Články k tématu: Jižní Korea

Historický verdikt: Jižní Korea už nemá KLDR za nepřítele

15.01. 18:04

Jižní Korea ve svém novém obranném dokumentu již neoznačuje KLDR za nepřítele. Zpráva, která stanovuje jihokorejské obranné cíle na další dva roky, nicméně nadále uvádí, že severokorejské zbraně hromadného ničení představují hrozbu pro mír a stabilitu Korejského poloostrova.

Z KLDR do Jižní Koreje uprchl voják, incident může zvýšit napětí na hranici

01.12. 09:38

Do Jižní Koreje dnes uprchl severokorejský voják. Oznámila to dnes podle agentur AP a Reuters jihokorejská armáda.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un brzy navštíví Soul, blíží se i druhý summit USA-KLDR

01.11. 07:53

Severokorejský vůdce Kim Čong-un brzy navštíví Soul, řekl dnes jihokorejský prezident Mun Če-in. Informovala o tom agentura AP. Mun dále před jihokorejským parlamentem uvedl, že "se blíží" druhý summit USA-KLDR.

reklama

Na Jižní Koreu míří hurikán Yutu

27.10. 18:16

Jihokorejská vláda začala s evakuací svých občanů, kteří kvůli tajfunu Yutu uvázli na souostroví Severní Mariany. Informovala o tom dnes jihokorejská agentura Yonhap. Podle vlády je na obydleném ostrově Saipan asi 1800 turistů z Jižní Koreje. Bouře zasáhla Saipan ve středu a poškodila kromě mnoha…

Kim se chce opět setkat s Trumpem, v hledáčku má i Pompea

20.09. 16:12

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un si přeje sejít se v brzké době na dalším summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Po návratu z návštěvy v KLDR to řekl jihokorejský prezident Mun Če-in, který v Pchjongjangu s Kimem jednal. Jihokorejský prezident také na schůzce s šéfem Bílého domu…

KLDR rozmontuje raketové středisko, Trump je u vytržení

19.09. 11:45

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un přislíbil trvale rozebrat zkušební středisko raketových motorů a odpalovací rampu, souhlasí také s mezinárodní kontrolou expertů. Po dnešním jednání s Kimem v Pchjongjangu to podle agentury AP prohlásil jihokorejský prezident Mun Če-in s tím, že je to…

Odstartoval třetí korejský summit. Mun Če-ina vítal na letišti Kim

18.09. 16:51

Pchjongjang - Letoun jihokorejského prezident Mun Če-ina dnes přistál na letišti v severokorejské metropoli Pchjongjangu, kde ho na začátek mezikorejského summitu osobně přivítal severokorejský vůdce Kim Čong-un společně s tisíci jásajících Severokorejců. Informovala o tom světová média.

Největší stavební katastrofa v dějinách: Obchodní centrum pohřbilo stovky lidí

16.09. 06:05

Obchodní centru Sampoong v metropoli Jižní Koreje mělo být výstavní skříní rozmáhajícího se konzumerismu. V roce 1995, po pěti letech fungování, se nákupní chrám zřítil. Pohřbil pod sebou na 500 lidí. Příčinou neštěstí byla především chybná konstrukce celého objektu.

Trump povolil některým zemím úlevy z kvót na ocel a hliník. EU ale na seznamu není

30.08. 10:32

Washington - Jižní Korea, Brazílie a Argentina dostaly od USA úlevy z kvót na ocel, Argentina navíc získala úlevy z kvót na hliník. Nařízení amerického ministerstva obchodu podepsal prezident Donald Trump.

Už žádný kofein! Vyhláška zakáže prodej kávy na školách, cílem je zdravější životní styl

30.08. 09:58

Soul - Jihokorejská vláda rozjíždí kampaň, která si klade za cíl prosadit u žáků i učitelů zdravější životní styl. Od poloviny září už nebudou prodejní automaty a bufety na základních a středních školách nabízet kávu.

Spor o manévry USA a Jižní Koreje: Trump nechce utrácet peníze, Pentagon se mu postavil

30.08. 09:20

Washington - Administrativa Donald Trump se zjevně neshodne ohledně manévrů v Korejského poloostrova. Šéf Pentagonu Jim Mattis v úterý uvedl, že USA nebudou rušit menší vojenská cvičení s Jižní Koreou. Prezident je naopak přesvědčen, že není nutné utrácet peníze za vojenská cvičení USA a Jižní…

USA vojenská cvičení s Jižní Koreou navzdory KLDR nezruší

28.08. 20:50

Washington - Spojené státy se nechystají zrušit další vojenská cvičení s Jižní Koreou. Některá velká cvičení byla pozastavena jako gesto dobré vůle vůči KLDR, zatímco jiná pokračovala.

