jihokorejského úřadu národní bezpečnosti Čong Ui-jong dnes požádal Moskvu o zapojení do procesu, jenž by se mohl stát "bodem obratu" v řešení krize na Korejském poloostrově. Informovala o tom ruská agentura Interfax.

Severní a Jižní Korea uspořádají vrcholnou schůzku, zřídí i telefonickou "horkou linku"

06.03. 14:13

Soul - Severní a Jižní Korea se dohodly, že koncem dubna uspořádají po více než desetiletí vrcholnou schůzku. Jednání se uskuteční na hranici zemí, které jsou dosud ve válečném stavu. KLDR slíbila, že během mezikorejského dialogu pozastaví jaderné a raketové zbrojní testy.

Kim se setkal s jihokorejskou delegací, prý chce "energicky prosazovat" sbližování Korejí

06.03. 09:30

Pchjongjang - Severokorejská státní agentura KCNA dnes oznámila, že vůdce Kim Čong-un po svém prvním setkání s delegáty ze Soulu vyjádřil "pevnou vůli energicky prosazovat" vytváření vztahů mezi oběma částmi Korejského poloostrova a usilovat o sjednocení. Probíhající rozhovory jsou součástí…

Delegace ze Soulu se v KLDR sešla s Kim Čong-unem

05.03. 12:40

Pchjongjang - Delegace ze Soulu se dnes setkala s Kim Čong-unem. Jedná se o první schůzku jihokorejských představitelů se severokorejským diktátorem od jeho nástupu k moci koncem roku 2011. Zvláštní vyslanci plánují během své dvoudenní návštěvy jednat o způsobech dalšího zlepšování vztahů mezi…

Do Severní Koreje zamíří delegace Soulu, projednávat bude i navázání kontaktu s USA

04.03. 10:10

Soul - V pondělí dorazí z Jižní Koreje do KLDR 10členná delegace, zdrží se dva dny. Budou se projednávat možnosti zlepšení vzájemných vztahů mezi Soulem a Pchjongjangem i nastolení dialogu komunistického režimu s Washingtonem.

Jižní Korea chce na sever brzy vyslat svého zvláštního vyslance

02.03. 11:00

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in telefonoval šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Řekl mu, že Soul plánuje v nejbližší době vyslat do Severní Koreji svého zvláštního vyslance.

KLDR se zlobí, USA a Jižní Korea plánují na duben vojenské manévry

28.02. 15:14

Soul - Jižní Korea a USA zahájí společné vojenské manévry, které byly odloženy kvůli zimním olympijským hrám v Pchjongčchangu, počátkem dubna. Severní Korea cvičení opakovaně označuje za nácvik invaze do KLDR. Někdy na manévry reaguje agresivními akcemi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací