Články k tématu: Jižní Korea

Severní Korea vyšle do společného olympijského týmu 22 sportovců

včera 14:56

Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří budou spolu se zástupci Jižní Koreje startovat pod jednotnou vlajkou. Obě země navíc postaví společný tým hokejistek.

Severní Korea zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu

19.01. 19:01

Soul - KLDR zrušila plánovanou návštěvu delegace, která měla v Jižní Koreji připravit vystoupení severokorejské umělecké skupiny během únorových zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. 

Společná korejská vlajka na OH rozčiluje konzervativce. Tančíme, jak Kim píská, zlobí se

19.01. 16:47

Soul - Ne všichni vnímají plánovanou účast severokorejské delegace na zimní olympiádě v Jižní Koreji pozitivně. Vlna kritiky se vzedmula mezi konzervativci hlavně proti plánu, aby obě Koreje nastoupily společně pod jednou vlajkou

reklama

Dohodnuto: Severní a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod společnou vlajkou

17.01. 17:24

Soul - Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou. Dohodu ale musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor, který se s představiteli obou Korejí sejde v sobotu v Lausanne.

Severní Korea pošle na olympiádu 230 roztleskávaček

17.01. 12:39

Soul - KLDR vyšle na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu příští měsíc kromě sportovců i skupinu 230 roztleskávaček. Japonsko ale varuje před přílišným optimismem. Na úterní konferenci ve Vancouveru uvedlo, aby svět nebyl naivní, pokud jde o rozhovory mezi Severní a Jižní Koreou před…

Kim Čong-un umírá? Podle vědců má vážné zdravotní problémy

Aktualizovali jsme 16.1.2018, 22:23, 15.01. 09:20

Washington/Pchjongjang - Zdravotní stav severokorejského lídra Kim Čong-una není vůbec dobrý. Tato informace byla vypuštěna do světa jihokorejskými vědci, kteří problém odhalili díky novoročnímu projevu prezidenta KLDR. Co konkrétně není s Kimem v pořádku? Zprávu přinesla ruská agentura RIA s…

Severní a Jižní Kora jednají o vyslání umělecké skupiny KLDR na olympiádu

15.01. 09:57

Soul - Zástupci Jižní Koreje a KLDR se dnes sešli k dalšímu jednání o podrobnostech severokorejského plánu vyslat uměleckou skupinu na nadcházející zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Nedůvěra mezi Pchjongjangem a Soulem přetrvává i po úterní dohodě.

Severní Korea chce jednat se Soulem o olympiádě

13.01. 10:15

Soul/Pchjongjang - Severní Korea navrhla uspořádat pracovní schůzku, na níž se dohodne vyslání umělecké skupiny Severokorejců na zimní olympijské hry, jež se budou konat v únoru v Jižní Koreji.

Jižní Korea plánuje zákaz obchodů s kryptoměnami, obává se závislosti na hazardu

11.01. 08:44

Soul - Vláda v Soulu plánuje zakázat obchody s kryptoměnami. Jižní Korea je jejich významným zdrojem poptávky a rozhodnutí přichází v době, kdy se politici po celém světě snaží regulovat tento majetek, jehož hodnota za poslední rok prudce vzrostla.

Packalové z KLDR? Kim vystřelil raketu Hwasong-12 na vlastní město

10.01. 08:13

Washington - Severokorejské pokusy raket neskončily vždy úspěchem. Jedna z nich testovaná minulý rok měla podle informací amerických a jihokorejských úřadů omylem zasáhnout jedno ze severokorejských měst. Podle těchto údajů se mělo jednat o neúspěšný test rakety středního doletu Hwasong-12. O…

Jihokorejský prezident Mun Če-in je připraven setkat se s Kim Čong-unem

10.01. 08:02

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in je za určitých podmínek ochoten se setkat přímo se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Severokorejci obnoví vojenskou linku s Jižní Koreou, pošlou delegaci na olympiádu

09.01. 12:38

Pchanmundžom - Jižní a Severní Korea se dnes dohodly na obnově vojenské horké linky. Civilní horká linka mezi oběma zeměmi byla zprovozněna již minulý týden.