Rozhovory mezi USA a KLDR váznou? Soul lituje odložení Pompeovy cesty

25.08. 17:18

Washington/Soul - Americký prezident Donald Trump dal v pátek ministru zahraničí Mikeovi Pompeovi pokyn, aby odložil cestu do KLDR plánovanou na příští týden. Jižní Korea dnes toto rozhodnutí označila za nešťastné.

Soud jihokorejské exprezidentce ještě zpřísnil trest, z vězení se dostane v 99 letech

24.08. 12:21

Soul - Jihokorejský odvolací soud o rok zvýšil trest pro exprezidentku Pak Kun-hje (66). Za zneužití pravomoci, vydírání a korupci si tak odpyká 25 let. V jiné kauze dostala osm let, za mřížemi si tedy celkem odsedí 33 let.

Setkání korejských rodin se zvrtlo v útok proti USA

21.08. 16:19

Soul - V severokorejských Diamantových horách se dnes znovu na několik hodin mohli sejít členové několika korejských rodin, které od sebe oddělila válka v 50. letech. První setkání v pondělí provázely hlavně slzy, dnešní schůzka byla klidnější.

Zástupci KLDR a Jižní Koreje se sejdou na dalším summitu v Pchjongjangu

13.08. 11:39

Soul - Další summit KLDR a Jižní Koreje se uskuteční v září v Pchjongjangu. Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se již letos setkali v dubnu i v květnu.

Další setkání zástupců KLDR a Jižní Koreje? Detaily projednají delegace v demilitarizovaném pásmu

09.08. 13:39

Soul - Další schůzka představitelů KLDR a Jižní Koreje na vysoké úrovni se uskuteční příští týden v pondělí ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu. Jihokorejskou delegaci povede ministr pro sjednocení Čo Mjong-kjon.

KLDR dál vystrkuje růžky? Podle satelitních snímků vyrábí nové balistické střely

31.07. 11:02

Soul - V demilitarizované zóně ve vesnici Pchanmundžom dnes jednali generálové KLDR a Jižní Koreje. Podle agentury AP hovořili o implementaci dohod z dubnového mezikorejského summitu, které se týkaly nejaderných vojenských záležitostí. Dnes přišla informace, že Severní Korea zřejmě vyrábí nové…

Severokorejci předali Američanům ostatky padlých vojáků

27.07. 08:03

Pchjongjang/Washington - KLDR předala část pozůstatků amerických vojáků, kteří na Korejském poloostrově padli za války v letech 1950-53. Severní tak plní slib, který dal v 12. června na summitu v Singapuru diktátor Kim Čong-un prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

Významný politik se zabil skokem z budovy, byl zapletený do korupčního skandálu

23.07. 18:20

Soul - Prominentní jihokorejský poslanec Ro He-čchan (61) zapletený do korupčního skandálu spáchal sebevraždu. Čelil podezření, že dostal 50 milionů wonů (972.000 Kč) od blogera, který je nyní souzen kvůli obvinění, že se na hlavním jihokorejském internetovém vyhledávači dopouštěl manipulace s…

KLDR vyhrožuje zablokováním setkání rodin rozdělených korejskou válkou

20.07. 21:08

Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953, by nemuselo dojít, pokud Jižní Korea okamžitě nevydá některé severokorejské uprchlíky.

KLDR ničí sankce a sucho. Ekonomika je na tom zle - a bude ještě hůř

20.07. 11:45

Soul - Ekonomiku KLDR tvrdě zasáhly mezinárodní sankce a sucho. Hrubý domácí produkt (HDP) země se loni snížil o 3,5 procenta, což je nejhlubší propad za 20 let. Letošní rok bude podle jihokorejského profesora ekonomie ze Soulské národní univerzity ještě mnohem horší.

Za potopení trajektu Sewol může provozovatel i vláda, rodiny obětí dostanou obří odškodné

19.07. 10:58

Soul - Jihokorejská vláda i provozovatel trajektu Sewol, který se v dubnu 2014 potopil u ostrova Čedžu, musí odškodnit rodiny více než 300 obětí neštěstí.

USA po 70 letech přesouvají vojenské velitelství ze Soulu, bude dál od hranic s KLDR

29.06. 09:26

Soul - USA dnes po 70 letech končí svou vojenskou přítomnost v hlavním městě Jižní Koreje. Velitelství se přesune do nově otevřeného komplexu jižně od Soulu, bude tedy i dál od hranic s KLDR.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie