Články k tématu: kauza úniků z policejních spisů

Poslanecká komise zveřejnila svou zprávu: Úniky z trestních spisů ohrožují ústavnost v ČR

11.09. 17:38

Praha - Sněmovna dnes zveřejnila závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k údajným únikům z policejních spisů. Píše se v ní o fatálním ohrožení ústavnosti. Komise například navrhla, aby na Nejvyšším státním zastupitelství vznikl zvláštní orgán, jenž by vyšetřoval trestnou činnost státních zástupců.

Komise k únikům ze spisů vyslýchá poslední svědky, opět vypovídá novinář Přibil

29.08. 11:47

Praha - Komise, která se zabývá údajnými úniky informací z vyšetřovacích spisů, dnes vyslechne poslední svědky. Poslanci by se poté měli scházet kvůli závěrečné zprávě, kterou si vyslechne plénum Sněmovny.

Vondráček a Plíšek se dostali do sporu kvůli vyšetřovací komisi

15.08. 11:24

Praha - Místopředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes vyzval poslance Martina Plíška (TOP 09), aby opustil funkci předsedy sněmovní komise k únikům z policejních spisů. Prý vyzradil médiím neveřejné informace a jeho výroky navíc neodpovídají názorům komise jako celku.

reklama

Ivo Ištvan byl zbaven mlčenlivosti, bude moct promluvit před poslanci

14.08. 16:56

Praha - Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan byl zbaven mlčenlivosti, bude tak moci v úterý promluvit před sněmovní vyšetřovací komisi k únikům informací z vyšetřovacích spisů.

Komise k únikům vyslechla další osoby, navrhne posílení kontrolních mechanismů

08.08. 17:25

Praha – Předseda sněmovní komise k únikům ze spisů Martin Plíšek (TOP 09) dnes oznámil, že komise bude v závěrečné zprávě navrhovat posílení kontrolních nástrojů vůči orgánům činným v trestním řízení.

V kauze úniku informací je návrh na osmou vazbu

22.05. 17:17

Brno - V kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení navrhli žalobci vazbu pro osmého obviněného, řekl dnes ČTK státní zástupce Petr Šereda. Městský soud v Brně vyhověl předchozím sedmi návrhům na vazbu, více už jich není. Celkem je obviněno 18 lidí. Vyšetřování, které vede…

V kauze úniku informací asi padne další návrh na vazbu

21.05. 19:21

Brno - Žalobci se u posledního z obviněných v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení rozhodnou o možném podání návrhu na vazbu v pondělí. ČTK to dnes řekl státní zástupce Petr Šereda.

Žalobci podali v kauze úniku informací sedm návrhů na vazbu

20.05. 18:12

Brno - Žalobci podali v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení celkem sedm návrhů na vazbu, rozhoduje o nich brněnský městský soud. ČTK to dnes řekl žalobce Petr Šereda.

reklama
Fotogalerie