Články k tématu: Jižní Korea

Podezřelý ohňostroj v KLDR. Diktátor Kim patrně uspořádal vojenskou přehlídku

14.01. 16:21

Severní Korea dnes pravděpodobně uspořádala vojenskou přehlídku, o jejíchž přípravách média v posledních dnech spekulovala. Přehlídka se konala krátce po skončení sjezdu vládnoucí Korejské strany práce, na němž vůdce KLDR Kim Čong-un slíbil posílit jaderný a další zbrojní arzenál země.

Soul čelí kritice za sexistickou příručku pro nastávající matky

13.01. 11:07

Správa jihokorejské metropole Soul se potýká s vlnou kritiky kvůli příručce pro těhotné ženy, kterou umístila na své webové stránky. Nadcházejícím rodičkám v ní radila, jak zhubnout či jak se postarat o rodinu před odchodem do porodnice. Podle kritiků jsou zásady sexistické a plné stereotypů, píše…

Nová mutace koronaviru už je také v Jižní Koreji

28.12. 07:36

První případy nové a zřejmě nakažlivější mutace koronaviru, která se objevila v Británii, ohlásila také Jižní Korea. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Již dříve oznámilo osm případů výskytu britské varianty koronaviru Japonsko, které ode dneška z tohoto důvodu zakazuje vstup do země cizincům.

reklama

Jižní Korea čelí další vlně koronaviru, nákaza se opět objevila i v Číně

26.12. 07:46

Jižní Korea dnes hlásí 1132 nových případů koronavirové infekce. O den dříve jich přibylo 1241, což bylo dosud nejvíce, píše agentura AP. Úřady by v neděli mohly zpřísnit opatření. Pevninská Čína, která se s šířením koronaviru začala jako první země potýkat před více než rokem, zaznamenala během…

Jižní Korea umožní popovým zpěvákům odložit vojenskou službu

02.12. 08:20

Jižní Korea umožní mladým popovým zpěvákům odložit termín nástupu na povinnou vojenskou službu. Mladí zpěváci budou moci podle zákona, který v úterý schválil korejský parlament, požádat až o dvouletý odklad, informuje agentura Reuters.

Diktátor Kim je kvůli koronaviru paranoidní, vydává absurdní příkazy

Aktualizovali jsme 27.11.2020, 14:36, 27.11. 09:44

Jihokorejská tajná služba zmařila pokusy Severní Koreje o hackerský útok na firmy v Jižní Koreji, které vyvíjejí vakcíny proti koronaviru. Dnes o tom s odvoláním na členy jihokorejského parlamentního výboru pro zpravodajské služby informuje agentura Reuters.

V Koreji přibylo 330 nákaz, Soul zavře bary a omezí shromažďování

22.11. 13:36

V jihokorejské metropoli Soulu a okolí budou od úterý uzavřeny bary a noční kluby, omezen bude provoz restaurací i náboženská shromáždění. Úřady tím chtějí zabránit dalšímu šíření nákazy koronavirem, přestože denní nárůst případů v celé Jižní Koreji se pohybuje zatím jen mezi 300 a 400 infikovanými…

Severokorejec překročil demilitarizovanou zónu, byl zatčen

04.11. 08:05

Jihokorejská armáda dnes uvedla, že zatkla Severokorejce, který překročil přísně střeženou hranici mezi Severní a Jižní Koreou, informuje agentura Reuters. Muž byl nalezen krátce před desátou hodinou ráno místního času na východním konci demilitarizované zóny.

Žlutý prach z Číny děsí okolní státy, mohl by obsahovat koronavirus

23.10. 09:28

Severní Korea požádala občany, aby se zdržovali doma kvůli "žlutému prachu", který vítr zanáší nad KLDR z Číny a který prý může obsahovat koronavirus. KLDR má kvůli epidemii od ledna zavřené hranice a omezuje pohyb lidí.

Jižní Korea nestopne očkování proti chřipce. Vakcína dle expertů nesouvisí s 13 úmrtími

22.10. 10:05

Jihokorejská vláda odmítla pozastavit očkování proti chřipce kvůli úmrtí 13 lidí, kteří vakcínu dostali v minulých dnech. Nově ji k tomu ale dnes vyzval jihokorejský zdravotnický svaz. Jihokorejští odborníci ve zdravotnictví podle agentury Reuters neodhalili žádnou přímou souvislost mezi těmito…

Muž lhal ohledně koronaviru a nakazil desítky lidí. Soud ho poslal za mříže

08.10. 12:57

Jihokorejský soud poslal na půl roku do vězení muže za lhaní úřadům o tom, kde se nacházel v době, kdy měl pozitivní test na koronavirus. Prokuratura tvrdí, že se kvůli němu infikovalo nejméně 80 lidí, a žádala pro něj dvouletý trest, informoval dnes Reuters s odvoláním na jihokorejskou agenturu…

Nová studie o covidu: Drtivá většina pacientů má zdravotní potíže i po vyléčení

29.09. 16:00

Devět z deseti lidí, kteří prodělali nemoc covid-19, v průzkumu v Jižní Koreji uvedlo, že po vyléčení u nich dál přetrvávaly potíže, jako je únava, ztráta čichu a chuti či psychologické problémy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Velmi neobvyklé gesto: Diktátor Kim se omluvil za zastřelení jihokorejského úředníka

25.09. 08:50

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští vojáci začátkem tohoto týdne zastřelili jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři poblíž hranic obou zemí.

KLDR zastřelila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

24.09. 08:21

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Dnes o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany.

Elitní tým epidemiologů v akci. Jižní Korea ukazuje světu, jak potlačovat šíření viru

27.07. 16:30

Když se v květnu objevil koronavirus v jednom z nočních klubů v jihokorejské metropoli Soulu, zdravotnické úřady rychle nasadily elitní tým epidemiologů, databázových specialistů a laboratorních techniků. Vyšetřování, vedené tradičními metodami, ukázalo, že virus se přenesl z jednoho návštěvníka…

KLDR odmítá jednat s USA, Kimův diplomat slovně napadl Jižní Koreu

07.07. 08:43

Severní Korea se nechystá jednat se Spojenými státy a vyzývá Jižní Koreu, aby se přestala vměšovat do cizích záležitostí. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf oddělení pro americké záležitosti na severokorejském ministerstvu zahraničí Kwon Čong-kun.

Kim couvl, KLDR pozastavila vojenské plány proti Jižní Koreji. Zato jede propaganda

24.06. 08:25

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý rozhodl o tom, že KLDR pozastaví svoje plány na podniknutí vojenských kroků vůči Jižní Koreji. Podle agentury Reuters to uvedla státní severokorejská tisková agentura KCNA.

Chystá Kim válku? Armáda KLDR se vrátí do demilitarizovaných zón

Aktualizovali jsme 17.6.2020, 22:01, 17.06. 08:03

Severní Korea znovu vyšle vojáky do letoviska v Diamantových horách a průmyslového komplexu Kesong, které byly kdysi považovány za symboly její spolupráce s Jižní Koreou. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní Pchjongjang rovněž odmítl přijmout zvláštní vyslance, které chtěl poslat Soul…

Symbol smíření vyletěl do vzduchu. KLDR odpálila styčný úřad s Jižní Koreou

Aktualizovali jsme 16.6.2020, 12:36, 16.06. 10:05

Severní Korea dnes vyhodila do povětří styčný úřad obou korejských států nacházející se v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo pro sjednocení a likvidaci následně potvrdila také severokorejská státní agentura KCNA. Úřad byl vytvořen v roce 2018 a byl…

Diktátor Kim cení zuby. KLDR vyrukovala s další drsnou výhrůžkou

16.06. 08:23

Severokorejská armáda dnes pohrozila návratem do demilitarizovaných zón, stanovených mezikorejskými mírovými dohodami. Učiní tak, pokud aktivisté z Jižní Koreje nepřestanou na sever pomocí balónů posílat letáky kritizující severokorejský režim.

Napětí na Korejském poloostrově. Kimova sestra pronesla výhrůžná slova

Aktualizovali jsme 13.6.2020, 19:41, 13.06. 19:28

Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una dnes vydala prohlášení, v němž avizuje zrušení styčného úřadu na hranici mezi oběma korejskými státy. O prohlášení Kim Jo-čong, které je dalším svědectvím o současném napětí mezi oběma Korejemi, informovala japonská agentura Kjódó.

KLDR se odmlčela. Nezvedá ani horskou vojenskou linku s Jižní Koreou

Aktualizovali jsme 9.6.2020, 11:51, 09.06. 08:54

Jihokorejští činitelé se dnes ráno nedovolali protějškům v Severní Koreji, která avizovala přerušení všech mezikorejských komunikačních linek. Podle agentury Reuters to uvedlo jihokorejské ministerstvo obrany.

Druhá vlna covidu-19? Z Jižní Koreje přichází znepokojivé zprávy

Aktualizovali jsme 10.5.2020, 22:00, 10.05. 11:41

Jihokorejský prezident Mun Če-in dnes varoval před druhou vlnou nákazy poté, co země zaznamenala nejvyšší nárůst nově nemocných covidem-19 od 9. dubna. Informovala o tom agentura Reuters.

Americký Pershing měl jediný úkol: Ničit Tigry. Dojel až do Plzně

Aktualizovali jsme 8.5.2020, 22:18, 08.05. 09:16

Základním středním tankem americké armády po celou 2. světovou válku byl M4 Sherman Ten byl páteří tankových vojsk a nesl hlavní tíži bojů. V roce 1943 však začínalo být jasné, že Sherman oproti svým německým protivníkům začíná zaostávat.

reklama
Fotogalerie