Zástupci Korejí usedli k jednacímu stolu, KLDR chce vyslat delegaci na ZOH

09.01. 08:01

Pchanmundžom (Korea) - Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Zástupci obou Korejí patrně hovoří především o nadcházející zimní olympiádě v Jižní Koreji.

Obnoví KLDR po třech letech schůzky rozdělených rodin?

08.01. 13:41

Soul - Jižní Korea chce při úterní schůzce se severokorejskými představiteli vyzvat KLDR k obnově setkání rodin rozdělených válkou z let 1950-53. Doposud se schůzek zúčastnilo takřka 19.000 Korejců, kteří měli možnost sejít se se svými příbuznými přímo, a dalších asi 3750, kteří si s blízkými mohli…

Severní Korea přijala nabídku Soulu na jednání

05.01. 08:16

Soul - Severní Korea přijala nabídku Soulu na uspořádání oficiálních rozhovorů, které se uskuteční příští úterý. Oznámila to dnes jihokorejská vláda.

Další trable pro jihokorejskou exprezidentku? Údajně zpronevěřila fond pro agenty

04.01. 13:05

Soul - Jihokorejská prokuratura dnes vznesla další obvinění proti exprezidentce Pak Kun-hje, údajně zpronevěřila až 3,8 miliardy wonů (75,8 milionu Kč) z fondů tajných služeb. Sesazená hlava státu je přitom již souzena za korupci a zneužití moci.

Jižní a Severní Korea budou startovat na OH jako jedna země?

03.01. 13:55

Soul - Severní Korea znovu zprovoznila horkou linku, aby projednala vyslání své delegace na zimní olympijské hry do jihokorejského Pchjongčchangu. Pokud se KLDR olympiády skutečně zúčastní, mohli by sportovci obou Korejí při zahajovacím ceremoniálu kráčet pod jednou vlajkou, či dokonce na hrách…

Pchjongjang obnovuje horkou linku se Soulem

03.01. 08:03

Pchjongjang - KLDR dnes znovu zprovozní horkou linku zajišťující naléhavou komunikaci s Jižní Koreou. Podle agentury Reuters to v televizním prohlášení oznámil jeden z představitelů severokorejského neostalinistického režimu.

Vstřícná gesta Severní Koreje? Kim má postranní úmysly, varují experti

02.01. 16:56

Soul - Severokorejský diktátor Kim Čong-un se ve svém novoročním projevu vyslovil pro zlepšení mezikorejských vztahů. Jihokorejští analytici ovšem varují před unáhleným optimismem. KLDR prý chce využít nadcházející zimní olympijské hry k tomu, aby zmírnila mezinárodní tlak, aniž by se přitom musela…

Zlom v korejské krizi? Soul chce jednat s KLDR, Severokorejci by mohli startovat na olympiádě

02.01. 11:23

Soul - Jižní Korea navrhla KLDR schůzku na vysoké úrovni. Hlavním tématem jednání by měla být možná účast Severokorejců na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu.

Peking porušuje sankce OSN? Lodě dál dováží naftu do Severní Koreje

29.12. 11:08

Soul/Peking - Jižní Korea provedla inspekci tankeru plujícího pod hongkongskou vlajkou. Zjistila, že loď porušila sankce OSN omezující dodávky ropy do KLDR.

Jižní Korea nemá důkazy, že KLDR převáděla mzdy dělníků do zbrojení

28.12. 17:04

Soul/Pchjongjang - Jižní Korea nemá důkazy, že by mzdy vyplácené jihokorejskými firmami severokorejským dělníkům v průmyslovém komplexu Kesong KLDR převáděla na financování svého jaderného a raketového programu.

Jižní Korea vyhostila před olympiádou 17 cizinců kvůli terorismu

27.12. 18:43

Soul - Korejský imigrační úřad oznámil, že v souvislosti s únorovými zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu vyhostil v rámci protiteroristických opatření 17 cizinců z pěti zemí.

Justice požaduje 12 let vězení pro dědice Samsungu

27.12. 15:24

Soul - Dědice konglomerátu Samsung Group by měl dle prokuratury dostat 12 let vězení kvůli úplatkářské kauze kolem bývalé prezidentky Pak Kun-hje. Kromě I Če-jonga, který je zadržován od února, jsou obviněni další čtyři bývalí vysocí představitelé Samsungu. Ty nižší soud odsoudil ke čtyřem letům…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací